5 Adımda Yılbaşı Makyajı Nasıl Yapılır

5 adımda yılbaşı makyajı nasıl yapılır
5 adımda yılbaşı makyajı nasıl yapılır

Yılbaşı Makyajı

Yeni umutları, yeni insanları, yeni bir işi hatta yeni başlangıçları temsil eden yılbaşı, ne kadar özel geçerse tüm yıl o kadar güzel zamanlar geçiririz. Yeni yıla girerken davete katılabilir, sevdiklerimizle etkinlikler yapabiliriz. Siz de yılbaşını davetle geçirmek isteyenlerdenseniz, o güne harika hazırlanmalısınız. Elbisenizden makyajınıza kadar kusursuz gözükmeli, gecenin yıldızı olmalısınız. Yılbaşı makyajı yapmak bazı püf noktaları bildikten sonra oldukça kolaydır. Sizin için maddeler halinde yılbaşı makyajı nasıl yapılır anlattık.

Yılbaşı Makyajı Nasıl Yapılır

Fondöten ve pudra: Yılbaşı makyajına ilkönce fondöten uygulamasıyla başlarsınız. Fondöten seçerken antialerjik olmasına ve doğal bir görüntü oluşturmasına büyük önem vermelisiniz. Maalesef günümüzde çok fazla kozmetik ürünü var ve birçoğu gerekli kontrollerden geçmiyor. Bilinen kalite markaların fondötenleri seçmeli, sağlığınızı tehlikeye atmamalısınız. Yılbaşı makyajı için 3 çeşit fondöteniniz olmalı. Ten renginizde bir fondöten, ten renginizden bir ton açık fondöten ve ten renginizden bir ton koyu fondöten özel davetlerin makyajında gereklidir.

Yuvarlak suratlı bayanlar, ten renginden bir ton koyu fondötenle çene köşelerine, elmacık kemiklerinin altından şakaklara doğru, alnın bitiş noktası saç dipleri bölgesine gölgelendirme yapmalıdır. Uzun yüzlü bayanlar gölgelendirmeyi şakaklara ve çene ucuna yapmalı. Aydınlatma ten renginden bir ton açık fondötenle ter üçgen şeklinde alna, burun üstüne, gözaltlarına ve elmacık kemiklerinin üstüne uygulanmalıdır. Eğer çok sade bir görüntü istiyorsanız ten renginizdeki fondöteni sürmeli ve aynı tonlarda bir pudra uygulaması yapmalısınız. Makyajdaki pudra uygulamasının amacı, makyajı sabit hale getirmek ve fotoğraflarda yüzün parlamasını engellemektir.

yılbaşı makyajı
yılbaşı makyajı

Göz makyajı: Bakışların anlamını ortaya çıkarmak için göz makyajına büyük önem vermek gerekir. Göz yapınızı aynada inceledikten sonra far uygulamasıyla işe koyulmalısınız. Kaş altına beyaza yakın bir aydınlatma yapmalısınız. Göz kapaklarına süreceğiniz far rengi göz yapınıza göre değişiklik gösterir. Küçük ve içe gömülü bir göz şekliniz varsa koyu farlardan uzak durmalı, açık tonları tercih etmelisiniz. Açık mavi, açık yeşil, kiremit rengi, bej renkleri küçük gözlülere uygundur. İri ve göz kapağı dışarıda bir göz şekliniz varsa koyu renklerde far kullanabilirsiniz, renk seçimi olarak çivit mavisi, zümrüt yeşili, lacivert, kahverengi, gri, siyahı tercih edin.

Eyeliner uygulaması yaparken yine göz yapınızı göz önünde bulundurmalısınız. Küçük gözlüler ince çizgi şeklinde ve kuyruksuz eyeliner modelini uygulamalı, büyük gözlere sahip olanlar kalın ve kuyruklu eyeliner şeklini uygulamalıdır. Alt kirpiklerin dibinden kalem çekerseniz gözünüzü daha küçük, alt kirpiklerin dışından kalem çekerseniz gözlerinizi daha büyük gösterirsiniz. Küçük gözlüler alt kirpiklerinin iç kısmına beyaz ya da açık yeşil, mavi kalem uygulaması yapabilirler. Maskara sürerken özenli olmalı, kirpikleriniz tek tek boyamalısınız. Yılbaşı gibi özel davetlere gidecekseniz maskaranızın birkaç kat sürmelisiniz.

Dudak makyajı: Koyu bir göz makyajı yaptıysanız dudaklarınızı doğal bir tonda renklendirmek doğru olacaktır. Doğal bir görüntü için uçuk pembe, açık kahverengi tonları ya da parlatıcı kullanabilirsiniz. Yılbaşı makyajı kırmızı rujsuz olmaz diyenlerdenseniz, ruj sürmenin inceliklerini bilmelisiniz. Kırmızı ruj, makyajdaki çok küçük hataları bile gösterdiği için birkaç adımda uygulanmalıdır. Kırmızı bir dudak kalemiyle dudağınızın kontürünü oluşturun. Dudak çizgisinin hemen dışından kontür oluşturursanız dudaklarınız daha dolgun gözükecektir. Kırmızı rujunuzu dudak kontürünü aşırmamak şartıyla sürün, rujun iyice dağılması için dudaklarınızı birbirine yapıştırıp açabilirsiniz. Dudaklarını daha ön plana çıkarmak ve rujunuzu kusursuz görüntüye ulaştırmak için, ince uçlu bir fırçayla kontür çevresine açık renk fondöten uygulayın. Mat görüntü oluşturmak için rujun üstüne pudra sürmeniz yeterli olacaktır.

yılbaşı makyajı nasıl yapılır
yılbaşı makyajı nasıl yapılır

Allık: Makyajın son aşaması allık sürümü de yine kişinin yüz şekline göre yapılmalıdır. Uzun yüzlü bayanlar, allıklarını tam elmacık kemiklerinin üzerinden kulaklarına doğru sürmeliler. Yuvarlar ve kare yüz şekline sahip olan bayanlar, allıklarını şeftali tonunda seçmeliler ve elmacık kemiği altından kulağın üst kısmına doğru sürmeliler. Yüzde renk uyumu yakalamak için allıktan biraz alna, burun üstüne ve dekolteye sürülebilir. Dileklerinizin gerçek olduğu harika bir yıl olması dileğiyle…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir