Saç Uzatan Formüller, Yağlar ve Maskeler

saç uzatan formüller, yağlar ve maskeler
saç uzatan formüller, yağlar ve maskeler

Saç Uzatan Maskeler

Kadın ve erkeklerin ortak problemlerinden biri saçlarının bakımsız gözükmesi ve dökülmesidir. Uzun saçlı olmak isteyenler, saç uzatan formül arayışındalar ve birçok bakım kremleriyle saçlarını büyütmek istiyorlar. Lakin kullanılan kimyasalların zararlarından kurtulamıyorlar. Saç uzatan 5 bitkisel formül sayesinde parlak, dolgun ve çabuk uzayan saçlara sahip olmanız mümkün. Öncelikle belirtmek gerekir ki, hangi bakım maskesini yaparsanız yapın hemen bir etki göremezsiniz. 1 ayla 3 ay arasında haftada bir ya da iki kere uygulayacağınız bitkisel formüllerde etki görebilirsiniz. Hangi bakım formülünün saçınıza uygun olduğunu, tek tek deneyerek kolaylıkla anlayabilirsiniz.

saç uzatan maske
saç uzatan maske

Soğan Suyu Kürü

Sarı veya kahverengi saçlara sahipseniz soğan kürünü yaptığınızda hem saçlarınızı beslemiş hem de saçınızın rengini desteklemiş olursunuz. Kabuğu kahverengi bir tane soğanı kabuklarıyla birlikte birkaç parçaya bölün ve bir tencereye koyun. Soğanların üstüne geçecek şekilde arıtılmış su ilave edin. Soğanın suyla özdeşleşme süresi 15- 20 dakika arasındadır. Soğanları içinden çıkardıktan sonra ılık karışımı saç diplerinize masajla yedirin. Son olarak saçınızın tamamını soğanlı suyla ıslatın. Saçınızı boneyle ve havluyla sardıktan sonra 1-2 saat arası beklemeniz gerekiyor. Soğan kürünün temizlerken organik şampuan ve sabun kullanmanızı öneririz. Saç yapınıza göre soğan bakım kürünü haftada bir ya da üç günde bir uygulayabilirsiniz. Kızıl saçlı bayanlar, kızıl soğan kullanabilir ve karışımın için karanfil, tarçın ekleyebilir.

Saç Uzatan Yağlar

Saç uzatan formüller içinde en etkili bakımlardan biri kan dolaşımını hızlandıran bitkisel yağların kullanılmasıdır. Saç uzatan yağlar dendiğinde akla ilk gelen yağlar zeytin yağı ve fındık yağıdır. Fındık yağı ile zeytin yağı E vitamininden zengin ve hücre dostudur. Eski derinin atılması ve yeni hücre oluşumunun sağlanması için destekleyici olan bu yağların yanında biberiye yağı, hindistan cevizi yağı ve hint yağını da saçınızda gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Saç uzatan yağlar ile kan dolaşımınınız hızlanır, eski hücreler temizlenir ve yerine sağlıklı hücreler gelir. 2’ şer damla zeytinyağı, jojoba yağı, fındık yağı, hint yağı, biberiye yağı, limon ya da portakal yağı(derinizde sivilceler, yaralar varsa) ve hindistan cevizi yağı küçük bir cezvede ısıtılır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, yağların kaynamaması, sadece ılıklaştırılmasıdır. Ilık yağları saç diplerine parmak uçlarınızla uygulayın, 15-20 dk uygulamayı gerçekleştirin. Yağlı bir saça sahipseniz bitkisel kürünü 15 günde bir yapabilirsiniz.

Saç Uzatan Formül

E, B ve C Vitaminleri

Saç kökleriniz vitamin ve minerallere ihtiyaç duyar. Yapacağınız vitamin takviyesiyle saçlarınızın dolgun ve sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Eczanede satılan B vitamini, E vitamini ve C vitamini ampullerinden birer tane kırın. Karışımı saç derinize yedirin, masaj yaparken tırnaklarınızı kullanmamaya dikkat edin. Saç uzatan bitkisel formüller içinde kısa sürede sonuç veren vitamin bakımını yaparken, bu vitaminlerden zengin besinleri tüketmeyi unutmayın.

Yaş Maya, Süt, Bal

Bir başka saç uzatan formül de yaş maya, süt ve bal maskesidir. Bu süper üçlünün saçlarınıza yaptıklarınıza inanamayacaksınız. Balın antioksidan etkisi sayesinde saçlarınızdaki kepekler yok olur, bakteriler temizlenir. Yaş maya, B vitamini deposu olduğu için saçınızın uzamasını sağlar. Süt, kalsiyum kaynağıdır ve saç köklerinin beslenmesine yardımcıdır. Bir tatlı kaşığı bal, kibrit kutusu kadar yaş maya, krem kıvamına gelecek kadar sütle karıştırılarak saç diplerine sürülür. Bakım kürünü sürdükten sonra saçınızı boneyle kapatıp güneş ışığında bekleyebilirsiniz. Karışım saçınızda 2 saatten fazla durmamalı ve doğal bir şampuanla temizlenmeli.

saç uzatan yağlar
saç uzatan yağlar

Bal, Yumurta, Zeytinyağı ve Aloavera Jeli

Saç uzatan formüller listesinin son sırasında muhteşem etki gösteren bir karışım var. Bir yemek kaşığı bal, bir yumurtanın sarısı ve akı, bir çay kaşığı zeytin yağı ve bir çay kaşığı aloavera jeli homojen bir şekilde karıştırılır. Aloaveranın yanıklar, yaralar, sivilceler, egzama gibi cilt problemlerine iyi geldiğini bilirsiniz. Bu karışım sayesinde saçınızı uzatmakla kalmayacaksınız aynı zamanda tüm deri problemlerini çözmüş olacaksınız. Haftada bir gün banyodan önce yapmanız önerilir.

Saç bakım kürleri ni yukarıda anlattığımız şekilde kullanmalı, söylenenden uzun süre saçınızda bekletmemelisiniz. Kürün saçta fazla durması daha etkilidir mantığı yanlıştır. Bitkisel maskeler yapıldıktan sonra direkt güneş ışığını maruz kalmamalısınız. Saçlarınız için ılık bir ortam oluşması, maskenin saç tarafından emilmesi için uygundur. Saç uzatan 5 bitkisel formül arasından size en uygun olanını seçin ve saçlarınızdaki farklı görün. Işıltılı ve sağlıklı saçlara kavuşmanız dileğiyle.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir