Baş Ağrısı Nasıl Geçer

Baş ağrısına ne iyi gelir. Baş ağrısını ilaç kullanmadan nasıl geçirirsiniz. Hepimizin günlük hayatında çok sık başımızın ağrıdığı olmuştur. Bu mutlaka belirli bir hastalıkla ilişkili olmayabilir. Günlük hayatın stresi, trafik, yorgunluk, uykusuzluk, ilişkilerin stresi gibi sebeplere vücudumuzun verdiği bir tepki olarak da ortaya çıkabilir. Başımız ağrıdığında ilaçlara başvurmadan bitkisel olarak da ağrıyı geçirmemiz mümkündür. Bu yazımızda baş ağrısına ne iyi gelir, baş ağrısı nasıl geçirilir, migren ağrısı nasıl hafifletilir gibi sorulara cevap bulmaya çalışacağız.

Çok sık başı ağrıyanlar özellikle akşamları geç saatlerde tatlı yemekten kaçınmalıdırlar.  Ayrıca adet dönemlerinde baş ağrısı ve migreni tutan kadınlara bol tarçınlı tatlıları daha sık tüketmelerini tavsiye ediyoruz.

Baş ağrısı için günde üç defa içilecek biberiye çayı da çok etkilidir. Biberiye çayı ile birlikte yarım su bardağı suyun içine sıkılıp içilen bir limon suyu da çok etkilidir baş ağrısı ve migren ağrısında.

Baş ağrısı için bitki çayı tarifi

Bir çay bardağı suyun içine lavanta, kekik, karabaş otu, papatya bitkilerinden biri seçilip bir kahve kaşığı kadar konur. Koyduğumuz bitkinin yaklaşık 5 dk. kadar demlenmesi beklenir. Sonra demlenen bu bitki çayından içilir. Baş ağrısına oldukça etkilidir. Günde üç bardak içilmesi faydalı olacaktır.

Migren ağrısı için bitki çayı tarifi

Migren ağrısı çekenler; iki su bardağı kadar kaynamış suyun içine, birer tatlı kaşığı ezilmiş fesleğen otu, oğul otu, kıyılmış defne yaprağı konur bu şekilde yaklaşık 15 dk. kadar çayın demlenmesi beklenir. Sonra içilir. Günde üç bardak içilmesi faydalı olacaktır. Migren ağırısı çok zorlu olanların bu çayı her gün düzenli içmesinde yarar vardır.

Adet dönemlerinde baş ağrısı

Kadınların adet dönemlerinde baş ağrısı şikayetlerini gidermek için de bir bitki çayı uygulanabilir. Bir çay bardağı kadar sıcak suyun içine bir kahve kaşığı kadar civan perçemi otu ilave edilip, yaklaşık 10 dk. kadar demlendirilir. Sonra süzülerek içilir. Günde iki bardak bitki çayı içilmesi yararlı olacaktır adet dönemlerinizde.

2 Yorum

  • arkadaslar merhaba, migrenin nasil bir bela oldugunu benden iyi kimse bilmez. 8 yil once tanistim o mendebur ile 😉 size tek diyecegim sey , su 7 aydir okadar mutluyumki anlatamam. denizlide bioenerji ile ugrasan huseyin isminde biri var. ve isine okadar hakim anlatamam. sadece denizlide olan arkadaslar gitsin bir seans alsinlar; ilk seans ucretsiz zaten. bunu heryerde soyluyorum paylasiyorum ve devamda edecegim. DENIZLIDEki arkadaslar bir seans alin; kaybedecek neyiniz var. 0553 638 89 79

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir