Evde Zayıflama Hareketleri Göbek Eritme

evde zayıflama hareketleri
evde zayıflama hareketleri

Evde Zayıflama Hareketleri

Spor salonuna gitmeye vakti olmayan bireylerin evlerinde ve ya iş yerlerinde rahatlıkla uygulayabileceği bu hareketler, gün içerisinde pasif bir şekilde oturan, herhangi bir aktivite bulunmayan insanlar için egzersiz teknikleridir. İş yerinde veya evde zayıflama hareketleri özellikle göbek eritme hareketleri nelerdir göz atalım. (Zayıflamak isteyenlere ayrıca reformer pilates yazımızı okumalarını da tavsiye ederiz.)

Vakti olan ve herhangi bir sebepten dolayı evinde oturan insanlarında bu egzersizleri gün içerisinde tamamlaması sonucu metabolizmasında bulunan yağ yakımını kolaylaştırmaya yönelik uygulamalar yapmış olur. Günde sadece bir saatinizi spor ayırarak yaz aylarında fit bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Evde Zayıflama Hareketleri temeli yürüyüş yapmakla başlar. Bir çok aktivite yerine geçip, insanın bünyesini rahatlatan bu hareket spor öncesinde de uygulanması gereken ısınma yöntemidir. Aynı zaman da sporunda temeli haline gelmiş bu olay bir hayli önemlidir. Evlerinde koşu bandı bulunan bireyler bu işlemde bir nebze daha şanslıdır.

Çoğu insan dışarıya çıkıp yürümeye üşenir. Bu sebepten imkanı olan ve üşenen insanların bu yola başvurması gerekebilir. Şayet evinde koşu bandı bulunmayan ve buna ihtiyaç duymayan kişiler için evlerine yakın bir yerde yürüyüş yapması da bireyin motivasyonunu sağlar. Her gün 30 dakikalık yürüyüş ile hem mental hem de vücut olarak pozitif sonuçlar ortaya çıkar. Terleme oranını göz önünde bulundurarak hafif tempolu yürüyüşler yerine hızlı tempolu yürüyüşe başvurmak size daha verimli sonuçlar katacaktır.

Evde zayıflamak için mekik

Evde Zayıflama hareketleri olarak karın kaslarında bulunan yağların erimesi ve bunun yerine düz bir karına sahip olmak için etkili. Yollardan biriside mekiktir. Uygun pozisyonlarda yapıldığı vakit bireyin etkili sonuçlar ile karşılaşacağı bu hareket yeni başlayanlar için 8 tekrarlık bir set halinde olmalıdır. Karın kasları güçsüz olan insanlar bu 8 tekrarlık setlerde dahi zorlanabilmektedir. Bu zorlanma süre içerisinde azalıp tekrar arttırma yoluna kadar gitmektedir. Mekik hareketine başlamadan önce yere sırt üstü uzanıp ellerimizi başımızın arkasında birleştiriyoruz. Beli ağrıyan insanlar için yer minder tarzında ince, uzun bir cisim sermelerinde fayda vardır. Bu sayede beliniz direk sert zemin ile temas etmemiş olur. Pozisyonu aldıktan sonra bacaklarınız sabit bir şekilde tutup V hareketi yaparcasına kırıyoruz. Bu sırada ayaklarımızın tabanı hala yere değmektedir. İlk harekette alt vücut sabit üst vücut yerden 40 derece açı ile yukarı kalkıp tekrardan başlangıç pozisyonuna gelmesi halinde hareketi tamamlamış oluyoruz. Bu esnada çenenizin göğsünüze değmediğinden emin olmalısınız. Zamanla karın kaslarınızın bu hareketlere alışacaktır ve gelişim gösterecektir. Sizlerde bu gelişimi hissettikten sonra tekrar sayılarını arttırarak karın kaslarınızı güçlendirebilirsiniz.

Zayıflamak için Superman Hareketi

Sırt kaslarınızı güçlendirmek adına yapabileceğiniz bu hareket bir hayli önemlidir. Zayıflama hareketleri arasında sizi zorlayacak bir hareket olan süperman hareketi ile sırtınızda bulunan kasları daha kuvvetli bir hale getirebilirsiniz. Öncelikle yere yüzükoyun uzanıyoruz ve avuç içleriniz yeri gösterecek şekilde hareketin başlangıç konumuna hazır ediyoruz kendimizi. Bacaklarınızın düzlüğünü bozmadan ayaklarını ve ellerinizi aynı hizada yukarıya doğru kaldırıyoruz. Yer çekimini karşı yaptığımız işte yük belimize binerek oradaki kasları sıkıştıracaktır. Kaslarımızı zorlayana kadar bu pozisyonda kalıp tekrardan başlangıç haline geri dönüyoruz. İlk olarak 5 tekrarlı setler halinde bu hareketimizi devam ettirmeliyiz. Zaman geçtikçe kaslarımız harekete alışacağı için tekrar sayısını yavaş yavaş arttırabiliriz.

Evde Zayıflama Hareketlerinden Geriye Esneme

Zayıflama hareketleri arasında baldır germe olarak adlandırılan bu egzersiz bir hayli önemlidir. Ayaklarınız üzerinde diz çöküp ellerinizi göğsünüzde birleştirerek hareketin başlangıç pozisyonunda olabilirsiniz. Bu konum sırasında geriye doğru esneyebildiğiniz kadar esneyip tekrardan eski konuma gelerek hareketi tamamlamış olursunuz. Baldırlarınızın sıkılaşması için geçerli bir hareket olan geriye esneme aynı zaman aralığında sırtınızın da çalışmasını sağlar. Zaman içerisinde esmene aralığınız daha yükseklere çıkacaktır.

Kalça Kaldırma Hareketi

Zayıflamak isteyen bayanların denemekte zorlanacağı bir hareket olan kalça kaldırma hareketi sırt, bel ve kollarınızı çalıştırarak sizi bir hayli yoracaktır. Hareketin başlangıç pozisyonunu ayarlamak için sırt üstü uzanıp dizlerinizi kırıyorsunuz. Avuç içleriniz yere paralel olacak bir şekilde sabit kalıp kalçanızı yukarıya doğru kaldırıyorsunuz. Bu pozisyon sırasında kendinizi sıkıp hareketi en üst seviye de yaşamaya çalışın. Kaslarınız zorlanana kadar bu şekilde kalmaya devam edin. Ardından gevşeyip tekrardan eski konuma gelerek kendinizi dinlendirin. Tekrar sayıları olarak ilk başlar 6-8 önerdiğimiz bir aralıktır. Burada dikkat etmeniz gereken konu, vücudunda bir hazar olan bireylerin bu hareketi yaparken dikkat etmeleri gerçeğidir. Bel fıtığı gibi önemli hastalıkları olan insanlar bu aşamada daha kontrollü olmalıdır.

evde zayıflama hareketleri nelerdir
evde zayıflama hareketleri nelerdir

Bir Bacak Yanda Çökme Hareketi

Ön ve arka baldırlarınızı çalıştırma üzere bir bacak yanda çökme hareketi ile sizlerde bacaklarınızda bulunan yağların erimesini sağlayıp daha fit bir vücuda sahip olabilirsiniz. Öncelikli olarak bacaklarınızı omuz genişliğinde açıyoruz. Bir bacağınız düz ve gergin bir şekilde kalırken diğer bacağınızı yana doğru eğip tekrardan eski pozisyona geliyoruz. Başlama pozisyonu ve eğim pozisyonu arasında iken mümkün olduğunca bacaklarınızı sıkmaya çalışın ki hareketin etkilerini vücudunuzda hissedin. 8 tekrarlı setler halinde önce sağ, sonra sol bacağa yaparak hareketi bitirebilirsiniz.

göbek eritme hareketleri
göbek eritme hareketleri

Bir Bacak Önde Çökme Hareketi

Yukarıda anlattığımız hareketle orantılı olarak bacak kaslarınızın gelişmesinde kullanabileceğiniz bu hareketleri düzenli bir şekilde yapmanız dahilinde daha fit bir vücuda sahip olursunuz. Öncelikle başla pozisyonunuz için bir bacağınızı geriye alıp diğer bacağınızı omuz hizasında karşıya doğru açıyorsunuz. Vücut eğilme anında dik kalacak şekilde ileriye doğru dizi büküyoruz ve tekrardan başlangıç pozisyonuna geliyoruz. Bu şekilde 8 tekrarlı setler yapıp hareketimizi tamamlıyoruz. Bu hareketi de önce sağ sonra sol olmak üzere iki bacak üzerinde de deniyoruz. Bir bacak önde çökme hareketi ile ve bir bacak yanda çökme hareketlerini tamamladıktan sonra bacaklarınızı bir süre dinlendirmeye ayırın. Herhangi bir şekilde spor yapmamış insanlarda bu hareket ertesi gününde ciddi oranda ağrıyacaktır. Bu hareketlerin ardından ılık bir duş alarak kendinize gelebilirsiniz.

Last Updated on 23 Kasım 2016 by Saglikloji

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir