Grip için Bitkisel Çözümler, Saraçoğlu

grip için bitkisel çözümler
grip için bitkisel çözümler

Grip için Bitkisel Çözümler, Saraçoğlu; Grip ve soğuk algınlığının arttığı kış aylarına girerken; hepimiz gripten nasıl korunuruz, grip nasıl geçer, gribe ne iyi gelir  sorularını daha çok sarmaya başlar olduk. Grip için ilaçlı çözümler, ilaç tedavisi olduğu kadar gripten korunmak için bitkisel çözümler de bulunmaktadır. Grip için bitkisel çözümler, saraçoğlu, grip için şifalı bitkiler nelerdir gibi sorularınızın tüm cevaplarını araştırdık.

Gripten nasıl korunuruz

Gripten nasıl korunuruz, gribe ne iyi gelir sorusuna verilecek pek çok cevap bulunmakta. Doktora gitmeden, ilaç tedavisi uygulamadan da gripten korunmanın yolları bulunmaktadır. Gripten korunmanın yolları, bunun için yapabileceklerimiz aşağıda madde madde özetlenmiştir.

  • Ağzınızı, boğazınızı, temiz ve mikroplardan arındırılmış halde tutmaya özen göstermelisiniz. Ses telleri ve faranjitten  ve bademcik iltihaplanmasından korunmalısınız.
  • C vitamini açısından zengin meyve ve sebzeleri yemeyi tercih edin. Gribe ne iyi gelir derseniz: Brokoli, nar, yeşil sararmış iri lahana, kereviz, portakal, limon, greyfurt vb. meyveler.
  • Bulundukları kapalı ortamları dezenfekte etmeye yardımcı olarak lavanta çiçeğini evde kaynatıp havadaki mikropları kırabilirsiniz. Lavanta çiçeğinin antibakteriyel özellikli uçucu yağları odayı hem ferahlatacak hem de mikropları uzaklaştıracaktır.
  • Kızartmalardan uzak durmanız gerekiyor. Karaciğeri yormasının yanında bağışıklığı zorlar kızartma yiyecekleri.
  • Bağışıklık sisteminizi sürekli güçlü tutmak için ağır tatlıları da özellikle kış aylarında, grip mevsiminde fazla tüketmeyin.
  • El yıkama alışkanlığını edinin. Çocukların ellerini daha sık yıkamalarını sağlayın.
  • Kalabalık ortamlarda gereksiz vakit geçirmekten kaçının.

Grip için bitkisel çözümler, saraçoğlu

Grip için bitkisel çözümler, saraçoğlu; grip için şifalı bitkiler, kürler ve nasıl uygulanacaklarını aşağıda anlatıyoruz. Grip için bitkisel çözüm ibrahim saraçoğlu kürleri en kolay uygulama yöntemi ile sizlerle.

Grip için şifalı bitkiler açısından ülkemiz oldukça zengindir. Grip için adaçayı kürü, grip için nar suyu kürü, grip için soğan kürü, grip için keçiboynuzu pekmezi kürü uygulayabilirsiniz

Grip için adaçayı kürü, ibrahim saraçoğlu

Akşam yatmadan ada çayı ile gargara yapmalısınız. Bir bardak suda iki tutam adaçayını 7-8 dk. kaynatın. Ilıdıktan sonra süzün. Yatmadan ağzınızı gargara yapın. Bir de sabah kahvaltıdan sonra adaçayı gargarası yaparak çıkın.

grip için adaçayı kürü
grip için adaçayı kürü

Grip için nar suyu kürü, ibrahim saraçoğlu

Bir çay bardağı ağzı büyüklüğünde nar kabuğunu, bir miktar 2-3 gram karabaş otuyla kaynatın. Ilıyınca süzüp için. Günde bir defa yapmanız yeterli olacaktır. Gribe karşı koruyucu olarak içebilirsiniz. Nar suyu ayrıca ağız ve diş eti hastalıkları için de oldukça faydalı bir içecektir.

Taze sıkılmış nar suyu içinde ve ada çayı içinde antibakteriyel maddeler bulunur. Çok yararlıdır.

grip için nar suyu kürü
grip için nar suyu kürü

Grip Kürü uygulayın. Soğanla yapılan kür sayesinde gripten korunmanız mümkün.

Grip için soğan kürü nasıl yapılır? İbrahim Saraçoğlu Soğan Kürü.

Grip için bitkisel çözümlerden belki de en etkilisi…Yemeklik sarı soğanı, soyup dörde bölüp bir buçuk bardak suda 5 dk. kadar kaynatıp bunun suyunu içeceksiniz. Ilıktan daha sıcak olacak şekilde için. Yudum yudum günde iki defa uygulayın. Bunu on beş gün uygulayın grip olmaktan kurtulun. ( Yalnız gastrit ve ülser hastaları uygulayamaz)

grip için soğan kürü
grip için soğan kürü

Grip için keçiboynuzu pekmezi

Grip için bitkisel çözümler den biri de bağışıklığı güçlendirmek için sofralarınızda keçi boynuzu pekmezini daha çok tüketin. Alerjiye karşı direnç kazanmak ve öksürüğü kesmek için keçiboynuzu bitkisinden yararlanabilirsiniz. Harnup, keçi boynuzu, üç bardak suda 6 tanesini yaklaşık 8-10 dk. kaynatıp, ılıtıp suyunu içebilirsiniz. Astım ve nefes darlığı şikayetlerini gidermede yardımcı, balgam sökümüne yardımcı olacaktır.

grip için keçiboynuzu pekmezi
grip için keçiboynuzu pekmezi

İnatçı öksürükler için kür

İnatçı öksürükleri geçirmek için bitkisel çözümler den biri de  gül hatmi çiçeği bitkisi. Tomurcuklarının açılmış olan hatmi çiçeği bitkisi satın alıp, yarım bardak su bardağına kaynar sütü koyuyoruz. İçine 4-5 gram hatmi çiçeği bitkisini koyup yaklaşık 5 dk. kadar demliyoruz. İçindeki bitkileri çıkarıp, çıkarmadan içerken de dişlerinizde süzerek de tüketebilirsiniz.

grip için hatmi çiçeği
grip için hatmi çiçeği

Last Updated on 25 Eylül 2021 by Saglikloji

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir