Gribe Ne İyi Gelir

gribe ne iyi gelir
gribe ne iyi gelir

Grip Nasıl Geçer

Herkesin mevsimi geldiğinde aklına gelen ilk sorudur, grip nasıl geçer ve gribe ne iyi gelirGrip için bitkisel çözümler nelerdir ve gribe yakalanmamak için neler yapılmalıdır?

Aşı olmak ve antibiyotik kullanmanın çözüm olmadı konusunda gittikçe daha fazla insan hemfikir günümüzde. Bizler de; aşı olmadan, antibiyotik kullanmadan grip ve soğuk algınlığından korunma yolları nelerdir? grip için bağışıklık sistemimizi nasıl güçlendiririz? konularında bir araştırma yaptık. Aşağıda grip için korunma yolları, gribe ne iyi gelir, grip nasıl geçer başlıklarında bilgilendirici bir yazı bulacaksınız.

Grip için ne yapmalı, Gribe iyi gelen yöntemler

Grip için ne yapmalı? Grip ve soğuk algınlığından korunma yollarının; sizler için en kolay ve uygulanabilir 20 yolunu derledik. Aşağıda bu yirmi yolun neler olduğunu ve nasıl uygulayabileceğinizi bulacaksınız. Günümüzde insanlar artık, grip aşısından ve antibiyotik kullanımından yorulmuş durumdalar. Ayrıca gribi güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olarak hafif atlatma, ilaç ve aşı kullanmaktan daha uygulanabilir geliyor artık insanlar için. (kronik hastalığı olmayanlar, çocuklar ve hamileler için özellikle)

Grip ve soğuk algınlığından korunma yöntemleri

Aşağıda ki yazımızda grip için ne yapmalı, grip için günlük yaşantınızda alacağınız önlemlerden bahsedeceğiz. Ayrıca;

Grip nasıl geçer?  linkine tıklayarak sitemizdeki grip nasıl geçer konulu ayrıntılı yazımıza ulaşabilirsiniz. Gribe ne iyi gelir?  grip için bitkisel kürlere, bitki çaylarına, gribe iyi gelen şifalı bitkilere ilişkin diğer yazılara da sitemizde linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Grip için ne yapmalı, grip için alınacak önlemler nelerdir?

 1.  Grip için alınacak önlemlerden en önemlilerinden birisi D vitamini alımıdır. Her gün düzenli olarak D vitamini takviyesi almaya özen gösterin. Doğru ayarlanmış bir dozda D vitamini ihtiyacınızı karşılayın.
 2.  Güneşten yararlanın. Özellikle yüzünüzün güneşle teması vücudunuzun daha fazla d vitamini üretmesine yardımcı olur.
 3. Bağışıklığı artırıcı organik kakao mojo gibi içecekler tüketmeye özen gösterin.
 4. Ev içinde dolaşan bakteri ve küf sporlarını yüksek kaliteli hava filtresiyle uzaklaştırın.
 5. Düzenli egzersiz yapın, bağışıklığınızın güçlenmesine yardımcı olacaktır bu. Aşırı spor yaparak bağışıklığınızı zayıflatmayın ama, düzenli ve kararında olmalı spor.
 6.  Solunum yollarını açık ve temiz tutmak için bitkisel yöntemlerden yararlanın. Ada çayı gargarası gibi.
 7.  Çamaşır yıkamak için deterjanlar, kozmetik ürünler, kişisel bakım ürünlerinin kullanımını azaltmaya çalışın.Bu ürünlerin içindeki yapay kokular, kanserojen olabilir ve karaciğer hasarına sebep olabilir.
 8. Gerekmedikçe ilaç kullanmayın. Tehlikeli ilaçlardan uzak durun, bu tip ilaçlar bağışıklık sisteminizi, karaciğerinizin fonksiyonlarını, böbrek fonksiyonlarını hatta üreme fonksiyonlarınız bastırır.
 9.  Baharat kullanmaya başlayın. Özellikle keskin tadlı ,keskin kokulu baharatları yemeğinize dahil edin. Örneğin, zencefil, zerdeçal gibi baharatları kullanmaya bakın sık sık. Ayrıca biberiye, kekik, nane gibi baharatlara yönelin. Sarımsak, mucize bir bitkidir bağışıklık açısından unutmayın
 10. Özellikle yoğun peynir ve süt tüketen biriyseniz, bu gıdaları grip mevsiminde azaltmaya çalışın bir miktar. Çünkü bu ürünler sinüsteki dolaşım eksikliği ve sinüs tıkanıklığını artırmaya sebep olurlar.
 11. Çinko alımını artırın. Çinko ve selenyum bağışıklık sistemi için oldukça önemlidir. Çinko viral saldırılara karşı bağışıklık sistemimiz için bir kalkan görevi görür. Bu mineralleri almanın en kolay yollarından biri deniz tuzu tüketmektir.
 12. İp atlayın. Kollarınızı çalıştırın, vücudunuzun tüm sistemini çalıştıran her gün tekrarlanan hareketler yapmaya çalışın.
 13. Grip için ne yapmalı diyenlerin ilk başvuracağı bitkisel çözümlerden birisi de sarımsak kullanarak bağışıklığınızı güçlendirmektir. Sarımsak, ekinezya, mürver bu bitkiler grip ile savaşmakta çok etkili bitkiler dir. Bunların dahil olduğu bitkisel grip kürlerinden yararlanın.
 14.  Ellerinizi daha dikkatli ve daha sık yıkayın grip ve soğuk algınlığı mevsiminde..Çünkü elleri yıkamak ve ağzımızı çalkalamak ile kolayca viral enfeksiyonların önüne geçmemiz mümkündür.
 15. Yakın çevrenizdeki kişileri de bu konuda, el yıkamak, bitkisel kürler denemek, baharat kullanmaya çalışmak konularında teşvik edin.
 16.  Uykunuzu yeterli olarak uyuyun. Uyku eksikliği bağışıklık sistemini zayıflatır.
 17. Taze sıkılmış meyve sularını tüketin. Daha çok sebze ve meyve tüketin. Ayrıca sebze sularından da sık sık yararlanın. Sebze çorbaları yapabilirsiniz sık sık. Sebze tüketimini özellikle renkli değişik sebzelerin tüketimini artırmaya çalışın.
 18.  Stresten uzak durmaya çalışın. Stres bağışıklık sisteminin can düşmanıdır. Bağışıklık sistemini zayıflatan kronik stresten mümkün olduğunca uzak durun.
 19. Gülün, kahkaha atın. Bağışıklık sistemi için gülmek en iyi besindir. Mutluluk hormonu salgılayın. Eğlenceli vakit geçirin, kahkaha insanların bağışıklık sistemini güçlendiren ruh sağlığımız için en önemli eylemdir.
 20. Grip için alınacak önlemleri, yöntemleri yaşam biçiminiz haline getirmeye özen gösterin. Bir iki denemeyle birşey elde edemezsiniz. Her yıl kış ayları gelmeden, grip ve soğuk algınlığından korunma yolları için yukarıda vurguladığımız yöntemlerin kombine şeklinde uygulamasını yapmaya çalışın. Sonuçta solunum sisteminizi ve bağışıklık sisteminizi viral enfeksiyonlardan korumak için; her gün el temizliğine dikkat etmeniz gerektiği gibi, solunum yollarınızı da açık, temiz tutmalı, bağışıklık sisteminizi güçlendiren sıvıları, besinleri, düzenli olarak tüketmelisiniz.
Diğer Yazı  El Ayak ve Ağız Hastalığı Nedir, Tedavisi

Last Updated on 26 Eylül 2021 by Saglikloji

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir