Vücudu Temizleyen En İyi Detoks Limon Suyu Mu

en iyi detoks limon suyumu
en iyi detoks limon suyumu

Günlük hayatın koşuşturmasında; dış etkenler nedeniyle vücudumuza bir çok toksin biriktiririz. Bu toksinleri vücudumuzdan limonun yararları sayesinde kolayca atabiliriz. Limonlu su neye iyi gelir, limonlu su içmenin faydaları hakkında bir yazı kaleme aldık. Vücudu temizleyen en iyi detoks limon suyu mu sorusuna cevap arayacağız.

Sağlıkloji olarak amacımız sizlere her zaman doğal yöntemler ile doğru tedavi ve sağlık bilgileri vermektir. Kimyasal ilaç ve insan sağlığına zararlı hiçbirşeyi önermeyiz.

Vücudu temizleyen en iyi detoks limon suyu mu ? Aslında matabolizmayı temizleyen en iyi içecek su’dur. Günde mutlaka 2 litreye yakın su içmeliyiz bu nedenle. Limonun detoks etkisi vardır.

Faydalı detoks içecekler den birisi de limon suyudur. Detoks içeceği olarak limon suyu yada limonata da diyebiliriz oldukça etkilidir ancak bilinmesi gerekir ki limonun detoks etkisi vardır kesinlikle zayıflamak ve kilo vermek için kullanılan bir yöntem değildir. Limonata detoksu kilo vermek için denerseniz kilo vermezsiniz.

Özellikle son zamanlarda uzmanların önerdiği şekilde; bir sürahi suyun içine yarım limon dilimleyip iş yerinde yanı başımıza koymamızın faydalı olacağını söylemeliyiz. Böylece su içmenin yanında, limonun arındırıcı etkisinden de faydalanmış oluruz.

Limonlu su neye iyi gelir, limonlu su içmenin faydaları

Limonun detoks etkisini daha iyi anlamak için limonun vücuda yararlarından bahsetmek gerekiyor. Limonlu su içmek vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlar. Ayrıca limonun içeriğinde; A, B-1,B-2,B-3, C, PP çok sayıda vitamin, bakır, kalsiyum, silisyum, demir, manganez ve fosfor benzeri mineraller bulunur. Ayrıca sitrik asit, gibi asitler, linalol bulunmaktadır.

Limonun yararları

  • İdrar söktürücü etkisi vardır
  • Hazmı kolaylaştırır
  • Karaciğeri temizler
  • Damar tıkanıklıklarını açtığı gözlemlenmiştir
  • Böbrek tıkanıklıklarını giderir.
  • Bağırsak ve idrar yollarını temizler
  • Sivilceleri giderir, cildi parlatır.
  • Böbreklerin çalışmasını artırır, taşların düşmesini kolaylaştırıcı etkisi vardır.

 

 

Tags from the story
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir