Basen Eritme Hareketleri, Kalça Eritme

basen eritme hareketleri kalça eritme
basen eritme hareketleri kalça eritme

Kalça Eritme

Bir çok kadının ortak problemlerinden birisi de basen sorunudur. Basen veya kalça bölgesindeki kiloların gitmesi için spor salonlarına, güzellik merkezlerine tonlarca para vererek hayalini kurdukları ideal vücut ölçülerine sahip olmak isterler. Kalça eritme egzersizleri ve sağlıklı bir şekilde kilo verme durumu ile sizlerde herhangi bir alete ihtiyaç duymadan evinizde bunu başarabilirsiniz. Her gün evinizde 10 dakikalık bir tempo ile yapacağınız bu egzersizler ile daha güzel bir vücuda sahip olabilirsiniz. Aynı şekilde haftanın 3 günü hızlı tempoda yürüyüşler ile de bir ay içinde vücudunuzda fark yaratacağınızı sizlerde göreceksiniz. Kalça eritme egzersizlerine başlamadan önce uygulamanız gereken bir kaç püf nokta vardır. Bu noktalar sayesinde daha hızlı verim alıp kendinizi daha iyi bir şekilde hissedebilirsiniz. Bunlar; egzersizlere başlamadan bir saat öncesine kadar herhangi bir besin tüketmemek, gün içerisinde kendinizi çok fazla aç veya tok bırakmamak, her gün düzenli olarak 2.5 litre su içmek, zorlanmalara karşı egzersizleri bırakmamak, bulunduğunuz her ortamda bu hareketleri yapabileceğinizi bilmek ve uygun bir diyet listesi ile programı beraberinde yürütmek sizin için büyük fayda sağlayacaktır.

Basen Eritme

Fazla kilosu bulunan insanların bir çoğu kendi durumlarından şikayetçidirler. Bu şikayetin ardı arkası kesilmemesine rağmen vücutları için herhangi bir etkinlikte bulunmamaları da onların en büyük sorunudur. Basen bölgesindeki yağları eritmek diğer bölgelere oranla daha zordur. Bu konu ile başa çıkmak için sadece spor salonuna gidilmesine gerek yoktur. Basen eritme olayını evinizde kendi imkanlarınızla da yapmanız mümkündür. Ev ortamında uygulayacağınız bir kaç hareket ile hem basem hem de karın bölgenizdeki yağlardan kısa zaman içerisinde kurtulma şansınız vardır. Bu alanda dikkat edilmesi gereken durum ise diyetlerin tek başlarına bu olayı halletme yetkisi olmamasıdır. Uygulanan diyetin yanında basen eritme egzersizleri de kişi için büyük fayda oluşturacaktır.

Basen Nasıl Eritilir

Sizlerde kalça büyüklüğünden şikayet eden insanlardan mısınız? Ya da çevrenize basen nasıl eritilir gibi soruları mı yöneltiyorsunuz? Şu an da okuduğunuz makale kafanızdaki mevcut sorular tek tek cevaplamak üzere hazırlanmıştır. Basen bölgesindeki zorlu yağları eritmek için önerilen ilk durum az kalori alınmasıdır. Günlük kalori alımınızı %20 azaltarak bu işleme başlamalısınız. Bir süre sonra bel, kalça ve uyluk bölgesindeki fazla yağları kullanıp vücudunuzu değiştirebilirsiniz. Bu işlemin hemen arkasına verilen bilgi de en az bunun kadar önemlidir. Her sabah düzenli bir şekilde kahvaltı yapmalısınız. Uyanmanın hemen arkasına güzel bir kahvaltı ile güne başlamak hem motive olarak hem de beden olarak sizi aktivitelere hazırlar. Gün içerisinde ise az ve sık yemeye özen göstermelisiniz. Porsiyonlarınızı küçük tutup, kalorisi az gıdalar ile beslenmelisiniz. Bunların yanında haftada iki defa düşük karbonhidratlı besinler tüketilmeli, rafine ürünleri tüketilmemeli, şeker bırakılmalı, bol miktarda meyve ve sebze yenmeli, protein alımı için peynir, yoğurt ve düşük yağlı süt ürünleri tüketilmeli, yüksek enerjili sporlar yapılmalı ve düzgün egzersizler ile hayatınıza yön vermeniz gerekmektedir. Tüm bu uygulamaları düzenli bir şekilde yaparak sizde kısa süre içerisinde hayalini kurduğunuz ölçülere kavuşabilirsiniz.

Basen Hareketleri

Kilo problemi olan ve ya kalça bölgesindeki şişkinliklerden rahatsız olan kişiler için düzenli olarak basen hareketlerini uygulamaları çok önemlidir. Basenlerdeki yağlardan kurtulmak kolay bir iş olmadığı için buna uygun olarak ağır egzersizler yapılmalıdır. Her hafta düzenli olarak yoğun kardiyovasküler hareketlerin yapılması, koşu bandı, egzersiz bisikleti, yüzme ve koşu sporlarına uymak kısa süre içerisinde daha fit bir vücuda sahip olmanızı sağlamaktadır. Bunun haricinde haftada en fazla 5 gün 30 dakikalık egzersizler yapılması zayıflamak isteyenler için büyük katkı sağlayacaktır. Eğer ki kalça bölgesinde hala bir erime görmüyor iseniz egzersizler bir saate çıkararak daha fazla yorulmaya çalışın. Bunun dışında her gün 30 dk ve 1 saat aralığındaki yürüyüşler ile de kalça bölgesindeki yağların erimesini sağlayabilirsiniz. Bir adem adım sayar alarak bu işinizi çok daha kolay bir kıvama getirebilirsiniz. Aynı şekilde basenleri sıkılaştırmak için squatta yapabilirsiniz. Bu sayede basen bölgesindeki yağları eritip üzerine daha sıkı bir kalça sahibi olabilirsiniz.

Basen Eritme Hareketleri

Basen egzersizleri zor ve etkili hareketlerin bir araya gelmesi oluşan önemli egzersizlerdir. Bu egzersizleri düzenli bir şekilde uygulayan kişiler uygun diyet programı ile kısa zaman içerisinde hayalini kurdukları vücut ölçülerine sahip olabilirler. Hareketleri uygulayan kişilerin dikkat etmesi gereken nokta ise sabır isteyen bu işin peşini bırakmamaları ve kararlı olmalarıdır. Basen eritme hareketlerinin 4 temel egzersizi bulunmaktadır. Bunların ilki;

  • Sırt üstü bir şekilde sandalye önüne uzanma ile başlar. Topuk bölgeleri sandalyeye konur, dengenin sağlanması için kollar yere yapıştırılıp destek alınır. Sağ bacak ise yerden 90 derece açı yapacak şekilde havaya kaldırılıp iki saniye kadar beklenir. Bu hareketi sağ bacak için 20 defa yaptıktan sonra diğer bacağa geçilir ve hareket sonlandırılır.
  • Egzersizlerden olan ikinci harekette ise tekrar sandalye alnır ve önüne geçilir. Eller belde sağ ayak ile sandalye üstüne çıklır. Bu esnada sol topuk bütün direnç ile arkaya doğru kaldırılır. Sol ayak yere indirilir ve düz pozisyona geçilir. Hemen arkasına tek ayak önde çömelinir. Bu işlemi de her bacak için 10 defa yaparak hareket tamamlanır.
  • Basen eritme hareketleri arasında bulunan diğer bir harekette ise sandalye arkasına geçip eller ile sandalye tutulur. Parmak uçlarında yükselip, beli düz tutmaya çalışarak ağırlığı sandalyeye verirsiniz. Hemen arkasına sol ayağı diğer bacağın hizasına kaldırıp yanaştırılır. Vücut dik durmalıdır. Kıvrık halde olan sol dizi de dışa doğru açıp germek gerekir. Her bacak için 10 tekrar ile de bu hareketi tamamlayabilirsiniz.
  • Basen eritme egzersizlerinin son hareketi olarakta sandalyenin önüne geçip, arkaya doğru dönmek gerelir. İki adım kadar ileriye çıkıp elleri bele koyarak başlangıç pozisyonu alınır. Sol ayak arkaya doğru kaldırılır ve sandalye üzerine yerleştirilir. Sağ dizi de nizami bir şekilde kırıp yere doğru çömelinir. Zor bir hareket olup, yapılmaya başlanmasının ardından büyük etkisini göreceğiniz bir egzersizdir. Her ayak için 15 tekrar ile bu hareketi de sonlandırabilirsiniz.
basen eritme
basen eritme

Basen Egzersizleri

Basen bölgesindeki yağları eritmek adına evinizde herhangi bir alet olmadan bir takım egzersizler yapmanız mümkündür. Her gün düzenli olarak yapacağınız bu egzersizler ile hayalini kurduğunuz vücut ölçülerine büyük derece yaklaşmış olursunuz. Bunların başında gelen squat egzersizi ile kalça, karın ve uyluk bölümündeki kasları harekete geçirip sıkılaşma sağlayabilirsiniz. Bunun yanında uygulayabileceğiniz diğer bir egzersizde lungedir. Eller belde bir diz yere paralel eğip diğerini de 90 derecelik açı ile tutmanız bacak ve kalça kaslarınızı harekete geçirecektir. Son olarakta basen egzersizlerinize ekleyebileceğiniz hareket planktır. Şınav pozisyonunda yüzüstü durarak hareket başlayabilirsiniz. Dirseklerinizi 90 derecelik bir açı ile yere paralel koymanız ve parmak uçlarınızın üstünde sabit durmanız bütün vücudunuzun çalışmasını sağlayacaktır.

Last Updated on 5 Mayıs 2022 by Saglikloji

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir