Katarakt Ameliyatı Fiyatları 2023

Katarakt ameliyatı fiyatları 2022
2022 yılı katarakt ameliyatı fiyatları

Katarakt ameliyatı, göz cerrahisinde en fazla yapılan ameliyatlardan biridir. Gözünüzde katarakt varsa ve tedavi olmaya karar verdiyseniz, katarakt ameliyatı yapacak olan göz doktorunu iyi araştırmanız gerekmektedir. Katarakt ameliyatını yapacak olan göz doktorunun tecrübesi başarılı bir katarak ameliyatı için önemlidir. Katrakt ameliyatı olacağınız göz kliniğinde veya göz hastanesinde kullanılan teknoloji ve hizmet kalitesi önemlidir.

Katarakt ameliyatı fiyatları 2023 yılında da öncelikle uzman bir göz doktoruna muayene olduktan sonra yapılacak katarakt ameliyatı uygulamasına göre, kullanılacak merceğe göre katarakt ameliyatı fiyatları değişmektedir. Katarakt ameliyatı fiyatları, ameliyatı yapacak olan doktora ve klinik veya hastaneye göre de değişmektedir.

Katarakt ameliyatı 2022 yılına göre fiyatları daha da yükselmiştir. Özel hastanelerde bu ameliyatlar döviz kuru üzerinden hesaplanmaktadır.

Katarakt Ameliyatını SGK Karşılar Mı?

SGK katarakt ameliyatını karşılamaktadır. Ancak bazı durumlarda katarakt ameliyat tutarı, sigorta tarafından hastaneye ödenen ücretten daha fazla olabilmektedir. Bu durumda ameliyatın yapılacağı hastaneye fark ücreti ödenir. Lazerle yapılan katarakt ameliyatlarını SGK karşılamamaktadır. SGK karşılamadığı için tamamlayıcı sağlık sigortası olarak da yararlanamazsınız.
Akıllı Lensleri SGK sigorta akıllı lenslerini karşılama durumu göz bozukluklarına göre farklı tutarlarda karşılanabilmektedir.

Katarakt Ameliyatı Devlet Hastanelerinde Ücretli yapılıyor mu?

Katarakt ameliyatı devlet hastanelerinde ve şehir hastanelerinde göz bölümü bulunuyorsa yapılmaktadır. Devlet hastanelerinde katarakt ameliyatını SGK karşılamaktadır. Ancak ek olarak lens parası talep edilebilir.

Katarakt Ameliyatı Kimlere Yapılmaz?

Keratokonus, ince kornea, üveit, kontrolsüz glokom veya kontrolsüz diyabet olanlarla hamilelere yapılmaz. 18 yaş altında ve 65 yaş üstündekilere özel durumlar dışında yapılmaz. Bu konuda nihai kararı uzman göz doktorunuz verecektir.

Diğer Yazı  Sağlıklı Yaşam İçin Yapılması Gerekenler

Dünya Göz Hastanesi katarakt ameliyatı 2023 fiyatları nedir?

Dünya Göz Hastanesi katarakt ameliyatı fiyatları, hastanın yaşına, genel sağlık durumuna, kataraktın şiddetine ve yapılacak ameliyatın türüne göre değişmektedir. Katarakt ameliyatı fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için Dünya Göz Hastanesi ile iletişime geçebilirsiniz.

SGK, katarakt ameliyatını bazı durumlarda karşılamaktadır. Katarakt ameliyatının SGK tarafından karşılanması için, hastanın SGK üyesi olması ve kataraktın ilerlemiş olması gerekmektedir. Katarakt ameliyatının SGK tarafından karşılanıp karşılanmadığını öğrenmek için SGK ile iletişime geçebilirsiniz.

Dünya Göz Hastanesi, kredi kartı ile ödeme kabul etmektedir. Katarakt ameliyatı için kredi kartı ile ödeme yapmak için, Dünya Göz Hastanesi ile iletişime geçebilirsiniz.

Kaşkaloğlu Göz Hastanesi katarakt ameliyatı 2023 fiyatları Nedir?

Kaşkaloğlu göz hastanesinde sgk geçerlidir. Uzman göz doktorundan randevu olarak tetkikleriniz ve muayeneniz sonucunda yapılacak uygulamaya göre size uygun katarakt ameliyatı fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Batı Göz hastanesi katarakt ameliyatı 2023 fiyatları nedir?

Batı göz hastanesinin sgk anlaşması bulunmaktadır. Batı Göz Hastanesi katarakt ameliyatı fiyatları, hastanın yaşına, genel sağlık durumuna, kataraktın şiddetine ve yapılacak ameliyatın türüne göre değişmektedir. Katarakt ameliyatı fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için Batı Göz Hastanesi ile iletişime geçebilirsiniz.

Last Updated on 17 Temmuz 2023 by Saglikloji

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir