Yoğurt Patates Diyeti Yorumları

yoğurt patates diyeti
yoğurt patates diyeti

Yoğurt Patates Diyeti

Yaz aylarına az kalması ile birlikte kilosu olan insanların diyet çabasına girmesi normal bir durumdur. Bu ayların yaklaşması ile birlikte spor salonlarının dolup taşması ve ya diyet programlarının uygulanmasının temel sebepleri plajlarda fit bir vücuda sahip olunmasından kaynaklanmaktadır.

Yoğurt Patates Diyeti ile bir hafta boyunca kendinizi sıkıp 5 kiloya kadar zayıflama şansınız bulunmaktadır. Bu diyet listesi ile alınan kiloların geri verilmesi, daha fit bir vücuda sahip olunması ve kendinizi güzel hissetmeniz sağlanabilmektedir. Diyeti yapan kişilerin yorumlarına göre diyet bittiği zaman ikinci sefer başlamak için farklı bir enerji oluştuğuna yönelik yargılar bulunmaktadır. Yoğurt patates diyeti içerisinde tek tip beslenmeye yönelik olması diyetisyenler tarafından pek onaylanmasa da yapan insan sayısı bir hayli fazladır.

Patates diyetine başlamadan önce kendinize bir program belirlemelisiniz. Bir haftalık süreç içerisinde 4-5 kilo verebileceğinizi ve hedef kalorinizi 600 olarak belirlemelisiniz.

Patates Diyeti Listesi

Yoğurt Patates Diyeti 1. Gün

 • Sabah: İki orta boy haşlanmış patates
 • Öğle: İki orta boy haşlanmış patates yanında biraz yoğurt
 • Akşam: Üç orta boy haşlanmış patates yoğurt içine doğrayın

Yoğurt Patates Diyeti 2. Gün

 • Sabah: İki orta boy haşlanmış patates
 • Öğle: İki orta boy haşlanmış patates yoğurt ile karıştırın
 • Akşam: İki orta boy haşlanmış patates yoğurt ayrı yanında

Yoğurt Patates Diyeti 3. Gün

 • Sabah: İki orta boy haşlanmış patates
 • Öğle: İki orta boy haşlanmış patates ve ev yapımı yoğurt
 • Akşam: Üç orta boy haşlanmış patates ve ev yapımı yoğurt
  yoğurt patates diyeti
  yoğurt patates diyeti

Patates Diyeti 4. Gün

 • Sabah: Bir elma ve iki adet mandalina
 • Öğle: İki orta boy haşlanmış patates ve yoğurt
 • Akşam: İki adet tavuk ızgara, bir adet haşlanmış patates ve yeşil salata

Patates Diyeti 5. Gün

 • Sabah: Bir elma ve iki adet mandalina
 • Öğle: Bir elma ve iki adet mandalina
 • Akşam: İki porsiyon balık ve ya bonfile yanında da karışık salata

Patates Diyeti 6. Gün

 • Sabah: Bir elma ve iki adet mandalina
 • Öğle: Bir elma ve iki adet portakal
 • Akşam: İki porsiyon balık ve ya bonfile yanında da karışık salata

Patates Diyeti 7. Gün

 • Sabah: Bir adet elma, iki adet mandalina
 • Öğle: Patates salatası ve yeşil soğan
 • Akşam: Üç adet yumurta ve yeşil salata

Patates Diyeti Nasıl Yapılır

Genellikle patates diyeti kilo aldırıcı bir yiyecek olarak bilinmesinden ötürü tüketilmesi önerilmemektedir. İçerisindeki nişasta oranını düşünürsek eğer kilo aldırıcı bir besindir.

Son zamanlarda yapılan araştırmalarda da kontrollü bir şekilde tüketilmesi sonucunda zayıflatma etkisi büyüktür. Ülkemizde patates diyeti için kilo verdici olduğunu keşfeden diyetisyenlerin yaptığı açıklamalar ve hazırladıkları beslenme programları ile olumlu sonuçlar alındığı fark edilmiştir. Patates diyeti sayesinde zayıflayan insan bu diyetin başarılı sonuçlandığını ve diyet süresince tok tuttuğunu söylemektedirler. Bu diyeti yapmayan insanların dışarıdan görüşleri arasında tek tip beslenmeden oluştuğu için bir hayli sorun yarattığı düşüncesindedirler. Tek tip beslenme ile bağışıklık sisteminin çökmesi ve ya hasar görmesi gibi sonuçlar ortaya çıkabilmektedir. Diyeti uygulayanlar ve tam olarak okuyanlarında fark edeceği gibi sayede patatesten oluşmadığını, patatesin yanında mandalina, portakal, beyaz et gibi çeşitli besinlerinde tüketildiğini göreceklerdir. Patates Diyeti Yapımı ile kilo veren insanların tekrardan bu diyete başlaması için 10 gün beklemeleri gerekmektedir. Bu süreç içerisinde vücut kendini toplamalı yeni diyete hazır hale gelmelidir.

Patates Suyu ile Zayıflama

Patates diyetinin ardından metabolizmanızı hızlandıracak diğer bir tarif adı da patates suyu ile zayıflamadır. Çiğ patates içerisinde bulunan bileşenler sayesinde sindirim sitemine olumlu bir etki yaparak vücudun zayıflamasında önemli bir rol oynamaktadır. Vücudun ph dengesini ayarlamaya çalışan alkali bir besindir. Mide ülseri, karaciğer sorunları gibi çeşitli hastalıklara iyi gelip kabızlık riskini de en az seviyeye düşürür. Bu zayıflama kürü bağırsaklarda bulunan bakterilerin oluşumunu sağlayıp kilo vermeye yardımcı olmaktadır.

Patates Suyu ile zayıflama kürü için öncelikle pazardan taze olarak temin edebileceğiniz birkaç tane patates almalısınız. Hemen arkasına patatesleri dilimleyip, meyve sıkacağında suyunu çıkartacağız. Meyve sıkacağı olmayan kişiler için de patatesleri rendeleyip, süzerek suyunu çıkarma işlemi de işe yarayabilmektedir. Suyu sıkılan patatesleri kahvaltıdan yarım saat öncesinde bir çay bardağı olarak tüketmek gerekir.

Patates suyu ile zayıflama kürünü taze olarak yapmanız size daha çok mineral kazandıracaktır. Akşamdan hazırlayıp sabah içmek yerine sabahtan hazırlamak daha mantıklıdır. Patates suyunun tadından hoşlanmayan kişiler içinde içerisine ek olarak bal ve ya havuç suyu katılması öneriliri. Bu karışımların hiçbirinden hoşlanmayan insanlar içinde limon suyu kullanması da bir seçenektir. Patates ve limon suyu karışımı ile yapılan bu ürünün zayıflamaya yönelik önemli başarılar sağlayacağını düşünüyoruz. Patates suyunu hem sabah hem de akşam yemeklerinden önce tüketmenizi öneririz. Akşam yemeğinde yarım saat öncesinde bir çay bardağı kadar tüketilmesi bağırsak sistemin rahatlamasını sağlayacaktır. Bu işlemi sabah ve akşam ikişer defadan iki hafta boyunca uygulamak gerekir.

Zayıflama kürünü iki hafta kullandıktan sonra olumlu sonuç alan kişilerin bir hafta bekledikten sonra tekrar yapılmasını öneririz. Bu iki hafta içerisinde de işlemiş gıdalardan ve ağır yemeklerden uzak durulması önerilir. Daha çok sebze ve meyve ağırlıklı besin tüketilmesi zayıflamaya daha çok yardımcı olacaktır.

Haşlanmış Patates Kilo Yapar mı?

Patates diyeti sayesinde kilo verme eylemi son zamanların en popüler diyet listesi arasındadır. Hem uygun bir fiyatı olması hem de besin değerinin düşük olmasından kaynaklı olarak bu yiyeceğin tüketilmesi olumlu sonuçlar doğuracaktır. Patates normal şartlarda kilo aldırıcı bir öğe olarak görülse de düzgün bir şekilde kullanımı ile zayıflamaya yönelik hareketler oluşturabilir. İçerisinde bulunan nişasta oranı sayesinde zengin bir besin olan bu ürün çeşitli şekillerde yapılmaktadır. Patatesi kızartma sonucu tüketmeniz size normalden çok daha fazla kilo aldıracaktır. Bunun yerine haşlanmış bir şekilde tüketilen patates daha az kalori sahibi olmanızı sağlayacaktır. Zayıflama açısında önemli bir gıda haline gelen bu sebze insanları tok tutması ile ünlenmiştir. Kendinizi haşlanmış patates tüketerek daha az kilo sahibi yapabilir, aynı zamanda da daha uzun süre tok hissedersiniz.

patates diyeti
patates diyeti

Patatesi tüketmek için önce tava içerisinde bir miktar su alıp kaynatmaya başlayın. Bu kaynama süresi içerisinde patates içerisinde life benzer maddeler oluşmaya başlayacaktır. Oluşan lif benzeri yapılarda sizin sindirim sisteminize etki edip kabızlığı önleyecek ve bağırsaklarınızın daha verimli bir şekilde çalışmasını sağlayacaktır. Haşlanmış patatesin içerisinde oluşan minerallerden biriside C vitaminidir. Kış aylarında tüketilmesi ile hastalıklara karşı ekstradan bir koruma sağlaması ile meşhurdur. Kalori ve yağ oranı az olan bu sebzenin farklı şekillerde tüketilmesi ile çeşitli besin değerleri de vücut içerisine alınmış olur.

Haşlanmış Patates Kilo Yapar mı? Sorusu cevaplanmayı bekleyen muamma halindeki bir durumdur. Makalemizde de bahsettiğimiz gibi uygun koşullarda kullanıldığı vakit vücuda büyük ölçüde fayda sağlayacak bir besindir. Kabuğu soyulmamış bir patateste haşlanması sonucunda B vitamini açısından zengin ürünler vücuda kazandırılır. B vitamininin vücuda alınması sonucunda da kan hücrelerinin onarılması ve enerji sağlaması ile önemli bir sebze olduğu algılanmaktadır. Haşlanmış büyük bir patateste B ve C vitamininizin yarısını karşılamış olup, niasin ihtiyacınızın da %35’ i giderilmiş olur. Kabukları soyulup yenmesinin ardında da C vitaminin yarısına düştüğü gözlenmiştir.

Last Updated on 28 Ocak 2017 by Saglikloji

10 yorum

 1. Ben bu diyetlerden çok yaptım.Ama hiçbiri işe yaramıyor.İlk başta hızlı bir şekilde kilo verdiyor ama yapmayı bırakınca verdiğiniz kilodan daha fazlasını alıyorsunuz ve metabolizmanız yavaşlıyor.En iyisi gerçek bir diyetisyene gitmek.Evet yavaş kilo veriyorsunuz ama sağlıklı oluyor.Ben hastanede diyetisyene gittim hiç aç kalmadan istediğim kiloya ulaştım ve bırakınca da verdiğim kiloları geri almadım tabi hala yediklerime dikkat ediyorum .

  1. ben patates diyeti ile 3 kilo verdim ,sen yappayi birakinca kilo alitorum digosun ama aslinda ondan sonra saglikli beslenirsen kilo almazsin

  2. Eğer patates diyetini bıraktıktan sonra yediklerine dikkat edersen kilolaeını fazlasıyla almıyosun bence dönecekcekler fayda var

 2. Aslında bu diyete başlamak istiyorum , ama bıraktıktan sonra tekrar hızla kilo alma düşüncesi beni korkutyor.Sağlıklı beslenmekten kasıt olarak tekrar eski normai diyetime dönerseö birşey olmaz insallaş

 3. Bn dun basladim dun sabah 82.2 di kilom.bu sabah tartildim 79.2 bakalim 3.gunun sonunda ne olacak

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir