Soğan Kürünün Faydaları

soğan kürü faydaları
soğan kürü faydaları

Soğan kürünün faydaları saymakla bitmez, özellikle kadınlara. Soğan kürü ve adet düzensizlikleri, soğan kürü ve vajinal akıntılar, soğan kürü ve menapoz dönemi sorunları konusunda merak ettiğiniz bilgileri sizler için derledik. Soğan kürü nasıl hazırlanır, nasıl uygulanır sorularına aşağıda yanıtlar bulabilirsiniz.

Soğan Suyu Kürü Nasıl Hazırlanır

Bir adet orta boy beyaz soğanı ( mor veya kırmızı soğan olmamalı ) dörde bölüyoruz. Sonra önceden kaynatılmış 2.5 su bardağı klorsuz içme suyuna dörde böldüğümüz soğanları ekliyoruz. Bu şekilde ocakta yaklaşık 5 dakika kadar kaynattıktan sonra bu suyu içine hiçbir şey eklemeden öğlen ve akşam yemeklerinden önce birer bardak içiyoruz. Soğan kürünü her gün tekrar hazırlayıp içiyoruz. Yaklaşık 15 gün boyunca düzenli uyguladıktan sonra 6 ay ara veriyoruz; sonra bir onbeş gün boyunca yine bu kürü uyguluyoruz.

Soğan Suyu Kürü Nasıl Uygulanır

Soğan suyu kürü ılık olarak öğlen ve akşam yemeklerinden önce birer bardak içilerek uygulanır.Beyaz soğan kullanılarak hazırlanan soğan suyu kürü on beş günden fazla uygulanmamalıdır. Mutlaka beyaz açık kahverengi kabuklu soğan kullanılmalı, soğanın dış kabuğu kuru ve taze olmalı, soğanın çimlenmemiş olmasına dikkat etmelisiniz.

Soğan Suyu Kürünün Faydaları Nelerdir

Soğan kürünün faydaları arasında; kadınlarda çikolata kisti, miyomlar, adet düzensizliği polikistik over sendromu sorunlarına oldukça yararlı bir kürdür.

Aynı zamanda soğan suyu kürü menapoz kaynaklı şikayetlerinde azalmasına yardımcı olur. Kadınlarda sıklıkla görülebilen vajinal akıntıları durdurmakta birebir oldukça yararlı olmaktadır.

Soğan suyu kürü özellikle hamile kalmak isteyen bayanlara yardımcı olan bir kürdür.

Soğan suyu kürünün dolaşım sistemini düzenleyici, bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi bulunmaktadır.

Soğan suyu kürü aynı zamanda erkeklerde sıklıkla görülen kıl dönmesi sorununa da çözüm olarak kullanılmaktadır. Yine erkeklerde iyi huylu prostat büyümesi sorunu için de faydalı bir kürdür.

Last Updated on 25 Eylül 2021 by Saglikloji

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir