Zayıflama Çayı Tarifi

zayıflama çayı tarifi
zayıflama çayı tarifi

Zayıflama Çayı Tarifi

Zayıflamak istiyorsunuz, bunu gün içinde, yavaş yavaş yükünü hissetmeden, zayıflama çayı tarifi ile yapmak ister misiniz? Gün içinde tükettiğiniz bitkisel çaylar, bitkisel zayıflama yöntemleri sayesinde fazla kilolardan kurtulup forma girmeniz mümkün.

Bitkisel zayıflama yöntemleri nelerdir, zayıflama çayı tarifleri, zayıflama çayı nasıl hazırlanır, ahmet maranki zayıflama çayı tarifi, sizin için en kolay anlatımı ile aşağıda yer alıyor.

Bitkisel zayıflama yöntemleri, zayıflama çayı tariflerini anlatmadan önce, şifalı bitkilerin neler olduğunu kısaca tanıyıp, tarif edip, hemen ardından bitkinin çayının nasıl hazırlandığını anlatıyoruz.

 Zayıflama Çayı Tarifleri

Bitkisel zayıflama yöntemleri için en önemli zayıflama çayı tarifleri, zayıflama çayı listesi aşağıda yer alıyor. Öncelikle hepimizce bilinen yeşil çay bitkisi zayıflama çayından bahsedeceğiz.

Zayıflamak için Yeşil Çay

Yeşil çay, mayalanma işleminden geçirilmeyen bitkiden elde edilir. Bu sayede antioksidan etkileri diğer çaya göre daha kuvvetlidir. Kanser hastalarına önerilen bir çay olduğunu biliyoruz. Çünkü bu çayın geleneksel olarak tüketildiği toplumlarda, örneğin uzak doğu da kanser oranlarının çok düşük olduğu bilinen bir gerçektir. Bu nedenle metabolizmayı hızlandıran yeşil çay bitkisi, yeşil çay diyetler için olmaz sa olmaz bir çaydır.

Ayrıca yeşil çay, metabolizmayı hızlandırıcı etkisinin yanında ayrıca cildi güzelleştirir, diş etlerini korur, rezeneyle birlikte kullanılan yeşil çay bitkisi sindirimi düzenler.

Yeşil zayıflama çayı nasıl hazırlanır?

Yeşil çay aynı normal çay gibi demlenerek hazırlanır. Kaynamış suya bir miktar atılarak demlenir, gün içinde tüketilir.

Ada Çayı ile Zayıflama

Dişotu da denilen ada çayı çok çeşitlidir. Özellikle yurdumuz bu konuda çok şanslıdır. Çünkü çok çeşidi birden yetiştirilebilmektedir. Ada çayı özellikle diş ve diş eti rahatsızlıklarına iyi gelip, balgam sökücü etkisi de bilinen bir çaydır. Vücut direncini artırır, mikroplara karşı etkilidir. Karaciğer rahatsızlıklarına iyi gelir, göğsü bronşları yumuşatır. Özellikle kadınlara çok yararları olan bir çaydır ada çayı. Limonlu tüketilmesi yararını daha da artırmaktadır, özellikle kış aylarında. Ada çayı, hamilelikte kullanılmamalı ve günde üç bardak tan fazla tüketilmemelidir.

Ada zayıflama çayı tarifi nasıl hazırlanır?

Ada çayı demlenerek hazırlanır. Sıcak suyun içine bir miktar ada çayı eklenir, yaklaşık on dk. kadar demlenir. Süzülür ve günde en fazla üç bardak içilir.

Biberiye Çayı

Zayıflama çayı tarifleri içinde; yağ yakıcı etkisi en fazla bilinen çaylardan biridir biberiye çayı. Baş ağrısını geçirtir, mide ve bağırsakları uyarır, gaz söktürür. Hamilelerin kullanılması önerilmez biberiye çayını. Erken saç dökülmesini önleyicidir.

Biberiye zayıflama çayı tarifi nasıl hazırlanır?

Biberiye çayı tarifi, bir litre kadar kaynamış suya, yarım avuç biberiye yaprakları atılır. İki saat bekledikten sonra, günde üç kez yemeklerden önce tüketilir.

Mate Çayı

Güney amerikaya özgü bir ağaç yapaklarından elde edilen bir çaydır. Kilo vermeye yardımcı olup alerjiye karşı çok etkilidir. Vücuda canlılık verir. Kalbimizi güçlendirir, bunalım ve depresyona iyi gelir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Zihni ve hafızayı güçlendirici etkisi vardır. Vücuttaki yağın emilimini sağlar.

Mate bitkisi zayıflama çayı tarifi nasıl hazırlanır?

Bir litre su kaynatıyoruz. Bu suyu üç dk. kadar bekletip, sonra mate bitkisi yapraklarını içine atıyoruz. Üç dk. kadar demleyip, gün içinde tüketiyoruz. Üç bardaktan fazla içmeyin günde.

Zayıflamak için Maydanoz

Maydanoz bitkisi, kadınlarda aybaşı sancılarını giderir, iştah kesici özelliği vardır. Yani şişmanlatmayı engeller açıkçası. Güçlü bir idrar söktürücüdür. Ayrıca cilt güzelliğini sağlayıcı bir etkisi de bulunmaktadır. Böbrek taşlarının düşmesine yardımcıdır. Safra akışını kolaylaştırır. Yüksek tansiyonu düşürür. Kalbin yorulmasını engeller. Kan şekerini normal seviyede tutar.

Maydanoz çayı nasıl hazırlanır?

Bir tatlı kaşığı maydanoz, yaklaşık bir bardak suda kaynatılır. Sonra sabahları aç karnına içilir.

Kekik Çayı ile Zayıflama

Kekik bitkisi sindirimi kolaylaştırıp, soğuk algınlığına çok iyi gelir. Balgamı alır. Böbrek ve mesanedeki mikropları öldürür. Yurdumuz taze kekik, dağ kekiği açısından çok şanslıdır.

Kekik  çayı nasıl hazırlanır?

Kekik çayı için 15-20 gr. kadar taze kekiği bir litre kadar sıcak suda haşlıyoruz güzelce. Sonra sabah akşam birer bardak tüketiyoruz.

Funda Yaprağı

Funda bitkisi yaprağı, anne sütünü artırıcı bir özelliği olan bitkidir. Böbrek taşlarının, kumun düşmesini sağlar. İdrar söktürücü bir etkisi vardır. İshali engeller ve vücutta depo edilmiş yağların kullanılmasını sağlar, metabolizmanın yağ yakmasını kolaylaştırıp hızlandırır.

Funda yaprağı zayıflama çayı tarifi nasıl hazırlanır?

Bir çay bardağı kadar funda yaprağı, yaklaşık 1 litre kadar suya atılıp, on dk. kadar kaynatılır. Sonrasında bu karışım 20 dk. kadar demlenir. Günde üç çay bardağı kadar tüketilir.

Bitkisel zayıflama çayları için önerilen bitkiler den bahsedecek olursak, aslında pek çok bitkinin faydası saymakla bitmez. Ancak, özellikle yağ yakıcı etkisi olan, yağ yakıcı bitkiler olarak bilinen bitkileri 9 çeşit olarak sayabiliriz.

Zayıflama Çayı 9 Bitki

Bitkisel zayıflama çayı 9 bitki şunlardır. Biberiye, mate bitkisi, funda yaprağı, yeşil çay, kekik, cinnema, barut ağacı yaprağı, sinirli ot, limon.

Bu zayıflama çayı dokuz bitkinin, diyete yardımcı olarak kontrollü bir şekilde tüketilmesinde fayda bulunmaktadır.

Bitkisel zayıflama çayı 9 bitki nasıl hazırlanır?

Bir litre suyu kaynatıp, için iki kaşık kadar yeşil çay koyuyoruz. Dokuz bitkiden her birinden birer kaşık ekliyoruz kaynamış suyun içine. Sonrasında bir limonu dörde bölüp koyuyor, beş dk. kadar demlenmesini bekliyoruz. Peşinden süzerek, gün içinde içiyoruz. Her zaman taze olarak hazırlamayı unutmayın.

Ahmet Maranki zayıflama çayı tarifi

Ahmet maranki zayıflama çayı tarifi için; bir litre suyun içine, 30 gr. kadar arpa, 30 gr. kadar ayrık kökü ve 30 gr. kadar mısır püskülü katarak 10 dk.kadar kaynatıyoruz. Sonra süzüyoruz. Ahmet maranki zayıflama çayı tarifini taze olarak her gün 3 bardak tüketebilirsiniz.

Limonlu Elma Zayıflama Çayı Tarifi

İki adet elma, yıkanıp, temizlenip, küçük parçalara bölünüp bir demliğe alınır. Sonra içine bir limon yıkanıp, temizlenip, parçalara ayrılıp, içine ilave edilir. Yaklaşık üstünü örtecek kadar su konur, yine 15 dk.kadar kaynatılır. Sonra içine 4-5 karanfil tanesi ve çeyrek çay kaşığı kadar karabiber eklenir ve beş dk. kadar daha kısık ateşte kaynatılır. Limonlu elma çayı tarifi bu kadar. Tezgahta ılıtılıp soğuduktan sonra içilir.

Last Updated on 2 Ocak 2018 by Saglikloji

2 yorum

  1. Merhaba Kış Çayına Örnek olarak naturpy atom çayını önerebilirim. İçeriğinde ; Zencefil, Zerdeçal, Tarçın, Havlıcan, Karanfil, Yeni Bahar, Karabiber ve Hibiskus Bitkileri sayesinde vücudunuzun direncini arttırmak için vazgeçilmez bir bitki çayıdır. İnternetten ilgili ürünlere erişebilirsiniz ben daha önce kullandım ve çok memnunum. Tadı nefis hani içilmeyecek çaylar gibi değil keyif olarak bile içebileceğiniz mükemmel bir lezzette hibiskus ‘un vermiş olduğu lezzet mükemmel bir tat vermiş.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir