Detoks Diyeti Nasıl Yapılır

detoks diyeti nasıl yapılır
detoks diyeti nasıl yapılır

Kiraz Yumurta Detoksu

Detoks, vücudumuza dışarıdan herhangi bir yol aracılı ile giren ve vücuda zarar verip, atık madde olarak dışarı atılmayı bekleyen tehlikeli toksinlerden arınma işlemidir. Her birey bazı dönemler vücutlarını dinlendirmeli ve atıkları vücuttan temizlemelidir. Bu yazımızda da Kiraz- Yumurta ikili ile detoks yöntemini size anlatacağız.

Yaz ayları içerisinde tüketim oranı çok yüksek olan kirazın içerisinde bulundurduğu bazı besin değerleri ile çok güçlü bir antioksidan yeteneğine sahiptir. Bu sebepten ötürü zarar görmüş ve ya bozulmuş hücrelerin tekrar geri vücuda kazandırılması adına önemli bir besindir. Tüketilen zaman aralığında ise sindirim sisteminde yaptığı kolaylıktan dolayı hazmı kolaylaştırma özelliği bulunur.

Yumurta her dönem tüketilen besin zincirinin önemli bir parçasıdır. İçerisinde bulunan besin değerleri ile çok zengin bir menü bulunduran yumurta besleyici özelliği ile bir çok diyet listesi içerisinde bulunur. Kiraz-Yumurta detoksu ile hazırlanan bir listede kısa zaman aralığı içerisinde istediğiniz vücut ölçülerine ulaşmanızda mümkündür.

Mucize detoks besini Chia tohumu faydaları için tıklayın.

Detoks Nasıl Yapılır?

Günlük olarak tüketilen bu besin birleşimlerinden kiraz; günlük C vitamini oranının yaklaşık olarak %15’ini karşılamaktadır. Kalsiyum, magnezyum, fosfor, potasyum ve demir içeriği ile ciddi orandan antioksidan birleşimi yaratan kiraz bir çok besin değerine sahiptir. Sindirim sistemi kolaylığı ile bünyenizi rahatlatıp, kabızlık tarzında insan vücudunu yoracak herhangi bir sorunu önleyici özelliği bulunmaktadır. Diyet listesine başlamadan 1 gün öncesinde kiraz-yumurta detoksu yapmanız vücudunuzu diyete daha çok hazırlayacaktır. Siz fark edemeseniz de vücudunuzda biriken atıkları vücudunuzdan atamadan diyetin faydasını görme olanağınız düşüktür. Bu detoks yöntemi ile vücudunuzdaki toksinlerin dışarı atılımını gerçekleştirirsiniz. Bağırsaklarınızda bulunan işe yaramaz bakterilerin temizlenmesi ile vücudunuzun sindirim olarak daha rahat bir hale gelir.

Kiraz-yumurta detoksu içerisinde bulunan yumurta; bireyi uzun süre tok tutma özelliğine sahiptir. Açlık olarak kendinizi tok hissetmeniz daha az yemek yeme potansiyelinizi arttırır bu sayede uyguladığınız diyetinde faydasını görmüş olursunuz. Kiraz ve yumurtanın besleyici yönünün fazla olması da diyetinizi destekler.

Diğer Yazı  Detoks çayı nasıl hazırlanır? Detoks çayı önerileri

Detoks Diyeti

Kiraz Yumurta Detoksu Nasıl Yapılır?

Günde 6 defa uygulanması gereken bu detoks sistemi sizi ve sindirim sisteminizi büyük bir rahatlatmaya kavuşturacaktır. Bir günlük süre içerisinde;

Sabah, bir yumurta sarısı ve beyazını yağsız tavada pişirip yemelisiniz.

Ara öğün, 25 adet kiraz tüketin.

Öğle, bir yumurta sarısı ve beyazını yağsız tavada pişirip yemelisiniz.

Ara öğün, 25 adet kiraz tüketin.

Akşam, bir tam yumurta ve bir yumurta beyazını yağsız tavada pişirin

Ara öğün, 20 adet kiraz tüketin.

Kiraz-yumurta detoksu her gün yapılması önerilen bir sistem değildir. Uzmanlar tarafından en fazla 2 gün boyunca sürdürülmesi gereken fakat idealin 1 gün olduğu dile getirilmiştir. Burada ki amaç kilo vermek değildir, bu diyete hazırlık amacıdır.

Diyete yeni başlayan bireylere tavsiye edilen bu sistem, kişinin otokontrolünü ölçmesi adına düzenlenen bir detoks listesidir. Bu süre zarfında çay ve kahve ölçülü düzeylerde tüketilmelidir. Gün içerisinde maksimum 2 fincan şekersiz kahve, 4 bardak şekersiz açık çay tüketimi gerçekleştirilmelidir.

Kiraz Sapı Çayı ile Zayıflamak Mümkün mü?

Kiraz B ve C vitaminleri olarak bir hayli zengin bir meyvedir. Vücudunuzdaki toksinlerden arınmak ve bağışıklığı güçlendirmek amacıyla kullanıma müsait meyveler arasındadır. Bu zaman aralığında kan sulandırma özelliğine de sahiptir. Kirazın vücuda bu kadar faydalı bir ürün olmasının yanında sapının da bir çok yararı bulunmaktadır.

Kiraz Sapı çayı ile zayıflama çok eski zaman aralığından beri kullanılan bir yöntemdir. İdrar söktürücü özelliği bile bünyeyi rahatlatır. Vücutta bulunan ödemi atma adına etkili yöntemleri vardır. Menopoz dönemi bayanların iç rahatsızlıklarına birebir etki eden bu ilaç etkili bir bitkisel çaydır. Ödem ile vücutta biriken şişkinliğin atılmasında işe yarar.

Kiraz Sapı Çayının Faydaları

Kiraz sapı çayının faydaları ciddi oranda fazladır. Bunlardan bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz;

Kanda bulunan toksin oranının azalması ve ya tamamen temizlenmesi, cilt kırışıklığı bulunan bireylerin cildini yenilemesi, yüz bölgesinde leke olan kişilerin lekelerin yok olması adına içmesi, vücutta bulunan fazla suyun dışarı atılmasında önemli bir rol oynaması, romatizman sorunları olan bireylerin ağrılarının azaltılması, sık bir şekilde bronşit olan kişinin kiraz sapı ile rahatlaması, damar sertliği olan bir bireyin damarlarının açılmasında büyük rol oynaması, karaciğer için faydalı bir çay, zayıflamak isteyen bireyler adına önemli bir etken, kum ve taş düşmesi problemleri olanlara yardımcı bir çaydır.

Diğer Yazı  Detoks Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli

Kiraz Sapı Zayıflatır mı?

Kiraz sapı zayıflatır mı sorusu bir çok insanın kafasından geçirdiği düşüncelerden birisidir. Vücuda detoks olarak etki eden bu çay vücudun temizlenmesinden büyük rol oynar. Zayıflama çayları kilo verme çabasında olan bireyler için ufak bir yardımcıdır. Bu çayları kullanarak bir bireyin zayıflaması mümkün değildir.

Kiraz Sapı Çayı Nasıl Hazırlanır?

Yaz aylarının vazgeçilmez bir meyvesi olan kiraz, besin değeri çok yüksek olan bir meyvedir. Çoğu insan aldığı kirazların saplarını atar, işte detoks yöntemi olan kiraz sapı çayı ile artık bu sapları atma olayından kurtulmanız gerek. Tükettiğiniz kirazların saplarını bir köşede biriktirin. Ardından biriken sapları güneş görmeyen bir bölgede 2–3 gün civarında beklemeye alın. Kaynamış su içerisinde 10 adet kiraz sapını atarak demlenmek üzere bir köşeye koyun ve bekleyiniz. Ortalama olarak 5 dakikalık bir demleme süreci ardından çayınızı tüketebilirsiniz.

Gün içerisinde önerilen ortalama bardak sayısı, 2-3 tür. Tuvalete gitme yönünde problemi olan bireyler bu olayı 4 bardağa kadar çıkarabilirler. Bir çok insan bu doğal ürünün faydasının kullandıkları ilk haftadan itibaren görmüşlerdir. Tamamen doğal bir zayıflama çayı olan bu ürün, ödem atan çayı olarak da bilinir.

Vücudunuzdaki şişkinliklerden kurtulmanızı sağlayarak sizi daha rahat bir yaşam içerisine sürükler. Kiraz sapı ile günde ortalama 3 bardak tüketmeniz sonucu iyi bir zayıflama süreciyle karşılaşabilirsiniz. Su tutan vücudunuzun bu çay ile rahatlaması mümkündür.

Kiraz Sapı Çayı Nasıl Demlenir?

Bitki çayları demlemek gerçek anlamda hem özen hem de bilgi isteyen bir konudur. Bu konu için yeterli bilgisi bulunmayan bireylerin kendi isteklerine göre demlemesi yanlış ya da etkisiz sonuçlar doğurabilmektedir.

Ortalama olarak yarım litre kaynamış suyun içerisinde 20-25 adet kiraz sapı atıp 5 dakika kadar bir süre beklenmesi gerekmektedir. Demleme işleminin ardından her gün 3 bardak civarında tüketilmesi kişi için yararlı sonuçlar doğurmaya başlatacaktır. Bu çay sayesinde hem vücuttaki fazla sudan hem de şişkinlikten kurtulma işlemi gerçekleşecektir.

İdrar yollarında sorun olan insanların kiraz sapı çayı içerek rahatlamaları, eklem kireçlenmesi yaşayan bireylerin ağrılarının azalması ve yok olmasında büyük fayda sağlamaktadır. Vücuda herhangi bir şekilde zararı bulunmamaktadır. Bitkisel ve doğal yollarla elde edilmiştir. Herhangi bir şekilde insan sağlığına zararı bulunmamaktadır.

Yapım olarak çok basit bir yol izlenen bu çayda insanların zayıflaması için etkili bir sistemdir. Bütün bunların yanında birey bu işleri inanarak ve severek yapmalıdır. Kendi psikolojisini hazırlamalı ve sonucunda güzel bir hayalini gerçekleştireceği için kendi kendini motive etmelidir.

Last Updated on 2 Ekim 2021 by Saglikloji

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir