Kötü Kolesterolü Evde 40 Günde Temizleme Yolları

kolesterol ne iyi gelir tedavisi damar tıkanıklığı
kolesterol ne iyi gelir tedavisi damar tıkanıklığı

Damarlarımızdaki yağlar tıkanmalara sebep olabilir. Yağlar damarlarımızı tıkadığı zamanda kan akışının yeteri kadar yapılabilmesini engeller. Eğer atar damarlarınızda %70 ten daha fazla tıkanıklık varsa muhtemelen aşağıdaki belirtileri ve şikayetlerinizi yaşıyor olabilirsiniz.

Kötü Kolesterol Belirtileri Nelerdir

  • Nefes darlığı
  • Göğüs ağrısı
  • Kalp çarpıntısı
  • Baş dönmesi
  • Mide bulantısı
  • Halsizlik
  • Terleme

Yukarıdaki belirtilerden bir veya birkaçı kötü kolesterol habercisi olabilir. Damar tıkanıklığı ve kötü kolesterol olanlarda kalp krizi veya felç olma riski yüksektir.

Yüzyıllar öncesinden beri kullanılan doğal yollar ile birkaç gün içinde kandaki yağlanmayı azaltabilir ve daha sağlıklı akışkan damarlara sahip olabilirsiniz. Kandaki zararlı maddeleri temizlemeye yardımcı olacaktır.

Damar tıkanıklığına ne iyi gelir

damar tıkanıklığına ne iyi gelir
damar tıkanıklığına ne iyi gelir

Bu sorunun cevabı SARIMSAK tır. Tıkalı damar sarımsak ile nasıl açılır görelim. Öncelikle belirtmemizde fayda var, sarımsak kolesterol için doğal tedavi yöntemi olduğu için kullanılan diğer medikal ilaçlara göre riski neredeyse sıfırdır. Damar tıkanıklığı için bypass ameliyatı veya stent takmak biraz riskli ameliyatlardır. Bu yüzden damar tıkanıklığına iyi gelen sarımsak deneyin.  Eğer sarımsakta iyi gelmez ise son çare olarak ameliyat seçeneğini değerlendirin. Ancak damar tıkanıklığı çok ilerlememişse sarımsak mutlaka işe yarayacaktır.

Sarımsağın diğer bir faydası ise içerisinde bol miktarda antioksidan barındırmasıdır. Bu antioksidanlar hücrelerin yenilenmesine ve dolayısıyla bağışıklığın artmasına yardımcı olur.

Ayrıca yapılan bilimsel araştırmalara göre de sarımsağın birçok kanser türüne yakalanma riskini azalttığı kanıtlanmıştır. Kısacası sarımsak; meme kanseri, mide kanseri, yemek ve kolon kanseri gibi birçok kansere iyi gelir.

Kötü kolesterol nasıl temizlenir

Damar tıkanıklığını temizleyip kolesterol den kurtulmak için aşağıdaki tarifi öneriyor uzmanlar. 40 gün boyunca bu tarifi kullanmayı unutmayın. 40. günün sonunda tekrar kan değerlerinize baktırın, farkı göreceksiniz.

Damar tıkanıklığına iyi gelen tarif

  • beş diş sarımsak,
  • dört adet limon,
  • yarım kavanoz kaynamış su gereken malzemelerdir.

Limon ve sarımsağı ufak dilimleyin ve ezmek için bi kaseye koyun. Sonra üzerine biraz kaynamış suyu dökün ve karışımı biraz ezin. Karışımı süzüp temiz bir kavanoz veya cam kaba koyup üzerlerini kapakları ile kapatıp buzdolabında 3 gün saklıyoruz.

3 gün sonra kullanmaya başlayabiliriz. Karışımdan günde 3 defa yemekten önce 1 yemek kaşığı alıyoruz. 5 gün bu şekilde devam edip herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılmaz ise aldığımız miktarı biraz arttırabiliriz. 1 yemek kaşığı yerine 2 yemek kaşığı alabiliriz. Bu şekilde 40 gün karışımı içiyoruz aç karnına yemekten önce.

Bu yöntemi yılda sadece bir defa kullanmalısınız. Ayrıca kullanmadan önce doktorunuza başvurmanızı tavsiye ederiz çünkü kullandığınız başka ilaç, tedavi yöntemi veya başka bir durumla çakışabilir olumsuz tepki verebilir vücudunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir