Sivilceler İçin 5 Mucize Formül, Sivilce Nasıl Geçer

sivilceler için 5 mucize formül, sivilce nasıl geçer
sivilceler için 5 mucize formül, sivilce nasıl geçer

Sivilce Nasıl Geçer

Gün içinde birçok toz cildimize yapışır ve temizlenmediğinde gözenekleri kapatır. Kapanan gözeneklerde bakteriler oluşur ve yağ hücresi kıl köklerinden yukarıya doğru iltihap oluşturmaya başlar, siyah noktaları meydana getirir. Siyah noktalar temizlenmediğinde de sivilceye dönüşme olasılığı oldukça fazladır. Sivilcelerin hormon dengesizliği, stres, yağlı ve dengesiz beslenme, cilt kirliliği gibi farklı sebepleri bulunabilir. Sivilcenin ana sebebi belirlendikten sonra gerekli tedaviye başlanmalıdır. Sivilce nasıl geçer sorusuna cevap arayanların uygulayabileceği sivilce için 5 mucizevi formülü sizler için araştırdık .

Sivilce İçin

Domates suyu ve bal: Sofraların olmazsa olmazı domatesin faydaları saymakla bitmez. İçinde bulundurduğu likopen sayesinde vücut direnciniz artar ve kanserden korunursunuz. Antioksidandır ve mikrop öldürücüdür. Kemiklerin güçlenmesini sağlar, insanı dinç tutar. Domatesin cilde faydası ise çok güçlü bir bakteri düşmanı olmasıdır. İçinde saf meyve asidi barındırdığı için sivilceleri küçültür, düzenli kullanımda da yok eder.

Bir domatesi rendeleyin ve yarısını ayırın. Bir tatlı kaşığı bal ekleyerek krem kıvamına getirin. Sivilceli bölgeler yoğunlukta olmak üzere yüzünüze karışımı sürün ve 20 dakika bekletin. Karışımın yüzünüzden akmaması için, ballı domates suyunu sürdükten sonra yüzünüzü tülbentle kapatabilirsiniz. 20 dakikanın sonunda ılık suyla yüzünüzü yıkayabilirsiniz. İki günde bir karışımı uygulamanız tavsiye edilir.

sivilceler için domates
sivilceler için domates

Limon ve yumurta akı: C vitamini yönünden oldukça zengin olan limonun cilde müthiş faydaları vardır. Özellikle yağlı ciltlere uygulandığında yağ dengesini sağladığı için ciltteki parlamayı önler. Limon yağıyla kırışıklıkların üzerine masaj yapıldığında, çizgilerde gözle görülür bir fark oluşur. Cilt lekeleri ve sivilce izleri tedavisinde limon suyundan yararlanılmaktadır. Asidik yapısı ciltteki mikropları öldürecektir ve sivilceleri azaltacaktır. Yumurta akıyla birlikte kullanıldığında cilt, hem sivilcelerden korunmuş hem de beslenmiş olur. Sivilce için mucizevi 5 formül listesindeki bu tarif, günün her saatinde yapılabilir. Güneşin olmadığı yerlerde ve saatlerde uygulanması sonuç almayı hızlandıracaktır. Yarım limon suyunu sıkın, bir yumurta akını ilave edin. Karışımı sivilceli bölgeye sürdükten sonra yarım saat kadar bekleyin. Karışım kuruyacak, cildiniz gerginleşecektir. Ilık suyla çeneden alna doğru maskenizi çıkarabilirsiniz.

Salatalık ve süt: Tonik niyetine kullanmanızı önerdiğimiz karışımın yapılması oldukça basit. Bir salatalığı rendeleyin ve suyunu süzün. Salatalık suyunun içine eşit miktarda süt ilave ederek karıştırın. Yaptığınız toniği bir pamuk yardımıyla sivilcelerinizin üzerine sürün. Sabah akşam günde iki kere karışımı kullanabilirsiniz. Toniğin kalanını buzdolabında 1 haftaya kadar saklayabilirsiniz. Toniği diğer maskeleri yapmadan önce cildi temizlemek için de kullanabilirsiniz.

Elma sirkesi: Temizlikte, cilt bakımında, yemelerde kullanılan elma sirkesi, sivilcelere karşı mücadelede de çok başarılıdır. Doğal bir antibiyotik olduğu için vücuttaki iltihapları kurutmada etkilidir. Asidik yapısı bakterilerin öldürülmesine yardımcıdır. Özellikle birçok zayıflama programında da elma sirkesinden yararlanılarak toksinlerden kurtulma sağlanmaktadır. Sivilceler için uygulayacağınız formül sadece su ve elma sirkesinden oluşuyor. Bir parça pamuğu ıslatın ve üstüne bir –iki damla elma sirkesi ekleyin. Sivilcelerinizin üzerine çok bastırmadan uygulayın. Daha etkili olacağını düşünerek sadece elma sirkesi kullanmak doğru değildir çünkü sirkenin cildi yakıcı etkisi vardır.

sivilceler için elma sirkesi
sivilceler için elma sirkesi

Kivi, çilek, aloe vera, portakal ve zeytinyağı: Bir çay kaşığı zeytinyağının içine saydığımız meyvelerden bir ya da daha fazlasını( hangisinin mevsimiyse)püre haline getirerek ekleyin. İyice ezerek krem kıvamına getirdikten sonra daha önceden temizlediğiniz cildinize, göz çevresi hariç sürün. 20-25 dakika bekleyen maskenizi yüzünüzü okşar gibi, yavaş hareketlerle çıkarın. Sivilceler için 5 mucizevi formül, en az 3 ay aksatılmadan yapıldığında, sivilcelerinizi oldukça azaltacaktır. Unutulmamalıdır ki, verilen formüller sadece sivilceyi dıştan yok eder. Sivilcelerin sebebi hormonal ve bir organa bağlıysa mutlaka sivilcenin sebebine yönelik bir tedavi yapılmalıdır. Pürüzsüz ve sağlıklı cilde kavuşmanız dileğiyle…

Last Updated on 5 Mayıs 2022 by Saglikloji

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir