Lazer Epilasyon, Epilasyon Fiyatları

lazer epilasyon, epilasyon fiyatları
lazer epilasyon, epilasyon fiyatları

Epilasyon

Hemen herkesin muzdarip olduğu ortak bir konu olan istenmeyen tüyler, özellikle bayanlar için gündelik hayatı olumsuz etkileyen önemli unsur olarak yerini alıyor. Her bayan güzel olabilmek için çeşitli bakım yöntemlerine başvuruyor. Fakat tüm güzelliğe gölge düşüren tüylerden ise çeşitli şekillerde arınmanız mümkün. Ne giysem derdinin sadece kararsız kaldığımızdan olmadığını söyleyebiliriz. Yani birde tüylerden dolayı gündelik yaşantımızda giyemediklerimiz de var. Elbette bu soruna çeşitli çözüm yöntemleri mevcut.

Epilasyon ile tüylerinizden arınmanız mümkün. Epilasyon kalıcı epilasyon ve kalıcı epilasyon olarak iki ayrı şekilde  yapılır. Bu iki epilasyon türünün arasındaki temel fark ise birisi belli bir süre geçici olarak tüylenmeyi yok ederken diğeri ise kılları kökünden temizleyerek kalıcı olarak yok olmasını sağlar. Kalıcı epilasyon için söz konusu tüm yöntemler kıl köküne uygulanır. Bu sayede kılların bir daha çıkması söz konusu olmaz. Fakat geçici epilasyon söz konusuysa bunu söylemem pek mümkün değil.

Geçici Epilasyon Yöntemleri

Geleneksel yöntem olarak da bildiğimiz bu işlem kıl köklerini tahrip etmez. Bu nedenle ise kıllar yüzeysel olarak temizlenir ve belirli aralıklarla şeklinde tekrarlanması söz konusudur. Ağda, traş, iplikle alma, friksiyon, sarartma, epilatör, krem depilatör gibi yöntemler geçici epilasyon yöntemleri arasında yer alır. En çok kullanılan ve bilineni ise ağda işlemidir. Ağda ise kendi içerisinde şekerli ve şekersiz olmak üzere iki sınıfa ayrılır. Şekerli ağda ile kıl kökleri daha çok beslendiği için sir ağda adı verilen şekersiz ağda daha çok kullanılmaktadır. Epilatör ise epilasyon yöntemleri arasında kullanılmamaya özen gösterilmesi gereken yöntemdir. Bunun sebebi epilatör kullanımı sonrasında kıl batmasına ve kıl dönmesine sebebiyet vermesidir. En sağlıklı geçici epilasyon yöntemi ağdayı kullanmanızda yarar var.

Kalıcı Epilasyon Yöntemleri

Rahatsız eden tüylerden muhakkak ki hepimiz arınmak istiyoruz. Evet içinizden belkide şu an tam anlamıyla bunu geçiriyor olmalısınız. Kalıcı epilasyon yöntemleri ise kıl köklerinde bulunan melanin öldürülerek işlem gerçekleştirilecek. İğneli epilasyon, lazer epilasyon ve foto epilasyon olmak üzere üç farklı yöntem sayesinde sonsuza dek tüylerden kurtulmanız mümkün. İğneli epilasyon yönteminde kıl kalınlığından daha ince bir iğne yardımı ile kıl köküne enerji verilir ve bu sayede kıl köklerinin tahrip olması sağlanır. Bu olayın sonucunda tüylerden kurtulduğunuzu söyleyebiliriz. Lazer epilasyon yöntemi ise yine kalıcı yöntemler arasında kullanılan işlemdir. Lazer epilasyon esnasında dalgalar aracılığıyla kıl köklerinin tahribi amaçlanmıştır. Foto epilasyon işlemi sırasında ise yoğunlaştırılmış ışık kullanılır.bu yöntemler kıl köküne uygulanan işlemleri kapsar.

lazer epilasyon
lazer epilasyon

Epilasyon Nasıl Yapılır

Epilasyon nasıl yapılır? Çeşitli yöntemler sayesinde kıllarımızdan kurtulurken peki ama bu çözüm yöntemlerini kullanmak kolay mı sorusunu da aklımızdan illaki geçiriyoruzdur. Hem kadınlar hem erkekler için önemli estetik sorunu olan aşırı tüylenme çeşitli yöntemler aracılığıyla vücuttan arındırılabiliyor. Epilasyon nasıl yapılır sorusuna aşağıdaki birkaç yöntem cevap olacaktır.

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon tedavisi süresince yapılan işlemlerden sonra bir daha hiçbir şekilde tüy problemiyle karşı kalmıyorsunuz. Yaş, hormonal faktörler, genetik, metabolizma, ilaç kullanımı gibi faktörlerden dolayı ise lazer epilasyon tedavi süresi kişiden kişiye farklılık gösterebiliyor. Lazer epilasyon üç basamak ile gerçekleşiyor. İlk basamakta lazer uygulanacak alan temizleniyor ardından ise kıllar bir miktar kısaltılıyor. Hemen sonra ise söz konusu alan taranıyor. Alanın genişliğine göre süresi değişebiliyor. Lazer epilasyon sonrası ise bir gün boyunca uygulanan alana su değmemesi gerekiyor. 5-6 seans kesin sonuç alabilmek için çoğu zaman yeterli olabiliyor fakat değişken olduğunu söylememizde mümkün. Sıkça sorulardan biri olan yaz ayında lazer epilasyon gerçekleşir mi sorusuna da değinmekte yarar var. Eğer gerekli güneş kremlerini kullanıp kendinizi güneşten koruyabilecekseniz lazer epilasyonunu gerçekleştirmenizde bir sakınca yoktur. Lazer epilasyon seans aralığı ise 4-6 hafta sonrasıdır.

Foto Epilasyon

Kesin çözümün bir adresi daha foto epilasyon olayıdır. Foto epilasyon sayesinde tüylerden sonsuza kadar kurtulmak mümkün. Kırmızı ışığın siyah renk pigmentini tahrip ettiği biliniyor. 600 ile 1200 ışık dalga boyu epilasyon için doğru aralıktır. Bu ışık derinin oldukça derinine kadar etki eder. Kırmızı renk olan bu dalgalar cildin yüzey kısmında hiçbir şekilde zedeleme meydana getirmez. Hemoglobin bünyesine diğer renkleri alırken kırmızı rengini kabul etmez. Bu nedenle ise kırmızı ışıktan damarına zarar vermeden işlevini yerine getirir. Foto epilasyon sırasında da epidermisin güneş ışınlarından korunması şart bir durumdur. Bu durum önemsenmeyip uzman kişiler tarafından yapılırsa deride ya açık renk leke ya da koyu renk lekelenmelerin oluşumu gözlenir. Epilasyon sırasında cilt soğutulmalıdır. Cilt soğutma işlemi gerçekleşmez ise ciddi sorunlarla karşılaşmak mümkündür. Aynı zamanda soğutma işleminin dozu da doğru ayarlanmalı.

İğneli Epilasyon

Kıllardan tamamen kurtulmanın başka bir yolu da iğneli epilasyon yöntemidir. Bu yöntem sayesinde kıl kökleri tahrip olarak bir daha asla çıkmayacaktır. Aynı zamanda en iyi sonuç veren epilasyon yöntemidir. En iyi sonuca ulaşabileceğiniz evre anajen evresidir. Bu evrede gerçekleştirilen epilasyon daha iyi sonuçları ortaya çıkarır. Anajen evre kılların cımbızla tutulacak uzunlukta olduğu evredir. İğneli epilasyonu uygulayacağınız iğnelerin tek kullanımlık olmasına önem göstermenizde yarar var.

Epilasyon Fiyatları

Epilasyon fiyatları uygulanacak bölge, uygulanacak yöntem, kişideki istenmeyen tüy miktarı gibi etkenlere bağlı olarak oldukça büyük değişiklik gösterir. Epilasyon fiyatları konusundaki farklılığın bir başka nedeni de uygulayan kuruluşlardır. Sadece ucuz olduğu için bir yerin seçilmesi son derece yanlış olur. Epilasyon fiyatlarından daha önemli olan uygulayan kişinin eğitimli olması, uygulanacak yerin hijyenik ve sağlıklı olmasıdır.

İğneli Epilasyon Fiyatları

İğneli epilasyon sırasında dakika baz alınarak fiyat belirlenir. Yaptırdığınız bölgeye göre fiyat 1 veya 3 TL arasında değişkenlik gösterebilir. Doktorun veya işlem göreceğiniz merkezin kalitesi dolayısıyla fiyat artış gösterebilir. Aynı zamanda şehir, semt ve doktorun uzmanlığı da fiyat değişiminde etken olabilir. İğneli epilasyon işlemi eğer yüze yapılıyorsa genel olarak işlemin 20 dakika sürdüğünü söylemek mümkündür. Kıl kökünün kalın veya ince olmasından kaynaklı olmasına göre dakika değişim gösterir. Bacaklarda ise bu süre 30 -60 dakika arasında değişim gösterebiliyor.dakika başı ödeyeceğiniz ücretle uygulandığı süreyi çarptığınız anda ödemeniz gereken ücreti öğrenebilirsiniz. Daha sonraki seanslarda işlem süresi kısalacağından dolayı ödemeniz gereken ücrette azalacaktır.

Erkek Epilasyon

erkek epilasyon
erkek epilasyon

Bayanlarda çok sık rastlanılan sıkıntı olarak bilinirken erkeklerinde istemediği tüylerden kurtulmak istemesi gayet doğal bir olaydır. Nitekim son dönemde erkek epilasyon aramalarında ciddi bir artış vardır. Bayanlara oranla daha sert ve koyu kıla sahip olan erkeklerinde pratik ve daha az ağrılı şekilde kıllardan arınması mümkün. Özellikle de çok can yakan ense ve sakal üstü bölgelerine uygulanan buz lazer yöntemi tamamen acısız işlem görmenizi sağlıyor. Artık istenmeyen kıllar hayatınızın bir parçası olmaktan rahatlıkla çıkıyor. İstenmeyen bölgelerdeki kıllar ortalama 4-6 seans arası kesin sonuca ulaşmamızı sağlıyor. Lazer epilasyon fiyatları ise bölgeden bölgeye değişim göstermektedir. Erkekler kaş arası epilasyonunu düşünüyorsa bunun için 40 TL ödeme yapmaları gerekiyor, göğüs ve omuz arası ve sırt ve omuz için ise bu fiyat ayrı ayrı 500 TL’ye kadar yükseliyor. Sadece sırt yaptırmak istiyorsanız da bunun için sadece 400 TL ödemeniz gerekecek. Bıyık için ise 50 TL ödeme yapmalısınız. Koltuk altı kıllarından kurtulmak isteyen baylar ise 60 TL kadar bir ödeme yapmalıdır. Bu tutarları seansa her gelişinizde ödemek durumundasınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir