Yanmadan Sağlıklı Bronzlaşmak İçin Ne Yapmalı

yanmadan sağlıklı bronzlaşmak için ne yapmalı
yanmadan sağlıklı bronzlaşmak için ne yapmalı

Güneşte fazla kalmanız neticesinde cildinizde oluşan renk değişimleri ve koyulaşma bronzlaşma olarak bilinmektedir. Bu olay derinin bir hayli hasar alması sonucu oluştuğundan, uzmanlar havaların ısınmasıyla birlikte tatilcileri bazı konularda uyarmaktadırlar. Sağlıklı bronzlaşmak ve yanmadan bronzlaşmak üzerine önemli noktalara değineceğimiz bu yazımızda, cildinizin hasar almaması adına neler yapabileceğinizi anlattık.

Yanmadan Sağlıklı Bronzlaşmak

Güneş altında kalındığında cildimizin derma tabakasında bulunan renk hücrelerinin kimyasal tepkimesi neticesinde cilt bronzlaşmaktadır. Melanin pigmentinin koyu renk maddelerini yoğunlaştırmasıyla birlikte cildimiz de daha fazla koyulaşır ve bunun neticesinde bronzlaşma meydana gelir. Eğer sağlıklı bir şekilde bronzlaşma meydana gelmezse, güneşten alınan UV ışınları deri tarafından emilmeye devam edilir. Bunun neticesinde deri hasarları kanserli hücrelerin oluşmasına ve daha birçok cilt problemine neden olabilmektedir.

Bronzlaşma Yöntemleri Nelerdir?

Çok fazla güneş ışınlarına maruz kalındığında cilt hasarları kortaya çıkmaktadır. Bu nedenle de güneş ışınlarına fazla maruz kalmak istemeyenler, bronzlaşmak için farklı yöntemleri denemektedirler.

Bronzlaşmak için kremler nelerdir?

Ünlü kozmetik markaları tarafından üretilen ve birkaç saat içerisinde uygulanan tüm bölgeyi bronzlaştıran kremleri kullanma talimatlarına uygun bir şekilde kullanabilirsiniz. Cildinizi temizledikten sonra yeterli miktarda sürmeniz ve beklemeniz, bronzlaşmak için ne yapmalı sorusuna pratik bir çözüm olacaktır.

bronzlaşmak için ne yapmalı
bronzlaşmak için ne yapmalı

Bronzlaşmak için haplar hangileridir?

Uzmanlara danışarak kullanabileceğiniz bazı hapların bronzlaşmada etkili olduğu bilinmektedir. Bu haplar ciltteki melanin pigmentini artırarak, cildin güneş ışığının altında yanmadan bronzlaştırmaktadır.

Bronzlaşmak için Mystic Tan yöntemi nedir?

Güneş ışınları olmadan bronzlaşmak isteyenler, Mystic Tan adı verilen ve son yıllarda oldukça yoğun bir şekilde tercih edilen uygulamaları gerçekleştirmektedirler. Bunun için gerekli ürünleri vücuduna sürdükten sonra, kabin içerisine giren ve bir süre bekledikten sonra bronz bir tene sahip olan bayanlar, bu yöntem için hizmet veren merkezlerden bilgi alabilir.

Bronzlaşmak için zeytin yağı nasıl kullanılır?

Cilde oldukça faydalı olan zeytin yağının bir özelliği de bronzlaşmak için kullanılmasıdır. Bunun için nasıl bir uygulama yapacağınızı ve zeytin yağı ile bronzlaşmak için nereden başlamanız gerektiğini konusuna gelince; ilk olarak saf zeytin yağı seçmeniz gerektiğini vurguluyoruz. Tüm işlemler 30 dakika içerisinde gerçekleşecektir. Bir yatağın üzerine genişçe bir havlu serin. Sonrasında bir bez yardımıyla bronzlaşmasını istediğiniz her noktaya süreceğiniz zeytin yağını yarım saat cildinizde bekleterek duş alın. Herhangi bir zararlı madde içermediği için, yanmadan bronzlaşmak isteyenlere, sağlıklı bir sonuç kazandıran bu yöntemi sizler de deneyebilirsiniz.

Bronzlaşmak için vazelin kullanılır mı?

Hayatımızda birçok alanda kullandığımız vazelinleri, bronzlaşmak isteyenler için de çözüm oluyor. Vazelinle bronzlaşma yöntemini tercih eden bayanlar, aldıkları sonuçlardan son derece memnun kalmaktadırlar. Cildin zararlı güneş ışınlarından korunarak bronzlaşmasında vazelin etkili bir üründür. Cildi besleyen ve koruyan vazelinle sağlıklı bronzlaşmayı gerçekleştirebilirsiniz.

Bronzlaşmak İçin Güneşte Nasıl Kalınmalı

Ayrca bronzlaşmak için ne yapmalıyım sorusunu soranlar aşağıdaki önerileri dikkate almalılar.

  • Öğle saatlerinde güneşte kalmamaya özen göstermeli ve yaklaşık olarak 11 ile 15 saatleri arasında güneşe çıkılmamalı.
  • Güneşte kalacağınız süreler içerisinde şapkanızı ve gözlüğünüzü mutlaka yanınızda bulundurmalısınız.
  • Kıyafet seçimlerinde ince kumaşlara ve açık renklere önem vermeli, öncelikli olarak bu özelliklere sahip olan giysileri seçmelisiniz.
  • Güneş koruyucu kremler arasında 50 faktör ve üzeri olan özelliklerdeki ürünleri tercih etmelisiniz.
  • Güneşte kalan kısımlar arasında yer alan sırtınıza, göğüslerinize, omuzlarınıza ve yüz bölgesine ışınlar dik geleceğinden, bu bölgelerinize daha fazla özen göstermelisiniz.
  • Güneş kremlerinin seçiminde kozmetikçilerdeki çalışanların tavsiyesinden çok, uzman kişilerin düşüncelerini önemsemeli ve uygulamalısınız.
  • Bu uygulamalara yönelik olarak en doğal ve gerçek bilgileri alabileceğiniz uzmanlarla görüşmeyi ihmal etmemelisiniz.
  • Çocuklar konusunda mutlaka bir çocuk doktoruna danışılarak güneş kremleri kullanılmalı.
Diğer Yazı  Ağda Sonrası Sivilceler İçin İyi Gelen Krem

Last Updated on 5 Mayıs 2022 by Saglikloji

Tags from the story
,
Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir