Lahana Kürü ile Zayıflama Kilo Verme

lahana kürü ile kilo verin
lahana kürü ile kilo verin

Lahana Kürünün Zayıflatıcı Etkisi

Kadınların zayıflamalarına yardımcı olan bitki kürlerinden en önemlisi belki de lahana suyu kürüdür. Lahana kürünün fazla kilolardan kurtulmanın yanında toksinlerden arınmaktan, kolon kanserini önlemeye kadar pek çok yararlı özelliği olduğunu biliyor musunuz?

Bu yazımızda sizlere lahana kürünün en kolay ve genel hazırlanma yöntemini, uygulanmasını ve faydalarını anlatacağız. 

Lahana Kürünün Faydaları Nelerdir

  • Lahana kürü özellikle kış boyunca birikmiş kilolarınızdan kurtulmanıza yararlı olacak bir kürdür. Bu özelliğinden dolayı zayıflamak isteyen bayanlar tarafından çokça tercih edilir.
  • Vücudunuzda biriken toksinleri atmanızı sağlayan, özellikle kolon kanserine karşı etkili bir kürdür.
  • Kan dolaşımını düzenleyen bir kürdür.
  • Lahana suyu kürü selülitlerden kurtulmanıza yararlı olan bir kürdür. 

Lahana Kürü Nasıl Hazırlanır

Lahana suyu kürünü hazırlamak için ilk olarak yarım litre kadar suya 6-7 adet beyaz lahana yaprağını ekliyoruz; yaklaşık 3  dakika kadar ağzı kapalı bir kapta pişiriyoruz. Sonra kapağını açıp içine yarım demet maydanoz (yıkanmış yaklaşık 15 adet sapıyla birlikte) ekleyelim, kapağını kapatıp 3 dakika kadar daha kaynatıp ateşten alıyoruz . Lahana ve maydanozları içinden alıyoruz. Sabah ve akşam olmak üzere toplam 5 (beş) gün aç veya tok karnına birer su bardağı içiyoruz. Beş gün uyguladıktan sonra bu küre üç gün ara veriyoruz. Sonra yine beş gün aynı şekilde bu kürü tekrarlıyoruz. Böylece lahana kürü için on günlük kürü tamamlamış oluyoruz. Burada dikkat edilmesi gereken, her gün taze olarak kürünüzü hazırlamanızdır.

Lahana Suyu Kürünü Kaç Defa Uygulamalıyız

Lahana suyu kürünü yılda dört defadan fazla uygulamanız önerilmez. Beş gün uygulayıp, üç gün ara verilecek; sonra tekrar beş gün daha uygulanıp her seferinde on günlük kür tamamlanacak. Lahana kürünü her gün taze olarak tekrar hazırlamanız gerektiğini unutmayın.

Last Updated on 25 Eylül 2021 by Saglikloji

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir