Zayıflama Hareketleri Evde

bel kaldırma hareketi
bel kaldırma hareketi

Evde Zayıflama Hareketleri

İyi programlanmış bir diyet, zayıflama hareketleri ile desteklenirse daha faydalı olmaktadır. Zayıflama diyeti egzersizleri ile özellikle bölgesel zayıflamaya çalışanlar, bel, karın bölgesini inceltmeye çalışanlar için bir dizi hareketi sizlere tanıtıyoruz. Bu hareketlerin düzenli yapılması elbette oldukça önemli. Başlangıçta az ve kısa sürelerle, karın kaslarınız güçlendikçe daha fazla sayıda, daha sık yapmanız fayda sağlayacaktır. (Ayrıca reformer pilates yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.)

Evde yapılabilir zayıflama diyeti egzersizleri, zayıflama hareketleri hem kolay, hem fazla vaktinizi almadığı için çok yararlı olacaktır. Spor salonuna gidemiyorum diyenler içinde kurtarıcıdır.

Bazı bayanlar ne kadar diyet yaparlarsa yapsınlar, egzersizle desteklemedikleri için vücutları fit bir görünüm almaz. Yahut simit adı verilen, bel karın bölgesinde oluşan yağlanmadan ötürü kötü bir görünüme sahip olurlar.

Bel-karın bölgesindeki yağlanmalar için evde yapılan, aletsiz, tamamen basit bir kaç hareket var aslında. Zayıflama hareketlerini düzenli olarak uygulayarak bel ve karın bölgenizdeki yağlanmadan kurtulabilirsiniz. Böylece pantolonlardan sarkan karın yağlarından, bikini giymenizi engelleyen göbek bölgesindeki yağlardan kurtulabilirsiniz. Zayıflama diyeti egzersizleri düzenli yapıldığı zaman;  çok kısa süre içinde pantolon giyerken farkedebileceğiniz bir gerilme fit bir duruş sağlayacaktır.

Evde günde 20 dakikanızı ayırarak yapabileceğiniz bu zayıflama hareketleri ile daha fit bir görünüme sahip olabilirsiniz. Sizlere evde aletsiz yapılabilen temel karın ve bel bölgesi hareketlerini derledik. Umarız faydalı olur.

Evde zayıflama hareketleri

Göbek eritme hareketleri

Zayıflama hareketleri, özellikle bel ve karın bölgesi için temel hareketler şunlardır. Evde yapılabilen egzersiz hareketlerinden sadece temel olanları aldık buraya. Evde aletsiz zayıflama hareketlerinden ekleyebileceğiniz diğer hareketleri de programınıza vaktiniz varsa alabilirsiniz. Evde aletsiz zayıflama hareketlerine başlamadan önce ısınmayı unutmayınl

Diğer Yazı  Goji Berry Zayıflama Faydaları Kurt Üzümü Nedir

Resimli zayıflama hareketleri

Bisiklet hareketi, crunch hareketi:

Bu hareket karın kaslarını çalıştıran en verimli egzersizlerden biridir. Bu hareket bisiklet hareketiyle birleşince bel çevrenizi kısa sürede forma sokup, fit bir görünüm elde edersiniz.

Karın inceltici hareketlerden, bu hareketi yapmak için yere sırt ütü uzanın Karın kaslarınız düz olsun. Ellerinizi ensenizde birleştirin, 45 derecelik açıyla sağ bacağınızı dizinize çekerken sol kolunuzun dirseği ile resimdeki gibi değmeye çalışın, sona tam tersini diğer ayak için uygulayın. Gövdenizin döndüğünü, kalçanızın yerde olduğuna emin olun.

crunch hareketi nasıl yapılır
crunch hareketi nasıl yapılır

Yan plank hareketi: Bu güç hareketi, yan karın kaslarını güçlendirmek için en yararlı hareketlerden biridir. Resimdeki gibi yere yan yatın, dirseğinizi kırın, ve dirsekten ele olan kadar kısma yüklenerek durun. Yaklaşık on saniye başlangıçta yeterlidir. Bu durumda poponuz, göğsünüz dik olmalı, tam yan olmalı öne ve arkaya eğilmemelisiniz. İsterseniz belinizdeki elinizi kaldırabilirsiniz havaya.

plank hareketi nasıl yapılır
plank hareketi nasıl yapılır

Aşağıda diğer plank hareketleri gözükmektedir. Burada amaç bu pozisyonlarda kalıp, kaslarınızı güçlendirmektir. Başlangıçta az, sonrasında daha uzun kalmalısınız.

plank hareketleri
plank hareketleri

Oturarak bel çevirme hareketi: Zayıflama hareketleri içinde özellikle yan karın kaslarımızı inceltmek için bel çevirme hareketini yapmalıyız. Karın kaslarınızı ve bel kaslarınızı forma sokan bir harekettir. Elinizde bir ağırlıkla resimdeki pozisyonda oturarak, sağa ve sola dönerek, belinizi çalıştırın. Kollarınız ve elleriniz göğüs hizasında olmalı. Omurganız düz olmalı mutlaka. Başlangıçta 10 ile başlayın.

bel çevirme hareketi nasıl yapılır
bel çevirme hareketi nasıl yapılır

Çapraz kol ve bacakları kaldırma hareketi:

Zayıflama hareketleri içinde bu hareket; özellikle kol ve boyun, bacak ve kalçaları çalıştırarak aynı zamanda karın kaslarını da zorlayan, güçlendiren bir harekettir. Başlangıçta kollarınızın ayaklarınızın titrediğine şahit olacaksınız. Yerdeki elinizin düz, ayağınızın tam 90 derece eğik dik olmasına dikkat etmelisiniz, resimdeki gibi.

Diğer Yazı  Lahana Kürü ile Zayıflama Kilo Verme
çapraz kol bacak kaldırma hareketi
çapraz kol bacak kaldırma hareketi

Hundred hareketi:

Bu hareketi pilates yapanlar iyi bilirler. Zayıflama hareketleri içinde zor hareketlerden birisidir. Özellikle karın kaslarını zorlayan, güçlendiren bir harekettir. Başlangıçta az sayıyla başlayın. Bacaklarınız başınızla aynı hizada düz ve gergin olacak şekilde kollarınız yanlarda saymaya başlayın. Duruşunuzu bozmayın. Karnınızın ve bacaklarınızın titrediğini hissedin.

hundred hareketi nasıl yapılır
hundred hareketi nasıl yapılır

Bel kaldırma hareketi: Zayıflama hareketleri içinde bu hareket belinizi güçlendirmeye yardımcı olup, daha dik bir duruş kazanmanızı sağlar. Bu hareketi yaparken, omuzlarınız ve başınızı kullanarak kalça ve gövdenizi yukarı verin, başlangıçta on beşe kadar sonra daha çok sayın. Gövdenizi tekrar zemine bırakıp dinlenin, tekrar edin. Başlangıçta ellerinizle bel çukurunuzu destekleyebilirsiniz.

bel kaldırma hareketi
bel kaldırma hareketi

Bel germe hareketi: Zayıflama hareketleri içinde, belimizi güçlendirmek ve desteklemek için bel germe hareketini de yapmamızda fayda var. Yere sırtüstü uzanın, kollarınız dik halde gövdenizi bacaklarınızı yerden kaldırmadan havaya doğru kaldırın, karşıya bakın. Bu şekilde başlangıçta elli, sonra yüze kadar sayın.

bel germe hareketi
bel germe hareketi

Not: Yukarıda verdiğimiz zayıflama hareketlerini, yaza girerken, bikini mevsimi gelmeden de yapmanızı tavsiye ederiz. Çok daha fit bir duruş ile harika bir görüntü elde edersiniz. Zayıflama diyeti egzersizlerini sadece zayıflamak için değil, bel sağlığımızı korumak ve dik bir duruş elde etmek içinde yapmamız da fayda vardır.

Last Updated on 23 Kasım 2016 by Saglikloji

Tags from the story
,
Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir