Selülite İyi Gelen Yiyecekler, Selülit Nasıl Geçer

selülit nasıl geçer
selülit nasıl geçer

Selülit hemen her kadının vücudunda olmasından hoşlanmadığı, portakal kabuğu görüntüsü yaşatan durumdur. Selülit nasıl geçer ve selülite iyi gelen yiyecekler nelerdir daha doğrusu selülite ne iyi gelir sorularına bu yazımızda cevap bulalım.

Bu yağ birikintileri sebebi ile oluşan portakal kabuğu görüntüsü genel olarak genlerden gelen bir durum olup, ilerleyen yaş, egzersiz yapmamak, düzensiz ve yanlış beslenme gibi birçok sebep ile oluşur ya da oluşumu hızla devam ederek yayılır.

Selülitin vücutta oluşumu genetik ise engellenemez. Fakat ilerleyişi durdurulabilir. Bu sebep ile egzersizi düzenli yapmanın yanında yenilen besinlere de dikkat etmek gerekir. Bazı besinler özellikle selülit ile savaşınızda size tam destek verir. Toksinlerin vücuttan atılmasını sağlayıp, yağ depolarının boşalmasına sebep olan bu besinleri tüketerek selülitten kurtulmanız ya da oluşmasını engellemeniz mümkün. Elbette sadece besinleri tüketmek yetmiyor. Cildin altındaki yağ dokuların harekete geçmesi için yapılan egzersizler ile hem selülitten kurtulup hem de sıkı bir cilde sahip olabilirsiniz.

selülite iyi gelen yiyecekler
selülite iyi gelen yiyecekler

Elma Şırası Sirkesi ile Selülit Savaşı

Vücuda detoks yapmak için uygulanan elma şırası sirkesi ile hem bağırsakta oluşabilecek olan bakterilerden kurtulup hem de kalça ve karın bölgesinde su tutulmasını engellemeniz mümkün. Bu detoks uygulaması için yemeklerinizi elma şırası sirkesi ilave ederek tüketmeniz yeterlidir.

Diğer Yazı  Kansızlığa Ne İyi Gelir, Kansızlık Nasıl Geçer

Brokoli Tüketerek Selülitten Kurtulun

Mineral ve vitamin olarak oldukça zengin içeriğe sahip olan brokoli kolajen liflerinde sertleşmesini önleyerek selülit oluşumuna engel olur. Kolajen lifler deri altına yerleşip sertleşirler bu sebep ile de selülit oluşur. Bunun önüne geçen brokoli ayrıca güzellik içinde faydalı bir besindir. Hafta da en az 3 kes haşlanarak tüketilmesi önerilir.

Domates Selülite iyi gelir

Kan dolaşımını hızlandırarak selülit ile olan savaşa destek veren domates güçlü bir antioksidandır. E vitamini ve C vitamini yönünden de zengin bir içeriğe sahip olan domates cilt sıkılığı için tüketilmesi gereken bir besindir.

Kişniş ile Selülit Oluşumunu Engelle

Vücutta bulunan ağır metaller ve yağlar diyet ile vücuttan atılamaz. Yağ hücreleri toksin yolu ile atılamadığı zaman ise yayılmaya başlar. Bu da selülitin oluşumuna sebep olur. Kişniş ise bu yap hücrelerini bir yerde toplanarak vücuttan atılmasını sağlayan mucizevî bir bitkidir.

Muz Selülit Oluşumunda Nasıl Bir Etki Yapar?

Özellikle cilde büyük katkısı olan muz ve muz kabuğu, vücuda da enerji sağlar. Egzersiz öncesi tüketilen muz ile daha aktif olursunuz. Kan dolaşımı yönünden de olumlu etki yaratan muz, selülit oluşumunda ve giderilmesini de önemli bir savaşçıdır.

Suyun Selülite Etkisi

Suyun vücuda kazandırdığı birçok olumlu etkinin yanı sıra selülit ile olan mücadelede de önemli payı vardır. Su tüketimi günde en az sekiz bardak olmalıdır. Az su tüketerek vücudun su tutmasına engel olamazsınız. Su tüketimi ne kadar çoğalırsa vücudunuzdan zararlı maddeler o kadar uzaklaşır.

Ananasın Selülit Savaşında Vücuda Katkısı

C vitamini kaynağı olan ananas, potasyum açısından da zengin olan bir meyvedir. Bu meyve ayrıca kan dolaşımını artırıp, yağ dokularının parçalanmasına destek vererek selülit ile olan savaşa önemli destek verir. Yağ hücrelerini çevreleyen dokuyu parçalayan ananas, yağ dokularının depolanmasını engeller. Bunun yanı sıra bölgesel ödeminde oluşmasının önüne geçer.

Diğer Yazı  Göz Seğirmesi Neden Olur, Nasıl Geçer

Kırmızı Biber ile Selülitten Kurtulmak Mümkün mü?

Kimilerinin severek tükettiği kimilerinin ize özellikle uzak durduğu kırmızıbiber, selülit ile mücadele için oldukça yararlıdır. Vücudun içerden ısınmasına yardımcı olarak yağların daha çabuk yakılmasını sağlıyor. Yağ dokularının hızla yakılması ile selülit oluşumunda önüne geçilmiş olur.

Ay Çekirdeği Selülit Yapar mı?

Çoğu kişinin severek tükettiği ay çekirdeğinin selülit oluşumunda etkisi olup olmadığı sorusu ise kafaları oldukça karıştırıyor. Antioksidan bakımından zengin bir içeriğe sahip olan ay çekirdeği selülit oluşumuna sebep olan dokunun yok edilmesinde yardımcı olup, oluşumuna katkısı yoktur.

Sarımsak ile Selülite Son

Sarımsak doğal bir antibiyotik olmasının yanında kolesterole de olumlu etki yapan bir besindir. Kimilerinin kokusu sebebi ile uzak durmayı seçtiği sarımsak bağışık sistemini de güçlendiren bir etkiye sahip olup ayrıca selülit oluşumuna sebep olan maddelerin vücuttan uzaklaşmasına yardımcı olur.

Kuşkonmaz Selülit Oluşumunda Nasıl Bir Etki Yaratır?

Kuşkonmaz kimilerinin sıklıkla tükettiği bir besin olup, kimileri henüz tadını dahi bilmez. Kuşkonmaz kan dolaşımını düzene koyan ve idrar söktürücü etkisi bulunan bir sebzedir. Bunun yanı sıra kılcal damarları güçlendirir. Toksin atımına da destek sağlayarak selülit oluşumuna engel olur.

Last Updated on 25 Eylül 2021 by Saglikloji

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir