Vajina Estetiği Nasıl Yapılır, Vajina Estetiği Yaptıranlar

vajina estetiği nasıl yapılır

Vajina Estetiği Nedir? Kimler Vajina Estetiği Yaptırır?

Yıllarca kadınların psikolojisini, dolayısı ile cinsel yaşantısını etkileyen, vajina bölgesindeki şekil bozuklukları, günümüzde çok kolay gerçekleştirilen operasyonlar ile kısa süre içinde düzetilebilmektedir. Vajina bölgesindeki şekil bozuklukları; genetik miras sonucu veya doğumlara, aktif cinsel hayata bağlı olarak ortaya çıkar. Vajinada sarkma, iç veya dış dudaklarda asimetrik görüntü, klitoriste aşırı yağlanma, vajinada genişleme, yırtıklar ve vajen kararması en sık rastlanan vajina problemleri arasındadır. Tüm bu problemler geleneksel cerrahi yöntemler veya lazer ile düzeltilebilir. Cerrahi yöntemlerde, kesi daha fazla olduğu için iyileşme süresi uzayabilmektedir. Bu sebeple lazer ile vajinadaki operasyonlar daha kolay ve acısız olarak gerçekleştirilebilir. Uzman bir estetik cerrah tarafından gerçekleştirilen bu operasyon sonrasında, cinsel hayat daha rahat ve haz alarak devam edecektir. Her operasyon öncesinde olduğu gibi vajina estetiğinde de alanında deneyimli uzman bir doktor ile ameliyat olmak büyük önem taşır. Daha önce defalarca bu tür operasyonlar yapmış bir cerrah, hem hastaya güven verecek hem beklentileri tam olarak karşılayacaktır.

Vajina Estetiği Yaptıranlar

Doğuştan vajina bölgesinde şekil bozukluğu olan, zor ve fazla sayıda doğuma bağlı olarak vajina bölgesinde yıpranma ve yırtılma olan, yaşa bağlı olarak vajinasında aşırı yağlanma veya sarkma olan tüm kadınlara vajina estetiği uygulanabilir. Kadınların cinsel hayatında büyük önem taşıyan klitorisin, bu operasyon sırasında zarar görmemesi için uzman doktor oldukça dikkatli hareket edecektir. Bu operasyon, vücut gelişimini tamamlamış tüm kadınlar tarafından yaptırılabilir. Kısa sürede tamamlanan, kolay bir operasyondur. Vajina estetiği yıllarca vajina bölgesindeki görüntü bozukluğu ile yaşamak zorunda kalan tüm kadınlar için kurtarıcı olacaktır. Bu sebeple de günümüzde birçok kadın tarafından tercih edilmektedir.

Vajina Estetiği Nasıl Yapılır?

Vajina estetiği, estetik cerrah veya kadın doğum uzmanı tarafından yapılabilir. Vajina bölgesindeki kusurlardan şikâyet eden kadınlar, uzman bir doktor araştırarak randevu almalıdır. İlk muayene sırasında, hastanın ve doktorun görüşleri karşılıklı olarak dinlenir. Bazı kadınlar vajina bölgesinde hiç problem olmamasına rağmen, kuruntu yaparak ve derdini hiç kimse ile paylaşmayarak doktora başvurabilmektedir. Böyle durumlarda doktor vajinada şekil bozukluğu olmadığını hastaya anlatır ve hiçbir müdahalede bulunmaz. Ancak vajinada bulunan simetrik görüntülerde, doktor yapılabilecek müdahale konusunda hastaya gereken bilgileri verir. Bazı kadınların iç dudakları aşırı uzun olabilir. Bu durumda iç dudakların dibinden çıkartılması ve küçültmeden sonra dikilmesi daha uygun olacaktır. Kesi izlerinin içerde kalması ve iç dudakların şeklinin muhafaza edilmesi açısından yapılan bu uygulama, haz alma konusunda hiçbir sıkıntı yaratmaz. Dış dudaklardaki sarkık görüntü ise yağ enjeksiyonu ile doldurulur. Bazı kadınların klitorisinde aşırı yağlanma, kıvrımlar veya aşırı uzantı oluşabilmektedir. Bu tür vakalarda doktor klitorisin kas dokusuna zarar vermeden üzerindeki fazlalığı lazer ile çıkartır. Yine vajina bölgesindeki genişleme, cinsel hazzı azaltacaktır. Lazerle veya cerrahi yöntemler ile yapılan vajina daraltma operasyonları, gelecekte mutlu beraberlikler için gerekecektir. Vajina bölgesine yapılan diğer düzeltmeler ile birlikte veya tek olarak vajina daraltma operasyonları yapılabilir. Cinsel hayatın kalitesini oldukça etkileyen bu operasyon, vücut yaşının yaklaşık 20 yaş geriye gitmesini sağlayacaktır. Lazer ile yapılan operasyonlarda deri kendiliğinden gerilir ve sıkılaşır.

Vajina Bölgesindeki Kararmalar Nasıl Beyazlar?

Günümüzde en çok şikâyet edilen ve kozmetikle en çok çaresi aranan sıkıntıların arasında olan vajina kararmasının en kestirme yolu, lazer ile vajinanın renginin açılmasıdır. Esmer ten rengine, yaşlanmaya, tüylerden kurtulmak için yapılan ağdaya ve hormonlara bazen de kullanılan ilaçlara bağlı olarak oluşan kararma, lazer tedavisi ile 15-20 dakika içinde çözümlenir. Vajina dokusunun üstünde bulunan ve esmerleşmeye sebep olan ‘’melanosit’’ hücreleri tahrip edilerek, vajinanın beyazlaşması amaçlanır. Genellikle operasyon tek seansta sonlanmaktadır. Bazı vakalarda ise ikinci bir müdahale gerekebilir. Lokal anestezi etkisi gösteren kremler ile ağrı hafifletilerek yapılan bu kısa operasyon sonrasında kişi anında işine geri dönebilir.

vajina estetiği yaptıranlar
vajina estetiği yaptıranlar

Vajina Estetiği Yaptıranlar Sonrası Nelere Dikkat Eetmelidir?

Vajina estetiği kolay bir operasyon olmasına rağmen, operasyon sonrasında dinlenmeye ve temizliğe oldukça dikkat etmek gerekecektir. Özellikle temizlik konusunda doktorun tüm tavsiyeleri dikkatle takip edilmelidir. Kolaylıkla mikrop kapabilen bir bölge olan vajina, her tuvalet sonrasında antibakteriyel ürünler ile temizlenmelidir. Rahat dışkı yapabilmek için bol lifli gıdalar ile beslenmek ve bol sıvı tüketmek tuvalette yaşanabilecek acıyı azaltacaktır. Operasyon sonrasında aşırı zorlama gerektiren hareketlere bir süre ara verilmelidir. Özellikle ağırlık kaldırılarak yapılan sporlar, birkaç ay tamamen bırakılmalıdır. Yaklaşık 4-5 hafta cinsel ilişkinin de yasaklandığı bu operasyondan bir süre sonra, gelecekteki cinsel hayat çok daha konforlu geçecektir. Yaraların daha çabuk iyileşmesi için sigara ve bitkisel ilaç kullanımının operasyon öncesinde bırakılması, iyileşme sürecini hızlandıracak ve yaraların kısa sürede kapanmasını sağlayacaktır.

Vajina Estetiği Sonrasında Hastanın Hayatı Nasıl Değişir?

Yıllarca vajina bölgesindeki şekil bozukluğu ile yaşayan ve bu sebeple psikolojisi bozulan kadınların, vajina estetiği sonrasında sosyal hayatı ve karşı cinsle ilişkileri tamamen değişecektir. Kendine güveni yerine gelen ve kendi vücudundan rahatsız olmayan bir kadın ile birlikte olmak, partneri de oldukça mutlu eder. Günümüzde oldukça kolay yapılan ve kısa süre içinde düzelme gösteren bu ameliyatlar, birçok kadın tarafından tercih edilmektedir. Geliştirilen teknikler ve dışarıdan anlaşılmayan izler, kadınların çekinmeden bu operasyona ilgi göstermesinde etkili olmuştur.

Hymenoplasti Nedir?

Kızlık zarı diktirme ameliyatı olan hymenoplasti, sınırlı uyuşturma ile 20 dakika içinde yapılan bir operasyondur. Kızlık zarının her hangi bir sebeple yırtılması nedeni ile tercih edilen ve sadece jinekolog muayenesinde dikildiği anlaşılabilen kızlık zarı dikimi, vajina estetiği ile birlikte veya tek olarak yapılabilir. Operasyon sonrasında her hangi bir ağrı, sızı oluşmaz, hasta aynı gün evine döner. Genellikle, düğünden 1-7 gün öncesinde yaptırılan bu operasyonun, cinsel ilişki anında kanama garantisi vardır. Kızlık zarı dikilmesinin iki yöntemi vardır. Geçici dikilen kızlık zarı ve kalıcı olarak dikilen kızlık zarıdır. Geçici olarak dikilen hymenoplasti ameliyatlarının, düğünden hemen önce yapılması önemlidir. Kalıcı yapılan ve flep yöntemi uygulanan kızlık zarı dikilmesi ameliyatları, her zaman yapılabilir. Hymenoplasti operasyonunun, her ameliyatta olduğu gibi uzman bir doktor tarafından gerçekleştirilmesi önerilmektedir. Maliyetinden dolayı, tecrübesiz bir doktora yaptırılan hymenoplasti ameliyatları, ilişki anında bazı problemler yaşanmasına sebep olabilir. Operasyon sonrasında her hangi bir ağrı oluşmaz. Sadece vajina bölgesinde gerginlik hissi ve kısa süreli kanamaların oluşması normaldir. Hasta aynı gün evine çıkabilir, uzun yolculuk yapabilir. Tıbben etik olup olmadığı halen tartışılan hymenoplasti operasyonları, doktorlar tarafından vajina estetiği olarak değerlendirilir ve kişiyi mutlu edecek, gelecekteki aile hayatını etkileyecek olan bu operasyonun gerekliliğine inanılır. Bu sebeple günümüzde en yoğun tercih edilen vajina müdahalelerinin arasında ilk sıralardadır. Çoğu zaman istemsiz olarak yaşanan ve gelecekteki hayatı etkileyen kızlık zarı yırtılması, kadınların zor günler yaşamasına sebep olmaktadır. Basit bir operasyon ile kızlık zarının tekrar dikilmesi, ailelerin dağılmasının önüne geçecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir