Koregra Epimedyum Macun Nedir, Nasıl Kullanılır

koregra epimedyum macun nedir, nasıl kullanılır
koregra epimedyum macun nedir, nasıl kullanılır

Koregra Epimedyum Macun

Epimedyum otundan hazırlanan bu ürün ülkemizde azgın teke otu ya da keşiş külahı adıyla bilinen bitkiden üretilmektedir. Koregra epimedyum macun keşiş külahı denilen bitkinin alt ürünlerinden en tanınanı olan epimedyum bitkisinin yapraklarından hazırlanmaktadır. Epimedyum Çin, Avrupa ve Asya olmak üzere pek çok bölgede yetişmektedir. Ayrıca kolay yetişebilen bir bitki olmasından dolayı seracılıkla da üretilebilmektedir.

Alternatif tıpta sıkça kullanılan ürünlerden biri olan epimedyum özellikle cinsel hayatı düzenlemesi ile bilinen bir bitkidir. Tarihi kaynaklarda milattan önce 200’lü yıllarda Çin’de bu ürünün iktidarsızlık için kullanıldığı bildirilmektedir. Kadın ve erkeklerde cinsel gücü artırmakla birlikte sinir sistemini de olumlu yönde etkilediğine dair çalışmalar bulunan epimedyum aynı zamanda cinsel hayattaki sorunların çözümünde de kullanılmaktadır.

Kadınlarda vajina bölgesindeki his kaybında, erkeklerde yaşanan penis küçüklüğü ve erken boşalma gibi durumlarda bu ürün tercih edilmektedir. Bunların yanı sıra yüksek tansiyon hastalarının tansiyonlarını da düşürerek normale döndürdüğü söylenen bu bitki çiğ olarak ya da kurutularak da tüketilebilmektedir.

Koregra epimedyum macun ise epimedyum bitkisinin daha etkili hali olan macun şeklinde hazırlanmıştır. Dikkat dağınıklığı gibi sorunlarda iyi geldiği ve özellikle adapte olmayan kişilerin odaklanmalarını sağladığı da bilinen faydaları arasında yer alıyor. İlaç sanayisinde de kullanılmaya devam eden epimedyum doğal afrodizyak etkileri ile bilindiği gibi viagra etkisi de göstermektedir.

Bayanların adet sancılarının düzenlenmesinde de etkisi olan bu bitki adet gecikmesi olan bayanların adetini söktürmekte ve adet sancılarını da ortadan kaldırmaktadır.

Uyku düzeni bozuk olan kişilerde uykunun düzene girmesine de yardımcı olan epimedyum ayrıca sinir sistemini de düzenleyerek yorucu gündelik yaşantının etkilerinden sakinleşmiş bir şekilde uzaklaşmayı da sağlamaktadır.

koregra epimedyum nedir
koregra epimedyum nedir

Koregra Epimedyum Macun Nasıl Kullanılır

Koregra epimedyum macun halk arasında şeklinden dolayı keşiş külahı ya da azgın teke otu diye bilinen bir bitkinin yapraklarından hazırlanmaktadır. Epimedyum bitkisi yaprakları çiğ olarak tüketilebildiği gibi kurumuş şekilde de tüketilebilmektedir. Ancak bitkilerin insan midesine vardıklarında kolay kolay sindirilemiyor oluşu bu bitkinin etkisinin çok geç bir şekilde vücutta ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu nedenle epimedyum bitkisinin yapraklarının daha sıvı ve daha çabuk kana karışan cinsi olan Koregra epimedyum macun kişiler için daha kullanışlı olmaktadır. K

Diğer Yazı  Alzheimer Hastaları Ne Zaman Hastaneye Yatırılır?

oregra epimedyum macunu kullanmadan önce iyice çalkalamak gerekir. Çünkü macunlar bir süre bekleyince içerisindeki pek çok özel madde dibe çökebilir. Maddelerin etkisini yüksek tutmak ve macundan daha iyi faydalanmak adına epimedyum macunu biraz çalkalandıktan sonra kullanılmalıdır. Koregra epimedyum macun eğer cinsel sorunlar için kullanılacaksa cinsel ilişkiden 1 saat ya da 45 dakika önce tüketilmelidir. Cinsel hayattaki sorunlar eğer büyükse macundan 1 ya da 2 tatlı kaşığı tüketmek yeterli olacaktır. Ancak afrodizyak etkisinden yararlanılmak isteniyorsa sadece 1 tatlı kaşığı kullanmak da yeterlidir.

Koregra epimedyum macun kişilerde sperm eksikliği ya da cinsel isteksizlik gibi durumlar yaşanıyorsa bitkisel bir çözüm olarak tercih edilebilir. Kullanıcıların yorumlarına bakıldığında yarım saat içerisinde etkisini gösterebilen bu ürünün her insan bünyesindeki etkileri farklı farklı olduğu görülmektedir. Bu nedenle koregra epimedyum macun kullanımlarının hemen ardından büyük değişimler beklemek doğru olmayacaktır.

Cinsel birleşme sırasında korkan kişiler içinde etkili olduğu söylenen bu ürünün, kişilerde sinirleri yumuşatarak daha sakin olmalarını da sağladığı yönünde bilgiler bulunmaktadır. Metal kaşıkla tüketilen macunun etkisinin azalma durumu olduğu için tahta kaşıkla tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Koregra Epimedyum Macunun İçinde Neler Var

Koregra epimedyum macun bitkisel ürünlerin karışımından hazırlanmış bir macundur. Sertleşme ve ereksiyon gibi sorunları ortadan kaldırmaya yönelik olarak kullanılan bu macunun asıl ana maddesi epimedyum, yani azgın teke otudur. Bunun dışında macunun içerisinde farklı maddelerde bulunur. Bu maddeler de epimedyum gibi bitkiseldir. Koregra epimedyum macunun içerisinde şu ürünler bulunmaktadır:

 • Epimedyum
 • Çam balı
 • Keçiboynuzu tozu
 • Demir dikeni
 • Liyofilize arı sütü
 • Panax ginsengi
 • Ginkgo
 • Yulaf
 • Zencefil
 • Havlucan
 • Lepildyum
 • Isırgan otu
 • Balkabağı
 • Dut pekmezi
 • Polen
 • Tarçın
 • Soya unu
 • Kola bitkisi

Koregra epimedyum macun içerisinde bulunan diğer ürünlerde epimedyum ile birlikte aynı etkileri gösteren ürünlerdir. Bu nedenle daha güçlü bir afrodizyak etkisi yapmayı hedefleyen macun cinsel sorunların ortadan kaldırılmasında kullanılmaktadır.

Doğal içeriğe sahip olmasından dolayı diğer ürünlere nazaran daha fazla tercih edilen bu ürün macun yapısı sayesinde kadın-erkek, genç-yaşlı pek çok kişi tarafından kullanılabilir hale getirilmiştir. Stresli bir çalışma ortamına sahip olan ya da cinsel hayatı stresli bir şekilde geçen kişiler için tercih edilen bu ürün gündelik hayattaki pek çok işin yapılabilmesi için de enerji veren bir takviye ürün olarak tercih edilmektedir.

Diğer Yazı  Anksiyete Bozukluğu Nedir, Anksiyete Belirtileri

İçeriğindeki ürünler vücuttaki kan akışının düzenlenmesini sağlayan ve vücuda güç veren özellikte olmasından dolayı da kullanılmaktadır. Besleyici özellikte olan ürünlerin de bulunduğu içeriği ile tercih edilen koregra epimedyum macunu içerisinde çeşitli hastalıklara iyi gelen bitkilerin de bulunması nedeniyle kişilerin vücutlarında meydana gelen rahatsızlıklara da iyi gelebilmektedir. Ancak içeriğindeki maddelere dikkat edilerek tüketilmesi gereken bu ürün bazı kişilerde alerji türü sorunlar meydana getirebilir. Bu nedenle içerik kısmı mutlaka okunmalı, mevcut hastalığı olanlar, tedavi görenler ve ilaç kullanan hastalar tarafından doktorlarına sorularak kullanılmalıdır.

koregra epimedyum nasıl kullanılır
koregra epimedyum nasıl kullanılır

Koregra Epimedyum Macun’un Yan Etkileri

Koregra epimedyum macun içerisindeki ürünlere bakıldığında doğal ve bitkisel ağırlıklı bir ürün olmaktadır. Kimyasal ya da farklı bir katkı maddesi içermemesinden dolayı tercih edilebilir olan bu ürünü kullanacak olan kişilerin her biri farklı vücut yapılarına sahip olan insanlar oldukları için kişilerin dikkat ederek kullanması daha doğru olacaktır. Kolegra epimedyum macunu gıda takviyesi olarak kullanılan bir üründür ve ilaç olarak görülmemelidir.

 • Şeker hastalarının bu ürünü doktorlarına danışarak kullanması gerekir. Aksi halde içerisindeki ürünler nedeniyle kişilerde şeker hastalığına bağlı sorunlar görülebilir.
 • Sürekli ilaç kullanan kişilerin bu tür bir macunu ilaçları ile birlikte kullanmaması gerekir. Ayrıca kalp ve tansiyon hastalarının da bu ürünü kullanmadan önce doktorlarına başvurmaları gerekecektir.
 • Hamileler ya da hamile şüphesi taşıyan kişiler içinde bu macunun kullanımı uygun değildir.
 • Koregra epimedyum macun çocuklardan uzak tutulmalı ve çocuklara verilmemelidir.
 • Alkollü içecekler birlikte bu macun kullanılmamalıdır.
 • Bir gün içerisinde sadece bir kere kullanılmalıdır. Aşırı derecede kullanıldığında ya da dozu aşıldığında macun nedeniyle yoğun baş ağrısı yaşanabilmektedir.
 • Bu ürünü kullanacak olan kişilerin öncelikle cinsel hayatlarındaki sorunlar fazla ise tatlı kaşığı ile tüketmeleri gerekir. Eğer cinsel hayatlarındaki sorunlar çok fazla değilse bir çay kaşığı kadar da etkili olabilmektedir.

Ürünle ilgili olarak şimdiye kadar olumsuz bir yorum yapılmamış olsa da bu ürünle ilgili kesin araştırmalar yapılmadığı ve her insanda nasıl etkiler gösterebileceği kanıtlanmadığı için kullanmadan önce araştırılması gerekir. Çünkü her erkekte ve her kadında bu ürünün kullanımı aynı değildir. Fazla olarak kullanılan epimedyum uzun süre cinsel istek yaşamaya neden olduğu için kişinin kalp çarpıntılarını artırdığı gibi terlemesine ve sıkıntı yaşamasına da neden olacaktır. Ayrıca içeriği hakkında bilgi edinilmediğinde alerjik durumlar görülebilir.

Last Updated on 5 Mayıs 2022 by Saglikloji

Tags from the story
, ,
Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir