Çörek Otu Yağı Kremi Faydaları

çörek otu yağı kremi faydaları
çörek otu yağı kremi faydaları

Çörek Otunun Faydaları

Ülkemizin bir çok ilinde yetişen ve ortalama 30 cm boyunda olan çörek otu bir çok hastalığın tedavisinde kullanılmakta olup çok eski çağlardan bu yana süre gelmektedir.

Son derece faydalı bir ürün olan çörek otunun faydaları sebebi ile oldukça sık tüketilmektedir. Sadece bizim ülkemizde değil diğer ülkelerde de bitkisel tedavi amaçlı olarak sık bir şekilde tüketilen ürünler arasındadır.

Çörek otu faydaları – Avrupa ülkelerinde bağışıklık sistemini kuvvetlendirdiği blinen çörek otu faydaları uzmanlar tarafından ısrarlı bir dil ile önerilmektedir. Dünya genelinde ağırlıklı olarak yetişme bölgeleri; Avupa, Amerika, Türkiye ve Hindistandır.

Çörek otu başlı başına bir vitamişn deposudur. İçerisindeki bileşenler sayesinde bir çok etken maddeyi barıdırıp rahatsızlıklara iyi gelmektedir. Karbonhidrat, bitkisel yağ ve protein bakımından bir hayli zengindir. Omega 3 ve 6, kalsiyum, sodyum, demir, fosfor, A-B-B12-B2 vitaminleri olarak önemli bir besindir. Çörek Otunun Faydaları arasında; Vücutta virüs ya da bakteri oluşumunu engelleyip, var olanlarında yok olmasını sağlamaktadır. Solunum olarak sıkıntı yaşayan kişilerin tüketmesinde büyük fayda vardır. Kanser hücrelerinin çoğalmasını engeller.

Çörek otu vücudu kansere karşı korur. Kan şekerinin düzenli aralıklarda olmasını sağlar. Uykusuzluk problemi yaşayan kişilerin sorunlarının giderilmesinde önemli bir yere sahiptir. Bireye gün içerisinde zinde olması için gerekli enerjiyi verir. Tıkanmış kal damarlarının açılmasında kullanılır. Cinsel problem yaşayan kişilerin sorunlarının giderilmesinde etkilidir. Tüketilen besinlerin hazmedilmesinde önemli bir yer tutar. Vücudun toksinlerden arınmasını sağlar. Boğazda biriken balgamı söker. Safranın temizlenmesi için kullanılır. Yaraları iyileştirmede kullanılır. Vücudun iltihap kapmasının ardından temizlenmesinde yardımcı olur. Ölü hücreleri vücuttan atıp temizler. Alerji oluşumunu engeller. Adeti düzenleyici etkisi vardır. Hormonların dengelenmesi adına etkilidir. Depresyona giren kişilerin daha kolay çıkmasını sağlar. Anksiyete rahatsızlığı olan kişilerde tüketilmesi de çörek otunun faydaları arasındadır.

Çörek Otunun Kullanıldığı Hastalıklar

Çörek otu sadece hastalık zamanlarında tüketilmemelidir. Birey kendini iyi hissettiği aralıklarda tüketilmesi önerilmektedir. Çörek Otunun Kullanıldığı Hastalıklar arasında bağışıklık sistemi zayıf olanların güçlendirmek adına deneyebileceği bir üründür. Bunun yanında vücudunda mikrop barındıran insanların ve bakteriler ile savaşılması gereken durumlarda tüketilebilir. Grip ve nezle gibi problem yaratan hastalıklarda da kolay atlatılmak adına tüketilebilir. Gün içerisinde direnci düşük ve enerji eksikliği hisseden kişiler, nefes darlığı çeken ve astım hastalığı ile uğraşan kişiler, üst solunum yolu enfeksiyonları, AIDS, prostat, meme ve rahim kanseri olan bireylerin hücrelerin artmaması için bunu tüketebilir.

Düzenli bir şekilde çörek otu tüketmek kolon kanseri olmayı engelleyip, şeker hastalığına iyi gelir. Yüksek şekeri olan bireylerin vücutlarını rahatlatmak adına ve şekeri düzene sokmak için böyle bir yola başvurmaları önerilir. Bünyesi zayıf olup bahar aylarında polen alerjisine tutulan ve herhangi bir besinden alerji kapan insanlarda, egzama rahatsızlığı olan bireylerde ve romatizma ağrısı çeken insanlarda kullanımı faydalı sonuçlara yol açacaktır. Mide problemi yaşayan insanlar, kronik sorunları olanlar, reflü, ülser ve gastrit hastalıklarından şikayetleri olanlar, karaciğeri sürekli olarak yağ tutanlar, kalp ritminde sorunlar yaşayıp, tıkalı damar problemi olan kişilerinde çörek otu tüketimi gerçekleştirmelerinde fayda vardır. Çörek Otunun Kullanıldığı Hastalıklar arasında bulunan kolestrolün normale dönmesi etkili bir yoldur. Vücudun dengesi yerine getirip istenmeyen sonuçların ortadan kalkmasını sağlamaktadır. Yüksek tansiyon, beyaz saç, diş eti rahatsızlıkları, ağrısı ve iltihaplanmasını önlemek için kullanılması mümkündür.

Hastalık Şekline Göre Çörek Otunun Kullanımı

Astım hastası olan kişiler gün içerisinde üç defa türk kahvesi içmeli ve içerisine iki damla çörek otu yağı damlatmalıdır.

Romatizma problemi yaşayan kişiler için günde bir kere bir tatlı kaşığı çörek otunu ezip çay ve ya kahve içerisine karıştırarak tüketilmesi önerilmektedir.

Şeker hastalığı olan kişiler için hardal tohumu ve çörek otunu mikser yardımı ile toz haline getirip yaklaşık 3 ay boyunca sabah aç karnına tüketerek bünyenizi daha sağlıklı bir hale getirebilirsiniz.

İshal problemi yaşayan kişiler için ise bir kase yoğurt içeirsine bir fincan kadar çörek otunun koyulması ve bunun günde iki öğün tüketilmesi olumlu sonuçlar vermektedir.

Öksürük ile yaşam kalitesi düşen kişiler için kahve ve çörek otu karışımı yapılıp onuda zeytinyağı ile birleştirilerek kullanılması önerilir. Sabah ve akşam her gün göğüs bölgesine sürümü gerçekleştirilerek öksürükten kurtulunması mümkündür.

Burun Tıkanıklığı problemi yaşayan kkişiler için ise çörek otundan üretilen yağın burum deliklerine üç damla olarak damlatılması ile açılması muhtemeldir.

Baş ağrısı çeken insanlar için alın ve ense kırmını çörek otundan elde edilen yağın sürülmesi ve ovalanması etkili sonuçları doğuracaktır.

Cilt kırışıklıklarından sorun yaşayan kişiler için ise zeytinyağı ve çörek otunu karıştırıp cilde sürmesi olumlu sonuçları beraberinde getirecektir.

Yüksek tansiyon problemi olan kişiler için sarımsak ve çörek otu karıştırılıp tüketildiğinde dengelendiği görülecektir.

Uykusuzluk sorunu yaşayan kişiler için ise bal ile çörek otunu karıştırıp tüketmek kısa süre içerisinde uykunun stabil saatlerde oluşmasını sağlayacaktır.

Diş ağrısı çeken kişiler için ise sirke ve çörek otu tohumu bir araya getirilip pişirilmesi ve soğuduktan sonra içilmesi birey için olumlu sonuçlar doğuracaktır.

Mide ağrısı çeken insanların çörek otu tohumunu kavurup sabah ve akşam bir çay kaşığı kadar yemesi ile ağrılarının kesilmesini sağlayacaktır.

Sinir hastalıkları gibi önemli sorunlar yaşayan insanların, depresyonda olan bireylerin bünyelerini rahatlatmak adına her gün çiğ bir şekilde tüketmesi de etkili yöntemler arasındadır.

Özellikle erkeklerde görüle iktidarsızlık problemlerinde her gün düzenli olarak 200 gram kadar çörek otunun sabah aç karnına içilmesi yararlı sonuçlar doğuracaktır.

Kas ağrısı çeken insanlar için ise çörek otunun yağının kullanılması da etkili yöntemler arasındadır.

Çörek Otu Yağı

Çörek Otu Yağı uygun koşullarda kullanılmadığı süre zarfında birey için faydadan çok zarar getirmektedir. Keskin bir tadı olan bu yağ sade bir şekilde tüketilmesi dahilinde birey için olumsuz etkiler oluşturacaktır.

çörek otu yağı
çörek otu yağı

Günlük olarak bir kaşıktan fazla kullanılmaması gerelir. Herhangi bir tedavi görülürken kullanılması önerilmez. Gerekirse doktor tavsiyesinde kullanılmalıdır. Ağrı kesici ve ya antibiyotiklerin yanında alınmamalıdır. Işın tedavisi görenlerin kullanmaması önerilir. Kan şekerini ciddi oranda düşürdüğü için gerekli tedbirler alınmalıdır. Aç karnına alınması ile sistemde rahatsızlıklara yol açabilmektedir. Bulantı ve ekşime gibi mide sorunlarını da yol açabilmektedir. Çörek otu yağı uzun süreli ve yüksek dozda kullanılırsa böbrekleri ve karaciğeri yorabilmektedir. Her çörek otu yağı içilmemelidir. Açık, parlak ve sarı renkli olması, akışkan ve dibinde tortu barındırmayan, koku olarakta güzel olanlar tüketilmelidir. Bu özellikleri barındırmayan çörek otu yağlarının tüketilmemesine dikkat edilmelidir. Çörek otu tohum alınacağı zaman büyük olmasına özen gösterilmedir. Küçük olan tohumlar alınmamalıdır.

Hassas ciltlerin kullanımı alerjiye sebep olabilmektedir. Kullanımı sırasında dikkat edilmelidir. Çörek otunun böbreklerde taş düşürücü etkisi büyüktür. Vücudunuzda hissetmediğiniz ve ya ağrıya yol açmayan taşlar bu şekilde parçalanıp düşebilmektedir. Bazı durumlarda bu olay kişi için şiddetli ağrılara yol açabilmektedir. Böyle durumlar içerisine giren insanlar için vakit kaybetmeden doktora görünmesinde fayda vardır.

Çörek Otu Kremi

Çörek otu yağı faydaları olduğu gibi çörek otu kremi de birçok hastalığa iyi gelmektedir. Diğer kozmetik kremler ile kıyaslandığında doğal ve bitkisel olan çörek otu kremi faydaları saymakla bitmiyor. Çörek otu kreminin faydaları arasında cilt lekelerine; çil, leke, akne, siyah nokta ve kırışıklıklara iyi gelir. Sivilceye doğal çözüm olarak çörek otu kremi tavsiye edilir.

Hiçbir yan etkisi olmayan çörek otu cilt için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yaşlanmayı geciktirici etkisi vardır ve yara izlerini bir miktar yok eder. Ciltteki kızarıklıklara iyi gelir ve özellikle erkekler sakal traşı sonrası kullanabilirler.

Piyasada birçok çörek otu kremi markası bulunmaktadır bunlardan sadece eczanelerde satılan ve Sağlık Bakanlığı onaylı olanları tercih etmenizi tavsiye ederiz. Cildinizde özel bir durum söz konusu olabileceğini göz ardı etmemek için, kullanmadan önce bir cildiye doktoruna danışmanızı da önemle vurgulamak isteriz.

66 Yorum

 • Yüzündeki güneş ve sivilce lekeleri için bugün verdiğim ispat geldi bakacağız bir haftadan belli edecek mi yüzüme ne kremler kullandım çözüm bulamadım birde çörek oyunun yağ kuramını denemek istedim iyi sonuç alırsam size dönüş yapacağım kireminde reklamını bütün arkadaşlara duyuyorum olsun

 • Yüzündeki güneş ve sivilce lekeleri için bugün verdiğim sipariş geldi bakacağız bir haftadan belli edecek mi yüzüme ne kremler kullandım çözüm bulamadım birde çörek otunun yağ kiremını denemek istedim iyi sonuç alırsam size dönüş yapacağım kireminde reklamını bütün arkadaşlara duyuracağız bilginize

 • Sipariş ettiğim çörek otu kremi geldi umarım yüzündeki lekeler iyi gelir herkes benimle dalga geçti sipariş verdim diye onları mahcup etmek istiyom bu kiremle

 • Mütis birsey seksiz süphesiz kullanmanizi tavsiye ederim ama hakiki cörek otu kremi olma sartiyla
  Tipda bir delile gerek yok peygamber efendimizin hadisleri ve tavsiyeleri yeterlidir Allah in izniyle ne leke ne sivilce kalir tek inanmak lazim benim gibi 🙂
  Kendimi mütis hissediyorum
  Ben Almanyada kalmakdayim ve burdan aldim acikcasida krem baya pahali hakiki oldugu icin ona dikkat edilmeli
  selamlar

 • Hamileyken hep karnim catlayacak diye karnimi kremlemistim ama sonra bi baktim popomda feci catlaklar olusmus faydasi olur mu ki

 • Urun aldiktan sonra sikayet icin ariyorum tlf aciyorlar geri yuzum kapatiyorlar en sonunda konustum niy e boyle yapiyorsunuz dedim dolandircimisiniz dedim evet bi dolandirciyiz dedile tlf yuzume kapatila r tlf nosu 02129750836

 • kusura bakmayin yeni yazabildim cünkü izindeydim
  hood.de sayfanin adi almancasi nigella creme

  evet acikcasi dolandiricilar cok var ve tuhafima giden 10 tlye satmalari yani ben 70 lira para verdim 23€ tvde 3€ acikcasi banada hic inandirici gelmedi ayni sahte bal sattiklari gibi allah islah eylesin ne diyelim
  malesef almanlar bu konuda bizim insanlardan daha dürüst
  selam ve dua ile

 • bakin ben acik konusuyum sizinle ben inancli bir müslümanim egerki peygamber efendimiz ölüm haric her derde devadir buyuruyorsa cörek otu icin ve bu hadisde kesin olarak sahih hadisdir nasil bir derdiniz varsa allah in izniyle kurtulursunuz
  ben cilt sorunlari yasiyan bir insanim ve creme haric aknenormin denilen roacuttan ilacinida aliyorum ve cildim o kdr güzellestiki anlatamam.
  sunuda ifade etmek gerek bir müslüman herzmn bakimli olmasi lazim
  herzmn alimlerimizin yüzleri neden böyle parlak nur yüzlü diye sorardim elbetteki ibadetleri yüzüne vurmusdur ayetde beyan edildigi gibi, ama sunuda unutmamak lazim efendimizin tavsiyelerini dinleyipde yasadiklarindan dolayidir o güzellikleri mesela hacemat, misvak, cörek otu, bal vs.
  aslina bakarsak dinimizde herseye care varkene bize unutturmuslar malesef

  • Arkadaşlar gercekten çörek otu kremi insan cildine cok faydasi var buna bende sahit oldum kullandigim kremi kendim yaptim sovuk sikilmis ve dermante edilmiş corek otu yagi zeytin yagi az miktarda bebek pudrasi birazda vazelin karisiminda cok guzel bir krem elde edersiniz nasil yapildigi konusunda gonlunuz rahat eder….

 • bende televizyonda reklamını gördüm ve istettim ürün geldiki hiç çörek otu kıremiyle alakası yok viks kokusu olan bir kırem hiç bir yazı yok üstünde tesea damgası diye bir yazı yok kırem patlamış bir şekilde geldi sahte bir kırem geldi verdiğim para haram olsun

  • Aynen cnm ya bende arastırıyorum banada aynısı geldı bi garip kutu hiçbir koruma yok denedinmi hiç?

 • Arkadaşlar ben aldım ama televizyondan sipariş vermedim aktarcilar dan aldım gerçekten çok güzel kullandım faydasını gördüm hakiki cemil efendiydi markası galiba sizede tavdiye ederim

  • Ben uç gündür kullaniyorum sivilce üstlerine suruyorum kullanmadigim hap kullanmadigim krem kalmamisti tedavisine bile gitmiştim bir süreliğine geçmişti sonra yeniden nuksetti ama bu üründen gerçekten çok memnunum tavsiye ederim

 • Kesinlikle kullanmayin bakin insaatlardaki cimontoyu varya nar eksisi ve yumurta ile karistirin yuzunu de biz iz kalirsa mail atin

 • bende tv den siparis verdim suan pismanım acaba su numarayi arayıp siparis verdinizmi verdiyseniz urun nasldı bilmek istiyrm 0************4

 • bu sahtakerlarlara siparizs verin ama yanlis adrese birazda onlar kargo parasi odesinler akillara baslarina gelirv belki musluman olan insan bol sahtekarliklar yapmaz

 • arkadaslar bende bugun sipariş vardim 20 tl ye siz kötü yorumlar yapıyosunuz ama adamlar da saglık bakanı onaylı diyor yoksa neden kötü olsun bi de adamlar binlerce kişiye satmışlar onun için genelleme yapmayın derim

 • Sema Ayaz peki nasıl neyden yapiyisun yardimci olurmusun bnde aldım geçen yazdığım gibi ama 10tl deil 20 tl biraz iyi geldigibi ama evde yapılan belki daha iyi olur diye düşündüm

 • Nazlı hanim siz onlarin soyledigine bakarsaniz gidin butun reklamlardaki mallari alin.binlerce kisi aliyormus yalan hepsi

 • merhabalar bn dun aldım elıme gecdı ama kagıt cıkmadı cay yerıne sallanmalı cay gıbı cıktı adı sanı yazmıyor ot degıl yaprak gıbıde degıl bıldınz torbanın ıcınde toz nane gıbı duruyor cörek otukeremı yazıyor 2tane ondan 2tane ardın keremı bırı sıyak kutulu bırı pembe seklınde ıkı beyaz kutulu bunlar geldı40mılyona bence bunllar sahtemı acaba ustunde farklı yazıyor ama cayını sımdı ıcecem acmı tokmu bılmıyom nasıl kullanacam yazan bırsey cıkmadı kutularda geldı bana bır yardımcı olun esımden habersız aldım bana tarıf edın ney ıse yaradınıda ınankı bılmıyom

 • Ben mecitefendinin ürününü aldım ve kullandıgım ikinci günü sivilceleri kurutmaya basladı ve yüzümü yumusaklık yaptı benim önerim o yani

 • Nazlı hmm yazdığın ürün tlvyondaki ürünle alakasız çay ne alaka anlamadım sadece bir ürün oda 20tl diyodu ozamanlar sen toplam 4kutu dedin iki çay iki krem sakin kullanma derim

 • Slm arkadaşlar ben corek otu kremini aldım 1 hafta aralıksız kullandım inanin kendimi tanıyamadım aldığım krem çok etkili ve dedikleri kadar var yüz bölgesine uyguladım suan temiz ve prussuz çok mutluyum

 • Selamın aleyküm ya benim bir abim var yürüme bozukluğu var bu çörek otu yağı fayda eder mi acaba soruyorum sizlere SAYGİLARİMLA HEPİNİZ ALLAHA EMANET OLUN

 • Ben kullandım süper ikinci kullanımda etkisini gösterdi tavsiye ederim yüzümdeki lekelerin ve sivilcelerin azaldıgını farkediyorm televizyon da yayınlanan dan sipariş verdim hiç bir sorun ile karsılaşmadım

 • Corek otu kremi cilt için aktardan aldım çok memnun kaldım kirisikliklarada çok iyi geliyor kozmetik kremlerinden hiç memnun kalmadım ve de çok pahalı değil ve cildim ışıl isil

 • bence anlatılanın üstünde mükemmel sonuçlar veriyor… fakat çörek oto alacak olan insanlara şunları söylemek istiyorum.. ne olursa olsun hiç bir şekilde 10 tl 20 tl gibi televizyon yada radyo reklamı yapanlardan bu ürünü satın almayın.. insanların ihtiyaçlarını zaaf haline çevirerek, sanki aradığını ürün bir tek bizde ve derdinizin çözümü biziz gibi reklamlar yaparak, değerli insanımızın maddi manevi olarak duygularını istismar ediyorlar. orjinal çörek oto kremi ve yağı için mutlaka aktarları ziyaret ediniz.

  Ne olduğu belli olmayan siz çaldırın biz arayalım diyen dolandırıcı yaratıklara itibar etmeyin.

 • Arkadaşlar ben çörek otu yağını sürer sürmez yüzüm alev aldı felaket yanıyor yan etki mi yaptı siz de de böyle mi oldu tedirgin oldum

 • Xahiş edirəm necə gətirirsiz mənəyazın Azərbaycanaməndə istəyirəm nömrənidə yazın karkomu jlə

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir