Goji Berry Zayıflama Faydaları Kurt Üzümü Nedir

goji berry zayıflama faydası
goji berry zayıflama faydası

Goji berry nedir

Önce sizlere goji berry nedir, kurt üzümü nedir, başlangıç bilgilerini verelim… Goji oldukça küçük ve yumuşak meyveleri olan odunsu bir çalı formunda bikidir. Yüksek rakımlarda tibette yüzyıllardır yetişen, sağlık açısından sayısız yararı olan bir bitkidir. Uzakdoğu kültüründe goji berry yani kurt üzümüne; mutluluk meyvesi de denilmektedir.

Tadı biz türkler için biraz yabanmersinini birazda tatlı kirazı andırır diyebiliriz. Goji berry, bizdeki adıyla kurt üzümü; çalı olarak meyvesinden saplarına kadar değerlendirilmektedir. Özellikle oldukça yağlı saplarından ve bitkinin posasından güzellik kremi elde edilmektedir. Ayrıca goji berry taneleri kurutularak kuru üzüm misali tüketilmektedir. Yeşil yaprakları toplanıp, kurutulmakta, bu yapraklardan her derde deva uzakdoğu kültüründe oldukça yaygın goji çayı yapılıp içilmektedir.

Goji berry bitkisi: Goji berry himalaya bölgesine özgü bir bitkidir. Ancak zamanla Çin, Moğolistan ve Tibette pek çok bölgeye yayılma göstermiştir. Goji üzümü, her türlü toprakta yetişmekter, yetiştirilebilmektedir. Genel olarak yarı gölge güneşten hoşlanır. Genellikle toprağı tuttuğu zaman bir şekilde kötü koşullara uyum sağlar. Goji berry bitkisinin tohumları küçüktür. Goji bitkisinin boyu yaklaşık 2.5-3 metre civarında olup, odunsu çalı görünümü vardır. Dayanıklı bir bitki olup, geniş bir kök sistemi ile toprağı sarar. Goji berry yani kurt üzümü, 2 yaşından sonra meyve vermeye başlar. Beş yaşına gelince de olgunlaşır, güzel meyveler vermeye başlar.

Mucize zayıflama yöntemleri için tıklayın.

goji berry bitkisi
goji berry bitkisi

Goji berry faydaları

 • Goji berry, bizdeki adıyla kurt üzümü; tam bir şifa kaynağıdır. Goji berry faydaları saymakla bitecek gibi değil. Sapından, yaprağına, meyvesinden posasına kadar her ürünü değerlendirilmektedir. İşte goji berry faydaları:
 • Antioksidan kaynağıdır. Antioksidan oranı en yüksek bitkilerden biridir diyebiliriz.
 • Özellikle uzun yaşam için önde gelen bitkilerden olduğu bilinir. Uzakdoğu kültüründe olmazsa olmaz bir bitkidir.
 • Goji berry, içeriğinde tam % 13 oranında protein içerir. Bu oran protein oranı açısından kepekli buğdaydan bile daha yüksek bir orandır.
 • C vitamini oranında ise goji berry; yiyeceklerin süpermenidir. Örneğin portakalın içindeki c vitamininin yüzlerce kat fazlasını barındırır.
 • Goji berry kurt üzümü % 8 oranında E vitamini ve B vitaminlerini içerir.
 • Beta Sitosterol içerir, bu kolestrolü düşürücü bir etki gösteren bir ajandır.
 • Solavetivone içerir ki bu madde güçlü bir anti bakteriyeldir.
 • Çeşitli mineraller bakımından oldukça da zengindir. Çinko, kalsiyum, selenyum, fosfor vb.
 • Goji çileği 19 farklı amino asit içerir.
 • Goji üzümü Physalin içerir. Lösemi türlerine karşı savaşan aktif bir bileşik barındırır.
 • Karciğer tarafından kolin üretiminde kullanılmakta olan Betain içermektedir. Bu bileşik ise, sakinleştirici, hafızayı artırıcı, kas büyümesini artıran, karaciğer yağlanmasına karşı koruyan bir etki yapar.
 • Goji berry kurt üzümü kanserden koruyucu etkisi vardır.
 • Goji berry nin Tümör büyümesini durdurucu etkisi vardır.
 • Menapoz semptomlarını yok edici etkisi bulunmaktadır.
 • Beta karoten kaynağı olarak havuçtan daha güçlüdür.
 • DNA yı koruyucu etkisi vardır.
 • Kalp ve kan basıncına kullanıldıkça yararları olduğu gözlenmiştir.
 • Goji Berry kurt üzümü cinsel iktidarsızlığa iyi gelir.
 • Hastalıklara karşı direncinizi artırır. Goji berry kullanımının süperoksit dismutaz enzim değerlerini yaklaşık yüze kırk oranında artırmakta, bu da vücudun direncini yaşa bağlı kalmaksızın artırmaktadır.
 • Zeaxanthin içerir ki bu madde göz retinasında bulunan maddelerden biridir. Bu madde göz sağlığı için oldukça faydalıdır.
Diğer Yazı  Mide Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır, Mide Küçültme Riskleri Nelerdir

Goji berry zayıflama

Goji berry zayıflamak isteyenlerin de gözdesi olan bir yiyecektir. Özellikle çin de ve uzak doğu ülkelerinde goji berry kullanılarak zayıflama gayet olağan bir durumdur. Asya ülkelerinde yapılan bir obezite üzerine araştırma da; deneklere günde iki kez sabah ve akşam goji verilmiştir. Sonuçlara bakıldığında hastaların hepsinin önemli seviyede kilo verdiği, zayıfladığı gözlemlenmiştir. Goji berry zayıflama etkisi içeriğinde bulunan polisakkaritlerin gıdaları enerjiye dönüştürmesi nedeniyle olduğu anlaşılmıştır.

Goji berry kullananlar

Goji berry kullananlar veya kullanmak isteyenler en çok kurt üzümü meyvesinin nasıl kullanıldığını merak ederler. Goji berry yani kurt üzümü ülkemizde farklı şekillerde tüketilmeye başlanmıştır. Goji berry ilk olarak ülkemizde  zayıflamak isteyenler tarafından kullanılmıştır. Özellikle kadınların diyete yardımcı  goji berry bitkisine ilgisi çok fazla olmuştur. Diyet yapmak isteyenler, goji berry çayı tüketimini artırmışlardır. Goji berry zayıflama çayı yanında; goji berry zayıflama hapı olarak da tüketilmektedir. Bunun yanında cinsel sorunlar için her gün düzenli goji berry kurt üzümü tüketen erkeklerin sayısı da oldukça artmıştır. Sperm sayısını artırıcı, vücut direncini artırıcı etkisi olduğu belirtilmektedir. Sabahları kahvaltıyla birlikte, kahvaltının hemen sonrası, bir avuç goji berry üzümü tüketilmesi yararlı olacaktır.

Goji berry zayıflama faydaları ülkemizde goji berry bitkisi, goji çayı ve goji çileği olarak daha çok tüketilmektedir.

Goji çileği

Goji çileği, kurt üzümü, goji üzümü isimleriyle anılan süper bir bitkidir. Goji çileği küçük bizim kızılcıklarımızı andıran bir meyvedir.  Oldukça tatlı meyvesi olan goji bitkisi uzakdoğu da çiğ olarak dalından toplanıp tüketilmektedir. Ülkemizde yeni yeni üretimi, bahçelere dikimi yapılmaya başlanmıştır. Genelde goji çileği çay şeklinde tüketilmektedir. Goji berry çayı zayıflamaya yardımcı olur. Goji çileğinin reçeli, marmelatı yapılsa çok güzel olurdu, haksız mıyız?

Diğer Yazı  Ender Saraç Zayıflama Yöntemleri

Goji üzümü

Goji üzümü uzun ömür meyve olarak bilinmektedir uzak doğu kültüründe. İçeriğinde sayısız mineral, vitamin, protein, vb. maddelerle vücudun ihtiyacı olan direnci tüm kullanım süresi boyunca sağlamaktadır. Goji üzümü içeriğindeki polisakkaritler ve çok güçlü antioksidanlar sayesinde vücudunuzun serbest radikallerden korunmasına yardımcı olur. Goji üzümü uzakdoğu ülkelerinde çiğ olarak da tüketilmektedir. Ancak ülkemizde genelde çay ve kuru yemiş gibi piyasada bulunmaktadır. Son zamanlarda goji berry üzümünün ne kadar faydalı olduğunun anlaşılması nedeniyle, bahçelerde de yetiştirilmeye başlanmış bir bitkidir.

Goji Berry Kullanımı

Last Updated on 24 Eylül 2021 by Saglikloji

Tags from the story
,
Join the Conversation

136 Comments

 1. says: Tugba

  Asagi yukari 2 aydir duzenli kullaniyorum. internetten bir siteden aldim. Goji limon tarifini kullandim. ve tam 6 kilo verdim. Tarifin oldugu yerde baska tariflerde var szde kendinize gore tarif olusturabiliyorsunuz bence denemekte fayda var. Sonucta dogal bir meyve kimyasal degil hap degil.

  1. says: tugba

   Evet yaklaşık 4 ay oldu kullanmaya başlıyalı. 4 ayda toplam 7 kilo verdim. Ancak düzenli kullanmak gerekiyor ben son 1 ayda biraz düzensiz kullandım. Ayrıca sitedekiTariflere harfiyen uymak gerekiyor.
   Kilo verme dışında Uykum düzene girdi, kendimi daha enerjik hissediyorum, çabuk yorulmuyorum ve kesinlikle tok tutuyor. Aldığım yeri çok soran olmuş eğer burada yazmam sakıncalı değil ise, goji form dur.
   İnceleyin yararlı bilgiler var aklınıza yatar ise kullanırsınız. Hepinize iyi günler.

  2. says: TÜRKER

   Arkadaşlar birisi 2 ayda 42kg veriyor biri 4ayda 7kg veriyor.
   biri ğünde 5-7 adet ye diyor biri 50-100 gramaj ye diyor. her kafadan bir ses çıkıyor. yemeyin arkadaşlar yemeyin yemediginiz zaman spor yaptıgınız zaman kilo verirsiniz. Siz kendinize söz geçiremiyorsunuz gelmişsiniz ordan burdan birilerinin dedigi ile hareket ediyorsunuz. bende kilolu biriyim 1hafta da 3 kilo verdim (ekmek-tatlı-tuzlu hamur işleri – şireli-çikolata -gazlı içecek -cips gece yemekleri vs yemeyerek )
   Nemi yiyorum : sabah dedigim 10 1 kase koyun yogurdu 5 adet yulaflı kraker içine 1 bardak acısız şalgam – saat 14/15 araları 1 avuç fındık / ceviz ve 1 fincan yeşil çay akşam 18-19 saatleri arasında aynı şekilde 1 kase koyun yogurdu 5 adet yulaflı kraker içine 1 bardak acısız şalgam. 20*21saatleride yagsız patlamış mısır ve 1fincan limon lu yeşil çay.yatmadan ööncede 15 dk vucudunuzun her yerini çalıştıracak egzersiz yapın.uyuyun düzenli uyku metobolizmayı çalıştırır kilo verdirir.

   4günde bir de akşamları tavuk eti yiyin ekmeksiz.

   ve her sabah tartılın. 1 hafta deneyin istikrarlı bir şekil de bu dedigimi fark edeceksiniz.

   NOT: KENDİNİZLE BARIŞIK OLMAYI UNUTMAYIN.

   sevgilerle

   1. says: Sukran

    Faydasini gormek icin Orjinal goji berry almak lazim . Ben 1ayda 500 gr tukettim . Simdi bir paket daha siparis berdim . Goji berry ve limonu yapiyorum bazende avocadolu tarifi uyguladim. 1 ayda 2 kilo verdim sabah guzel ve dinlemis uyaniyorum ve siskinligim yok. Tok tutuyor ama cok su iciyorum. Ama kesinlikle orjinal almak lazim ben aktarda goordum minik minikti bana gelense onun enz 2 katiydi. Kapida goru p oyle almak daha guvenilir hemde ptt kargo getiriyor sonucta devletin kurumu. Faturasinda goji berry yaziyor. Baska birsey degil. Arkasinda tum besin degerleri ve izin belgeleri ithalat ve ihracat nosuna kadar yazili bursya foto yuklenmiyor yoksa fotosunuda gonderecektim. Bide orijini olarak Tibet yaziyor. Zaten bu meyvede tibette yetisiyor daha ne isteyimki. Siz siz olun orjinalini faturalisini devletten izinli olanini alin. Hepinize iyi gunler.

  3. says: Ayça

   Merhaba tugba sizin aldığınız yerden bende aldım ve goji limon tarifini bende yaptım. 1 aydır kullanıyorum 2 kilo verdim ama bende biraz şişkinlik yarattı bunu geçirmek için ne yapmam lazım sizde de olmuşmuydu. Ayrıca goji avocado tarifini yaptınız mı onda sonuç nasıl?

  1. says: Zayıflama Uzmanı

   Goji berry kurt üzümü ile zayıflama etkili bir yöntemdir. Ebru Şallı ve birçok ünlü isminde tavsiye ettiği bir meyvedir. Goji üzümü kullananlar yorumlarını genelde olumlu olarak yapıyorlar.

  2. says: Mehmet Gür

   Şayet goji berry yemeye başlarsanız soyadınızı GENÇ olarak değiştirebilirsiniz. ŞAKA yapmıyorum. Çok ama çok faydalı bir meyve.
   Dikkat: Günlük100 gr .TANSİYON HASTASIYSAN 50 gr. KAN İNCELTİSi KULANIYORSAN 25 gr kullan.

   1. says: Ayşe

    Mehmet bey kuru haliyle günde ne kadar ve nasıl kullanmalıyız kilo vermek icin bu arada 6 aylık bebeğim var emziriyor um

    1. says: Mehmet Gür

     Günlük 75-100gr arasinda (3 kahve fincani) ac karnina yiyebilirsiniz.Özellikle akśam yemegi ve gece atistirmalarinda ceviche ile yemeye ÇALISIN

   2. says: Işık

    Benim kızımın biraz fazla kiloları var. Çocuklar için günde ne kadar yedirilmeli. kızım 14 yaşında.

   3. says: Leyla ozdemir

    Bu ölçüler çok fazla degilmi kilosu 90 liraya 250 gr aldım. Günde 30 adet yemeyi planlıyordu faydası olmaz mi şimdi 🙁

   4. says: Ülkü Zeynep

    Merhaba ben 18 yaşındayım kilolarım var 1.61 boyum ve rahat 65 kıloyum tartılmaya korkuyorum günde nekadar kullanacağım ve nası kullanıcam hakkında bir bilgim yok bana yardımcı olabilirmisiniz

 2. says: fatma tutar

  bunun bir zararı olmadıgını söylüyosunuz peki nasıl alıcaz yani nasıl emin olucaz orjinal olduguna

 3. says: Mehmet Gür

  Türkiye’de Goji Berry yetiştiren ve tazesini (haziran-eylül) satan az sayıda kişilerden birisi olarak, GOJİ BERRY HAKKINDA BİLMEK İSTEDİKLERİNİZİ BANA SORUN!

  1. says: EMİNE SERT

   MERHABA MEHMET GÜR BEY BEN HEM TANSİYON İLACI HEM KAN SULANDIRICI KULLANIYORUM. GOJİ BERRY KULLANMAMDA BİR SAKINCA VARMIDIR. BENİ AYDINLATIRSANIZ MEMNUN OLURUM . İYİ AKŞAMLAR

   1. says: Hhekinci

    Goji diyeti için goji limon kürünün hazırlanması nasıl yapılır. Günde kaç defa almak lazım. Goki meyvesini başka karışılarla alınabilirmi

 4. says: Kamile ilhan

  Merhaba tugba hanım bende sanırım sizin aldığınız siteden aldım. Çok gezdim dolaştım ama güvenilir olarak orayı buldum. diğerlerinin hepsinde kelime oyunları var 1 paket goji berry diyor ama paketi kaç gram onu yazmıyor 1 tane yerden aldım geldi 100 gr goji berry geri iade edene kadar çok uğraştım.

  Aldığım siteden Ben başka tarifi uyguladım.
  goji ile kivi diye tarif var onu uyguladım.
  Yaklaşık 2 ayda 4 kilo verdim.
  bilseydim goji limon tarifini uygulardım bende. Neyse belki yeni pakette o tarifi uygularım artık.
  Mehmet bey siz nerede yetiştiriyorsunuz sizdende satın alabilirmiyiz cevap verirseniz seviniriz.

   1. says: Babalık

    Yahu Mehmet bey ne kadar sallıyorsunuz ne haziranı ben nakliyecilik yapan biri olarak en son mart ayında İzmir dalan sabun fabrikasına yakın bir baharatçıya getirdim ve buda Çin’de gelmeside 2 ay sürerken demekki ocak ayında da satışta olduğuna göre haziran ayı taze maze biraz yalan olmuyormu demem o ki bilmiyorsanız bilmiş gibi konuşmayın boşalttığım fabrikanında ismini isteyenlere verebilirim

    1. says: Babalık

     Goji berry kilosu Çin’de bilmem. De komisyoncu Doğubayazıt ta kilosunu toptancıya 24 tl den veriyor nakliye herşey dahil toptancıda perakende bakkallarına kilosunu 40 tl den verirken perakendecide tüketiciye ne tutturduysa 60 ila 100 tl arası veriyor bildiğim bu

    2. says: aybil

     kurt uzumu diye bilinen bu bitki. köymde kapı önlerinde bahçe kenarlarını çevirmek amaçlı çalı olarak dikilir. mor ve beyaz cicek acar haziran ve eylül ayına kadar dalarında meyve leri bulunurdu. görünümü domatesin minyatürü gibi dir sarı ve kırmızı renkte.küçükken merak edip 2-3 yemiştim tatlıydı 🙂 bu kadar değerli olduğunu bilseydim 😀

 5. says: Yaren

  Gerçekten kullanan var mi ise yariyor mu benim hayalimi gerceklestirmem icin cok cabuk kilo vermem lazim en büyük hayalim pilot olmak ve bu sene son aenem ygs ye giricegim kullanan varsa cevap verebilir mi simdideb tesekkurler☺

 6. says: Sonay

  Bende uç haftadır kullanıyorum sabah aksam çayıni yapıp içiyorum henüz bi faydasını görmedim,acaba yanlış mı kullanıyorum nasıl tüketmeliyim acilen kilo vermem lazım sağlığım icin kolestol yüksek lütfen cevaplarsanız sevinirim teşekkürler.

  1. says: E.e.e

   Aktaran alırken bize çayını yapmaktan ziyade öyle kuru haliyle yememiz gerektiğini yoksa faydasının kaybettiğini söyledi ama bende yeni başladım işe yariyormu bilmiyorum (yedikten sonra ustune su içilmesi gerek)

 7. says: tugba

  Benim çok ihtiyacım var zayıflamaya ama güvenmiyorum hiç bir şeye acaba gerçekten zayiflatiyormu kaç kutu lazım 25kilo vere bilmem için nolur bana yardımcı olun

   1. says: dbaser

    ömer kardeşim bende düşünüyorum alacam bana yardımmcı olurmusun. kullanım dozu felan mail adresim e tel no nu atarsan konuşmak isterim saygılar

 8. says: ömer erkoc

  Slm arkadaslar ben iki aydır kullanıyorum nasil kullandigin ve dogru kullanim cok önemli ben ayda sadece 250 gr kullaniyom 15 tl yetiyo sahtekarlara kanmayin saticilara sormayin iki ayda 8 kg verdim dedimya dogru kullanim onemli.

  1. says: Neslihan

   Tamam da 15 tl ye aktardan mı aldınız nasıl kullandınız doğru kullanım diyorsunuz birde açıklasanız sevinirim

 9. says: Meliha

  Mrb ben meliha 2 haftadır goji üzümünü aktardan aldım ve iciyorum inanın vücüdumu donc ve zayıflamış hissediyorum ki zaten ben Zayıflamak için alamadım vitamin için aldım ve 2 haftada 3 kilo vermisim yemek yemeği engelliyor .sabahları ac karnına 1 çay bardağı içtim .

 10. says: Hilal hezer

  Merhaba ürünü bende kullanmak istiyorum… Fakat çayını kullananlar daha memnunmuş sanırım..Güvenemiyorum bir türlü aktarlarda kilosu 100 tl nerden alabiliriz acaba…Birde limon kürü yapıldığında goji berry blenderdan geçirildiğinde etkisi kaybolurmu acaba

  1. says: Mehmet Gür

   Dolan Hnm ,Hiç bir sakincasi yok.ben torunlarimin mamasina kariśtirip yedirdim.inanin zeta yaślari 2 yıl önde gidiyor .

 11. says: melike

  Bende aktardan aldım nasıl kullanıyosunuz yazarmısınız tanelerini yiyomusunuz suya ıslanıyta mı içiyosunuz

 12. says: Aslı Arık

  Arkadaşlar ben çok aradım, çok yorumları okudum. İnternette çok bakım çok şükür şimdi orjinalini buldum sahtesi çok kamile hanımın dediği gibi hep aldatmaca yapıyorlar. 1. aydayım 2 kilo verdim . Sitede Goji Berry Zayıflama Diyet Menusu var hem o diyet menusunu uyguladım hem goji limon hemde goji kivi kürünü. Çok şükür şimdi doğru insanları bulmuşum ne zaman arasam cevap veriyorlar. dün 2. siparişi verdim siparişten sonra tekrar aradılar ve bilgi paylaştılar en azından işlerini önemsiyorlar. Sağlık sonuçta başka birşey değil. Tayfun diye bir beyfendi var onunla konuştum herşeyi anlattı nasıl kullanacağım neler yapmam gerkiyor valla hem psikoloji olarak rahatladım hemde erak ettiklerimi sordum. Bundan sonra evde spor sayfasıda açacaklarmış evde basit şekilde spor yaparsanız daha etkili olur dedi. Bakalım hedef 65 kiloya inmek. Seni seviyorum goji berry 🙂

  1. says: nurettin

   mrblar nasilsiniz yorumunuzu okudumda acaba goji berry siparis verdiginiz yeri ogrenebilirmiyim veya numarasini epostama mail atarsanaiz sevinirimm

  2. says: ayşe köse

   meraba ben şu anda diyet yapıorum. goji berry kullanmak istiom. herşeyden yiyebiliyomuyuz goji berry kullanırken. yani yemek saatleri önemli mi

  3. says: ayşe

   Aslı hanım üzümü aldığınız yeri açık açık yazar mısınız rica etsem. orjinal ve güvenilir bir yerden almak istiyorum yardım ederseniz çok memnun olurum

  4. says: dilan k

   Aslı hanım aldığınız yeri veya varsa internet adresini sizden alabilir miyim rica etsem güvenilir demişsiniz çünkü sizinde dediğiniz gibi sağlıktan ötesi yok e mailim burda zaten ynıtlarsanız çok sevinirimm

  5. says: dilan k

   Aslı hanım aldığınız yerin telefon numarasi veya varsa internet adresini sizden alabilir miyim rica etsem güvenilir demişsiniz çünkü sizinde dediğiniz gibi sağlıktan ötesi yok e mailim burda zaten ynıtlarsanız çok sevinirimm

  6. says: Füsun

   Aslı hanım merhaba
   Nereden aldığınızı telefon veya site adresini bildirirseniz sevinirim
   Çok teşekkürler

  1. says: seren

   Bence de acil zayıflamalisin. Yoksa düğünde giyecek gelinlik bulamazsın. Özel diktirirsin ona da 1 Top kumaş gider. Allah yardımcın olsun ?

  2. says: elif

   İsvec diyeti denedin mi. Ben zayıf olduğum halde 56 kilodan ta 50 ye kadar düştüm 1.5 ayda. Ama sonrasinda dikkat ettim ekmek baya bi süre yemedim. En azından düğünde zayıf olursun ?

 13. says: özlem

  1 ay çayını içtim hiç bir şey olmadı. Tanesini alıyım dedim inceledim sahtesi çok muş kime güveneceğiz peki biz.
  Aslı hanım nereden aldığınızı yazabilirmisiniz bende orjinalini almak istiyorum.
  Goji limon yazınca. gojiform diye bir site çıkıyor orasımı acaba.

  1. says: Mehmet Gür

   Ōzlem Hnm,boşuna çay ile vakit kaybetmeyin.meyvenin kendisini alın aç karnına günlük 75-100 gr arası aç karnına yemeye çalışın.

 14. says: adem

  Ben aktaran aldım bu zamana kadar denemedim birşey kalmadı goji berry ile 15 günde hiç diyet yapmadan verdim ve şunu da söyliyim acayip enerji veriyor süper ilkgünden etkisini hissedersiniz deneyin sonuçta ilaç değil kimyasal değil

 15. says: Gamze

  Arkadaşlar 1 ay kullandım bende sadece 2 kilo verdim. Öyle mucize felan beklmeyin böyle 7-8 kilo verdirmiyor. Ama kesinlikle tok tutuyor. Ancak çok su içiyorum. Bide aktarlarda sahtesi çok , internetten orginalini bulup alın ben oyle yaptım. Memnunum yukarıdaki özlem hanımın goji limon tarifini uyguladım bende.

 16. says: özlem

  Evettttt bugün itibari ile orjinal gojiberrylerim geldiii. Yarın sabahtan itibaren Goji Limon Kürüne başlıyorum bende. 1 ay yetecek kadar aldım 1 ay içinde ne gibi değişikler olacak bakalım göreceğiz.

  1. says: Hanife

   Özlem hanim aldinz yer güwenilir sanirim bana bilgi werrmisiniz nerden aldiniza dair günlerdor bakiorum cesaret edemiorum ama korkutuyo birazda beni

 17. says: gul

  biraz once aktari aradim goji uzumu varmi diye sormamla zayiflatmiyo demesi bir oldu. sastim kaldim goji limon kuru nasil uygulaniyo yazarmisiniz

 18. says: Murtaza

  Arkadas burada insan lar ya yalan konusuyo yada ne bilim kimse net bise soylemiyo madem kimon kuru bilmem neyi var yaz bizde bilelim heo bos kelimeler yok2 kilo verdim yokbilmem ne acik ca yazin soyle bi kur uygula dim su sonucu aldim diye

 19. says: Gamze

  Yukarda sümeyye vermiş işte orjinal satan yeri bende ordan aldım ve memnunum.
  Limonlu tarifte var zaten sitede. Ama 1 haftalık menü vermişler yarin ona başlıyorum. Site biraz karışık gibi aramak lazım ne istiyorsan.

   1. says: Zayıflama Uzmanı

    Nebahat hanım her türlü yorumu yayınlıyoruz. Biz Goji Berry satan bir site değiliz. Bu sebeple olumlu ve olumsuz herkesin yorumunu yayınlıyoruz. Goji Üzümü kullananların yorumları çok önemli bu yüzden isteyen istediği gibi fikrini söylemekte özgür. Küfür ve hakaret içermeyen tüm yorumlar yayınlanır.

 20. says: Ugur

  Hepiniz biseyler yazmisiniz bir allahin kuluda goji berry nasıl kullanılır? Nasıl yapılır, Gojü üzümü gerçeği nerde satılır yazmamış. Çelişkili.

 21. says: Buse Melis

  Merhaba arkadaşlar bende goji berry siparş etmiştim bi internet sitesinden bugün elime ulaştı. Çin de yetişen ve türkiye de yetişen aynı olmuyormuş. Yarın başlamayı düşünüyorum ama çayını mı yapsam öyle mi yesem karar veremedim bide goji avokado tarifi gördüm sizler nasıl kullanıyorsunuz? Tarif edebilecek varmı?

 22. says: Nebahar

  Arkadaşlar ben yaklaşık bir yıl önce kullandım. elimde çayı ve bahsedilen goji üzümü kargoyla geldi. yaklaşık iki hafta kullandım ve çok reklam ve ünlü Ebru Şallı vb .kişilerin reklamları yapılıp insanları kandırıyorlar. üstüne üstük mide rahatsızlığı geçirip hastanelik oldum. sakın kanmayın dolandırıcılıktan başka birşey değil. şirketide dava edeceğim.

  1. says: Mehmet Gür

   Nebahar Hnm,biryerlerde yanlışlık var , çünkü ifadeleriniz çelişkili,ya yanlış kullandınız yada goji yerine başka bir meyve yediniz.Goji sadece bir meyvedir ve tarif ettiğiniz şikayetleri yapmaz.Bu zehirli mantar gibi bir ifade kullanmışsınız.
   Bakın bu meyvenin en büyük pazarı USA dır. Kayıtlarda bu tür şikayetlere hiç rastlanmamıştı.Her nedense Türkiye’de abuk sabuk şikayetler görüyoruz(sizin ki gibi)
   En sık karşılaştığım şikayet 2-3 kişide( eşim bunlardan birisi) allerjik bulgular oluşmaktadır.Vücudun çeşitli bölgelerinde kızarıklık ve kaşıntı şikayeti ne rastladım.

 23. says: Nebahat

  Sağlımızla oynanmasına izin vermeyin elimde şirketin açık adres ve bilgileride var bunların hepsi kandırmacadır.

  1. says: Buse Melis

   Merhaba nebahat hanım çok üzüldüm sizin için buradan firmanın ismini yazın en azından başka insanlarda kanmasınlar bunlara.

 24. says: Mehmet Gür

  BÜTÜN GOJİ BERRY KULLANACAKLARIN DİKKATİNE:
  Aldığınız gojilerin hepsi 2.veya 3. Sınıf olup Çin malıdır.Haziran -ekim arası Az da olsa Türiyede üretilmeye başladı.En büyük özelliği taze gojinin vitamin değerinin kurusuna göre çok yüksek olmasıdır(Güneş’te kurutulan meyvenin vitaminleri UV ışınlarında yok olmasıdır).TAZesini bolbol alın derin dondurucuda veya buzlukta saklayın.Hem daha ucuza gelir hem de vitaminlerden tam faydalanırsınız.

  1. says: Gülsüm

   Merhaba Mehmet Gür bey ; ben yaklaşık 2 haftadır goji berry kurusu ve çayını kullanıyorum İzmitteki bir aktardan aldım sadece 1,5 kilo vermişim ve bahsettiğiniz gibi alerjik reaksiyonlar yaşıyorum. Vücudumda kızarıklar oluştu.sizce sahte ürün mü kullanıyorum?

  2. says: asetin

   Mehmet bey kürt uzumu yetistirdiginizi soylemissiniz ben geçen yıl bahçemde bir adet ektim ve oldu şu an üzerinde üç adet çiçeği var ve ben bü bitkiyi çoğaltmak istiyorum vereceği meyvelerinin içindeki tohumlarından domates gibi cimlemelimiyim yoksa bitki zamanla yanlarından pic atak mı? Bana cevap verirseniz çok se inecegim İyi geceler : )

 25. says: Buse Melis

  Arkadaşlar merhaba, bugün 4. günüm. goji form sitesindeki diyet menusunu uyguluyorum. 1 kilo gitti şimdiden. Kilo vermenin yanında kesinlikle tok tuttuğu bir gerçek.

 26. says: Sbl

  Plavix kan sulandırıcı kullanıyorum akşamları 6 tane yesem bir faydası olur mu acaba yanıt verir misiniz. şimdiden teşekkürler

 27. says: Izmirli

  Bende 10 gundur kullaniyorum sabah ve aksam sicak suya 15 adet atiyirum 5 dakika dinlendirip uzumunu yiyiyorum suyunada yarim limon sıkıyorum. oken arasindada 15 adeti oke yiyiyorum ben de cok arastirdim aktardan akdim tafina cirkin dediler ama cok lezzetli ayrica yediklerimede cok dikkat ediyorum ekmek hic kullanmıyorum sadece sabah kahvaltısında oda sadece tambugday ekmeği.. 10 gunde sadece 1 kilo verdim insallah biraz daha verecegim cok kompkeksli biriyim 6 kilo daha vereyim. Tamam…

 28. says: Zeynep

  Ben goji berry kurusunu aldım yeni başladım arkadaş sabah aç karnına 40 tane al dedi sizce bu doğrumu

  1. says: canan ulusu kulluk

   Sekeri hayatinızdan cikarin korbonhidrat gunde 2 dilim kepekli ekmeginizi yiyin ustune gojinizi ve elmanızı eksik etmeyin bol su icin ayda 10 kilo garanti sagliginiz icin gunde 1 saat yurumeyi eksik etmeyin sadece gojiyle oturdugun yerden kilo veremezsin öyle bir dünya yok.

 29. says: Zeynep

  Birde ben sabah akşam aç karnına bır kapsul çörek otu yagıda kullanıyotum bu ikisini bir arada kullanmamda bi sakınca var mı gojı berı kuru üzümünü nr kadar nasıl kullanmalıyım

 30. says: Sbl

  Teşekkürler mehmet bey peki kaç adet yiyebilirim 25 gr mı geçmemek için ayrıca cevaplarını için tekrar teşekkür ederim

 31. says: Halide

  Mehmet bey ben goji berriy nin form çayını ve meyve tozunu aldım daha bugün başladım Zayıflamak için kullanıyorum acaba faydası olurmu öğrenmek istiyorum ve 8 aylık bebeğim var emziriyorum bir zararı olurmu lütfen cevabını yazarsaniz cok sevinirim şimdiden teşekkürler

 32. says: bagul

  Arkadaslar bende bir faftadır kullanyorum sabah aksam kendim cayini yapip iciyorum internetden goji form sitesinden aldım 2 kilo verdim bir faftada. İnanilmaz tok tutuyor canım tatlı cektigi zaman 5-10 tane kurusunu yiyorum. Acligim hemen gidiyor. Cok mutluyum.

 33. says: Melek

  Arkadaşlar yazılanları okudum mantıklı geldi. Aktardan alsam kullansam faydasını görürmüyüm ki? 10 kilo fazlam var. Ya sonra fazlasıyla geri alırsam diyede korkuyorum açıkçası ?

 34. says: Slava

  Hipofiz bezini uyararak, hucrelerin yenilenmesine ve buyumesine neden oluyor. Uyku duzenini sagladığı gibi, hafızayı kuvvetlendirici etkileri de bulunan kurt üzümü.

 35. says: tugba

  ben zayiflamak istiyorum ama guvenmiyorum inannamiyorum gercekten zayıflamak istiyorum yorumlari okudukca ama bi korku vat inanmiyorum

 36. says: hatice

  Merhaba bende goji aldim ama nasil kullanacagimi bilmiyorum internetten arastirdim heryerde farkli bisey yaziyo nasil tuketmem gerikiyor acaba yardimci olursaniz sevinirim

 37. says: DİYETİSYEN

  Merhabalar ben diyetisyenim. Goji berry zayıflamak için mucizevi bir ilaç bir besin değildir. Hiçbir bitki besin direk olarak kilo verdirmeye yönelik değildir. Goji berry nin önemi tok tutmak besin alımını azaltmak içinde bulunan besin ögelerinin çeşitliliğindendir. Zayıflamak istiyorsanız günlük aldığınız besin oranını sağlıklı besinlerden bahsediyorum tabiki; Çünkü diyet az yemekten çok sağlıklı beslenmeyi barındıran bir unsurdur. Günlük yediğiniz porsiyonunuzu azaltıp ana öğünler dışında miktarı abartmayacak şekilde yenilebilir. Zayıflamak en nihayetinde bizim yediklerimizden geçer.

 38. says: DİYETİSYEN

  Mesela;
  • Goji, insülin üretimini etkiler.
  • Diyabet için ilaç kullananların bu meyveyi bilinçsiz tüketmemeleri, doktor ve diyetisyenlerine danışmaları gerekir.
  • Coumadin gibi warfarin grubu, kan sulandırıcı, kan pıhtılaşmasını azaltıcı etki gösteren ilaç kullananların tüketmemesi gerekir.
  • Yine hipertansiyon tedavisinde kullanılan ilaçlarla da olası etkileşiminden dolayı bilinçsiz tüketilmemesi, doktor ve diyetisyenlerine danışmaları gerekir.
  • Yüksek selenyum içeriği anne karnındaki bebeğin büyümesini etkileyebilir. Gebe ve emziklilerde yeterli çalışma olmadığı için gebe ve emziklilerin de tüketmemesi gerekir. Aşırı miktarda tüketimi enerji seviyesini artırır.

 39. says: Jale

  Mrhb arkadaşlar bende aktardan aldım iki gün oldu sabah aç karnına bir avuç yiyorum üzerine bol su iciyorum birde gece yatmadan bir avuç yiyorum suyumuda bol iciyorum bilmiyorum dogrumu yanlısı yapıyorum

 40. says: Cennet

  Ya burda yorumları okudum ne kadar da abartmışlar iki fincan 3 fincan sakın o kadar yemeyin faydası olduğu kadar zararıda var fazla yerseniz ben günde 20 tane yiyorum sabah 10 akşam 10 yemekten bir saat önce

 41. says: Vildan

  Babamda kalpten beyine giden bir damarda tıkanıklık var kullanabilir mi, nekadar zaman kullanmalı ve nasıl kullanmalı?

  1. says: Zayıflama Uzmanı

   Merhaba Vildan hanım. Öncelikle geçmiş olsun. Babanız kullanmadan önce bir doktora başvurup bu konuda bilgi alırsa daha doğru olacaktır. Kullanmadan önce mutlaka doktordan bilgi alın lütfen.

 42. says: aksel

  Herkese merhabalar, açıkta satılanların dışında orjinal paketinde olanlardan alın. Aktarlarda veya ucuza satılanların hiçbir faydasını göremezsiniz sağlık bakanlığında çalışan bir arkadaşım var onlar test yapmışlar. Yakında açıkta satılanlar çayını ve tozunu toplatacaklarmış.

  1. says: Zayıflama Uzmanı

   Goji Berry – Kurt Üzümü – Goji Çileği KULLANIMI

   En çok gelen sorulardan biri goji berry nasıl kullanılır olduğu için buradan basit kullanımını yazmak istedik. Öncelikle 5-6 adet goji çileğini kaynatıyoruz ve sabahları aç karnına içmek için goji çayı yapıyoruz. Çayı içiyoruz ve goji berry tanelerini çayın içinden çıkarıp buzdolabında akşama kadar saklıyoruz. Akşam da yemekten önce aç karnına buzdolabına koyduğumuz 5-6 adet goji berry tanelerini yiyoruz. Bu kadar basit ve her gün bu işlemi tekrarlıyoruz. Kurt üzümü goji berry faydaları oldukça fazladır mutlaka deneyin.

   1. says: Zeynep

    Meraba ben 2 ay önce doğum yaptım ve bebek emziriyorum. Kullanmamın herhangi bir sakıncası olur mu ? Kullanabilirsem nerden almamı tavsiye edersiniz ?

 43. says: Meltay

  Anladığım kadarı ile bu 3 ayda verilen 40 kg hikayeleri yalan dolan. 2 ayda 4 kg verenleri de anlamadım. Sadece ekmeği kesseniz daha fazla verirsiniz ki, goji berry kullanmaya ne gerek var?

 44. says: Erkan uğur

  Zayıflama ya falan yaramıyor boşa vakit harcamayın. İki aydır içiyorum hala 115 kg ım. Spor yaptım halde

 45. says: Deniz

  Merhabalar Mehmet bey bende 5 gün önce goji berry aldım. Hem çay ve kuru üzümü olarak tarife göre kullanıyorum sabah kahvaltıdan yarım saat önce üzümünü 15:00 da 10 adet olmak üzere ve aynı şekilde akşm yemek den önce yine çayını içiyorum. Sizce gerçekten faydasını görür müyüm? Şimdiden teşekkür ederim

 46. says: Nazlî

  arkadaslar o kadar para vermeye gerek yok kipa tugba yemislerde satiliyo 1 paket 7 10 tl fln bende hic kilo veremeyen bir insandim.goji berry alinca istahim kesildi hergun yuruyus yaptim okuldn gelirken carsida gezerek olsun.istahim kesilince diyet programi yaptim.ve 1.5 11 kilo verdim .ayrica unsilin direncim vardi. kolestorel vardi.uyku duzenim yerine girdi.hergun arkadasla cay saati yapiyoduk.bitki caylari sabh olsun aksam olsun ne zamn olsa icerdim. odem atmak kiraz sapi ve misir puskulu oneririm.ilk hafta 4 kilo verdim.onun haricinde de demlik yesil caylardan kaynatip iciyodum.kan sekerim dustugu icin kabuk tarcin kaynatip iciyodum.biraz irade lazim gercekten.benim istahimi kesen goji berry oldu bende ona destek olrk bunlari yaptim.interntten almayin.alcaksanizda tek gercek urun var oda herbilife ve dezpack tir. onun haricinde gormdm gercek urun.cok urun kullandm.benim arkadasm kullandi herbilfe benimle birlikte 11 kilo verdi oda ayni diyeti yaptik ayni evde kaliyoduk.yuruyus yapmiyodu evde spor yapiyodu arada.

 47. says: derya

  En güzeli sık sık yiyoruz bol su az ekmek ana ve ara öğünler olmak üzere 6 ogün her ogün arasında yarim lt su ara ogunlerde de sadece meyve diyet bisküvi ve süt olacak ana ogunlerde de birer dilim ekmek her şey az tuzlu ve sıfır seker bu şekilde 6 ayda 43 kilo verdim goji nin bende tek başına kilo verdirecegine inanmıyorum bence sadece yardımcı olabilir ara ogunlerde meyve yerine goji yenilebilir sağlıklı bir sekilde kilo vermek cok önemli.

 48. says: Müjde

  Merhaba ben bugun goji berry bitki çayını aldım. sadece akşam yemeğinden önce bir tane içtim uyuyamıyorum ve karım feci şekilde bozuldu zararlarını ogrenebılırmıyım ve nasıl kullanacağım hakkında bilgi verirseniz sevinirim
  İyi günler

  1. says: Gulcan kanmaz

   Ben iki haftadır kullanıyorum çok kilo. Yok 65 kiloydum iki haftada iki kilo verdim bir avuç yiyorum bol su içiyorum acayip terletiyor düzenli yiyin gerçekten yararı var gece yatarken yemeyin

 49. says: hilal

  Merhabalar… Ben gojy Berry i 3 aydır kullanıyorum ve 18 kg verdim 96 kg dan 78 kg a düştüm.Ama sadece içmek ile yemek le olmuyor bunun yanında spor yaptım evde hangi Spor yapılırsa

 50. says: AYŞE NUR

  ben de sipariş verdim sitesinden bugün elime ulaştı meyvesinin kullanımı sabah,öğlen ve akşam yemeğinden önce 3-5 tane yiyerek öyle yemek yiyorsunuz. çayının kullanımı da sabah ve akşam tok karnına içiyorsunuz. goji ürününü çok araştırdım ve birçok yorum okudum ve size şunu söylemek istiyorum bu meyveyi yiyerek çayını içip ama hiç spor yapmadan ve yemeye dikkat etmeden evde televizyon izleyerek kilo vereceğinizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz. spor yapmadan ve yemeğinize dikkat etmeden sizi zayıflatacak tek şey ilaçlar onlar da zararlı ve verdiğiniz kiloları kat ve kat geri almanızı sağlamaktan başka bir şey yapmaz. o yüzden size önerim öncelikle bir diyetisyene gidin. bu diyetisyen illa özel hastanedeki pahalı diyetisyenler değil, devlet hastanelerin de de bir çok ücretsiz diyetisyen vardır.gidemiyorsanız da (ki kesinlikle gidebilirsiniz gitmemeniz sizin tembelliğiniz ve kararsızlığınız)kalori hesabı yapın. bu sitede bütün yiyeceklerin kalorisi yazmakta ve sizin günlük kalori ihtiyacınızı da belirliyor(ücretsiz) ve en önemlisi SPOR. size ne zaman kilo vermeye başlarsınız söyleyeyim mi yaktığınız kalori,aldığınız kaloriden fazla olursa kilo verirsiniz. düzenli spor yapın hergün sabah ve akşam tempolu yürüyün hareket yapın youtube da bir sürü zayıflatan hareket videoları var onları yapım. yani ne yapın edin yediğinizden fazla yakın. ürünü kullanmaya yarın sabah başlicam (diyet ve sporla birlikte) 1 ay sonra size durumu bildiririm 🙂

  1. says: kusu

   Aynen katılıyorum Size
   Hatta spor yapılsa bile hamur işleri ekmek makarna pirinç şeker asırı tuz uzak durulmadıkça sporda işe yaramaz daha çok kilo alırsınız tecrübeyle sabit bu durumlar illede 3 beyazdan uzak durup günde 2-3 litre su içer sporda yaparsanız ancak verirsiniz
   Ben bu şekilde 3.5 ayda 22 kilo verdim
   Bazılarınızın benim gibi hiç kapanmayan bir iştahı olabilir Zencefil tarçın limon yesil çay yardımcı olarak bu çayları kullandım özellikle zencefil çayı acaip tok tutuyor ve ödem attırıyor
   tavsiye ederim
   Bende goji berri aldım hem tatlı yıyeceğim hemde tok tutacak tam bana göre bir besin :))))

 51. says: Derya

  Mrblar Bn aktardan aldım gayet etkili özellikle metabolizmam çok iyi çalışmaya başladı birde yanın acı çehre çayı aldım için chia ve goji berry var çok iyi denemekte fayda var 2 günde 2 kilo verdim

Leave a comment
Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir