Cilt İçin İki Mükemmel Avokado Maskesi

cilt için iki mükemmel avokado maskesi
cilt için iki mükemmel avokado maskesi

Cilt İçin Avokado Maskesi

İnsan sağlığını olumlu etkileyecek içeriğiyle avokado hem vücut sağlığı için, hem de cilt sağlığı için oldukça önemli bir besindir. Cildinizi dışarıdan maskelerle desteklemek istediğinizde doğal yolla yapacağınız ve evde hazırlayacağınız avokado maskesi cildinizin beslenmesine ve canlanmasına katkı sağlayacak.

Yaşlanma karşıtı anti-aging içeriğiyle kırışıklıklarınızı da erteleyebileceğiniz avokado ile hazırlayacağınız doğal maskeler daha genç bir cilde ve daha genç bir görünüme kavuşmanıza imkan tanıyor. Cilt için avokado maskeleri en etkili ve en iyi sonuç veren maskelerdendir. Sağlıklı ve güzel görünümlü bir yüz için hazırlanmış iki etkili avokado yüz maskesi:

Canlandırıcı Etkili Avokado Yüz Maskesi

Cildin nem dengesinin korunması için evde hazırlayacağınız avokado cilt maskesi yüz bakımınızı kolay ve pratik bir şekilde yapmanızı sağlıyor. Canlandırıcı etkili avokado yüz maskesi için bir adet avokado ve orta büyüklükte bir salatalığı blenderden geçirerek yüz ve boyun çevresine uygulayabilirsiniz. Haftada 2 veya 3 kez düzenli olarak uygulayacağınız bu avokado yüz maskesi ile cildiniz daha yumuşak ve taze görünecek.

Cildinizdeki hücrelerin dışarıdan desteklenerek yenilenmesi ile cildinizdeki mat ve kuru görünüm tamamen ortadan kalkacak. Maskeyi yarım saat kadar cildinizde bekleterek ılık su ile durulayabilirsiniz.

Besleyici Etkili Avokado Yüz Maskesi

Bir diğer cilt için avokado maskesi de besleyici etkili avokado yüz maskesi:

Malzemeler

  • Olgunlaşmış yarım avokado
  • 2 tatlı kaşığı aleo vera jeli
  • 2 tatlı kaşığı avokado yağı(zeytinyağı da tercih edilebilir)

Maskenin hazırlanması ve uygulanması

Yarım avokadoyu bir çatal yardımıyla ezerek içerisine doğal yağları (zeytin yağı ya da avokado yağı) ekleyip maske kıvamına gelene kadar karıştırın. Temizlediğiniz yüzünüze uygulayacağınız avokado maskesini cildinizle etkileşimi açısından 10-15 dakika kadar bekletmeniz gerekir. İçeriğindeki besleyici maddeler ve vitaminler sayesinde cildin beslenmesi desteklenerek nem dengesi korunması sağlanmakta, ciltteki ölü derinin atımı desteklenmekte ve hücre yenilenmesine imkan tanınmaktadır.

avokado yüz maskesi
avokado yüz maskesi

Bu sayede cildiniz beslenerek canlanacak ve mat görünümünden tamamen kurtulacak. Düzenli olarak haftada 1 veya 2 kez avokado maskesini cildinize uygulayabilirsiniz.

Cildinizde alerjik reaksiyonlar gözlemlenmesi halinde maskeyi beklemeden cildinizden arındırmanız ve devam etmesi halinde bir uzmana başvurmanız tavsiye edilir.

Last Updated on 5 Mayıs 2022 by Saglikloji

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir