Örümcek Ağı Estetiği Nedir, Nasıl Yapılır

örümcek ağı estetiği nedir, nasıl yapılır

Örümcek Ağı Estetiği

Ameliyatsız yüz germe tedavi yöntemi, uygulama şekli bakımından günümüzde cilt yapısında kısa sürede iyileşme sağlaması ve istenilen sonuçların yan etki yaratmadan elde edilmesi estetik çalışmaları bu yöne kaymasına sebep olmaktadır. Örümcek ağı estetiği Ultra V Lift olarak araştırmalarda ortaya çıkan, çok daha doğal görünüm elde etme konusunda olumlu sonuçlar yaratan, düz olarak veya kılçıklı yapıda ameliyat iplikleri kullanılması sureti ile yapılmakta olan cilt germe tekniğidir. Bunun yanında uygulanan Kontür Lift yöntemi tedavi uygulaması olarak, Siluet Lift tedavi yöntemi, Rus ipi tedavi yöntemi, Anti-ptos İp Lift tedavi yöntemi, örümcek ağı estetiği uygulaması olarak da bilinmektedir. Ameliyatsız yüz germe tedavi yöntemi uygulaması ise kılçıklı yapıda olan ve daha kalın oluşumlu iplerin kanül sayesinde derin çizgili bölgelere, sarkan bölgelere yerleştirilmesi ile askıya alınarak yapılan yöntemdir.

Örümcek ağı estetiği nedir dendiğinde; yukarıda belirtilen iplerin deri altı tabakasına yerleştirilmesi sonucu kolojen yapıyı hareketlendirmesi ile iplerin çevresinde cilt yenilemesi başlatması sonucu oluşan bir etkileşim olmaktadır. Sonrasında iplerin doku tarafından eritilmesi ve yerini yeni canlı hücrelerin kaplaması sarkan ve kırışıklık oluşan bölgenin dolgunlaşarak gergin bir yapı oluşturulmasını sağlamaktadır.

Örümcek Ağı Estetiği Günlük Hayata Dönme Süreci Nedir

Çoğu hasta örümcek ağı estetiği uygulama sonrasında hemen normal günlük aktivitelerine dönmektedir. Bu süre içinde öncelikle ağzın çok geniş açılmasından veya abartılmış şekilde yapılan mimiklerden kaçınılmalıdır. Örümcek ağı estetiği uygulamasından 3 hafta sonraya kadar ise yüzün ovuşturulmaması gerekirken aynı zamanda yüz üstü yatmaktan da kaçınılması tavsiye edilmektedir. Bu süre içinde yüze fazla baskı yapılmaması gereklidir. Bu 3 haftalık süre sonunda işlem görmüş olan bölgeleri normal şekilde hareket ettirmeye başlanabilir.

İşlemin hemen ardından ilk birkaç gün içinde bazı şişlik belirtileri, kızarıklık veya morluk belirtileri olması doğal olarak karşılanmakla birlikte, bunları azaltmak ve iyileşme sürecini hızlandırmak için buz kompresi uygulanması faydalı olmaktadır. Hastanın yüz bölgesinde hissedebileceği rahatsızlık hissi uygulanan diğer cerrahi operasyonlara nazaran minimum düzeyde ortaya çıkmaktadır. Ancak her deri altı uygulaması işleminde olduğu gibi işlem sonrasında ilk birkaç gün içinde hafif bir şekilde kaşıntı hissi görülebilmektedir.

örümcek ağı estetiği nedir
örümcek ağı estetiği nedir

Bu zaman zarfı içerisinde herhangi bir ağrı hissi duyulduğu veya hissedildiği takdirde acetaminophen eşdeğerinde ağrı kesiciler kullanılabilmektedir. Ancak bunun yanında ibuprofenin morluk oluşumlarından kaçınmak amacı ile tercih edilmemesi tavsiye edilmektedir.

Örümcek ağı estetiği uygulaması sonrasındaki ilk günde başınızı kaldırmak ve yüksekte tutmak şişlikleri azaltma konusunda yardımcı olmaktadır. Beklenen sonuçlar ise işlemin hemen sonrasında geçen zaman içinde kısmen fark edilebilse de tamamlanmış olan gerçek sonuçları birkaç haftalık zaman içinde görebilirsiniz.

Cilt dokusunda bulunan ipler, cildin yapısında bulunan doğal kolajen formasyonu iplerin giderek etrafını sarmak sureti ile güçlenmelerine ve ilk altı ay içinde geçen sürede etkisi kalıcı olarak devam ederek tedavi süreci içinde bir lift oluşturmaya yardım etmektedir. Örümcek ağı estetiği günümüzde yaygın olarak kullanılan yüz germe yöntemlerinin en çok tercih edilenidir.

Örümcek Ağı Estetiği Avantajları

Geleneksel bir uygulama şeklinde yapılan yüz germe operasyonuna göre ip kullanılarak yapılan ameliyatsız yüz germe uygulamasının birçok faydası arasında en çok göze çarpanları; kısa sürede uygulanmasının yapılması, hızlı iyileşme süreci ve fiyatının uygun olması. Birçok kadın ve erkek için çok daha sıkı ve çok daha genç görünümlü bir cilde hızlı bir şekilde ve kolay sahip olabilme fırsatını vermektedir. Genel olarak uygulanan anesteziye gerek duyulmadan sadece sınırlı uyuşturma uygulanması ile gerçekleştiriliyor olması sayesinde bilinciniz tamamen açık bir şekilde olacak tüm örümcek ağı estetiğini takip edebilirsiniz.

Bu tarz cerrahi işlem niteliğindeki uygulamaları görmeleri konusunda rahatsızlık duyanlara ve bu konuya pek dayanamayanlara izlemeleri tavsiye edilmiyor fakat bunun yanında yoğun cerrahi işlemlerden hiç hoşlanmayan kişiler için ise tam da bu nedenle çok ideal bir uygulama tekniği olmaktadır. Aynı zamanda açık ameliyat şekilde uygulanan cerrahi operasyonlar sonrasında oluşan ve haftalarca geçmeyen tedavi izleri, çok yoğun şekilde ortaya çıkan yara izleri, şişlik belirtileri ve morlukların yerine sadece ince uçlu iğnelerin kıl köklerine gizlenmiş olan minik izleri kalmakta ve çok kısa süre içinde bunlar da tamamen yok olmaktadır.

Örümcek Ağı Estetiği Hakkında Sık Sorulan Sorular

Örümcek ağı estetiği, iple yüz germe uygulaması, yüz asma işlemleri ağrılı ve acılı bir tedavi midir? Örümcek ağı estetiği tedavi yönteminde bütün işlemler sınırlı uyuşturma uygulanarak yapıldığından bu cilt operasyonu sırasında herhangi ağrı ve acı duyulmamaktadır.

Örümcek ağı estetiği ile iple yüz germe ve yüz asma uygulamaları kalıcılığı ne kadar sürmektedir? Örümcek ağı estetiği uygulaması işleminin yüzünüzde bırakacağı etki, yaş durumunuza göre, kullanılan metotlara göre, uygulanan bölge yapısına göre, cilt yapısındaki elastikiyet kaybı derecesine göre birçok faktöre bağlı olarak değişiklik gösterir.

Sahip olduğunuz cildiniz zaman ilerledikçe yaşlanma süreside devam edecektir. Yaşlanma ile ortaya çıkan etkiler kişiden kişiye göre değişim göstererek farklı yapılara bürünebilir. Bu örümcek ağı estetiği uygulanan çoğu hastada işlemin etkisi ortalama olarak 2 ila 4 yıl kadar kalıcı etki göstermektedir. Bu işlemin etkisini daha fazla uzatmak için ve cildin yaşlanma sürecini biraz daha yavaşlatmak amacı ile çeşitli ek yöntemler kullanılabilmektedir.

örümcek ağı estetiği nasıl yapılır
örümcek ağı estetiği nasıl yapılır

Örümcek ağı estetiği tedavi yöntemi riskli bir uygulama mıdır? Risk faktörüne veya komplikasyonlara rastlanabilme olasılığı yok denecek kadar azdır. Ancak her cerrahi işlem gibi yine de risk oluşumu imkânsız değildir. İşlemi yaptırmaya kesin karar vermeden önce çok iyi araştırma yapılarak gözden geçirilmesi gerekir. Uygulama esnasında veya sonrasında herhangi bir risk oluşumu ya da komplikasyon görülme olasılığı genel olarak örümcek ağı estetiği işlemi uygulayan doktorun tecrübe seviyesine, beceri seviyesine ve uzmanlık seviyesine bağlı olmaktadır.

Örümcek ağı estetiği tedavi yönteminin yan etkisi bulunmakta mıdır? Örümcek ağı estetiği yan etkileri arasında bulunan enfeksiyon olasılığı, şişlik belirtileri, hassaslaşma veya uyuşukluk hissedilmesi, asimetrik sonuçlar veya beklenenden biraz daha az belirgin bir sonuç görülebildiği konusunda uzman kişiler tarafından verilen bilgiler arasında yer almaktadır. Komplikasyon veya yan etkiler yalnızca kısa süreli olan sonuçlardandır. Eğer örümcek ağı estetiği tedavi yöntemi uzman bir doktor tarafından uygulanmış ise yapılan uygulamadan çok kısa bir süre sonra görülen etkiler kaybolacaktır.

Örümcek ağı estetiği uygulaması ile yüz gerdirme yaptırdığıma pişman olsam ne yapabilirim? Örümcek ağı estetiği tedavi yöntemi ile iple yüz asma işlemi başlangıcından bir aylık süre zarfı içinde, tamamen tersine çevrilebilen bir ameliyatsız yüz germe tekniği olmasından dolayı ihtiyaç duyulduğu anda ipler rahat bir şekilde deri dokusundan çıkarılabilir.

Last Updated on 5 Mayıs 2022 by Saglikloji

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir