Romatizmaya İyi Gelen Besinler, Romatizma Çayı Ağrısına

romatizmaya iyi gelen besinler
romatizmaya iyi gelen besinler

Dünyada birçok insanın karşılaştığı Hastalıklardan biri de romatizmalardır. Romatizma kemik ile eklem veya kas inflamasyonu, şişlik ve ağrı nedeni ile oluşan son derece ağrılı bir durumdur. Aşınma ve yıpranma sonucu Bağışıklık sisteminin zayıf olduğu zaman artarak daha çok ağrı şişlik ve iltihabı neden olur. Her eklem romatizma hastalıklardan etkilenebileceği gibi her yaşta insanda romatizmal ağrılar çekebilir, kötü bu şiddetli ağrılar ile başa çıkmanın doğal yöntemleri nelerdir?

Romatizmaya İyi gelen Besinler

Romatizmal ağrılar oldukça can sıkıcı ve rahatsız edici olabilmektedir. Peki romatizma ağrısına iyi gelen besinler nelerdir?

Romatizmaya Karşı Isırgan Otu

Öncelikle Isırgan Otu iltihaplı romatizmaların karşı son derece faydalı bir bitkidir. Isırgan otunu kullanmanın pek çok yönetimi olduğu gibi ısırgan otunun en sağlıklı tüketimi Karadeniz Bölgesi’nde hazırlanan ısırgan otu çorbasıdır. Isırgan otu ile romatizma ağrılarını azaltmak mümkündür.

Romatizmaya İyi Gelen Kuşburnu

Kuşburnu romatizma ağrılarını gidermede kullanılabilecek doğal yöntemlerden biridir Kuşburnu reçeli çayı ve diğer ürünleri romatizma ağrılarını azaltır.  Romatizma ağrısına karşı iki fincan kuşburnu çayı etkili bir yöntem olabilir.

Isırgan Otu Yaprağı ve Bal

Doğal antibiyotikler arasında yer alan son derece güçlü antibiyotik özelliği ile rahat romatizma ve iltihaplı eklem ağrılarına faydalıdır kuşburnu ile beraber tüketilebilecek olanlar ısırgan otu yapraklarının kaynatılarak üzerine bal katılması ile de ağrıyan bölgeye krem şeklinde sürülebilir.

Ardıç Yağı

Ardıç yağı romatizma ağrısı çektiniz bölgeye masaj yaparak uygulamanız Kas ve eklem ağrıları hafifletirken içeride toplamalı suyu dışarıya atmanız konusunda size yardımcı olur.

Çuha Çiçeği

Çuha çiçeği,  bu çiçeğini kaynatarak içebilir  çuha çiçeği ile romatizma ağrısına iyi gelecek yöntemlerden biri de mesaj yoluyla uygulamanızda ağrılarınızın azalmasında ve giderilmesinde Size yardımcı olabilir.

Romatizmal Ağrılara İyi Gelen Doğal Yağlar

Romatizmaya Lavanta Yağı

Eklemler için vazgeçilmezdir yağdır banka canımı ağrıyan eklem ve kaslara dışarıdan Masaj yaparak uygulamanız eklem ve kas ağrılarını azaltmanız da size yardımcı olur.

Romatizma Ağrısı İçin Biberiye Yağı

Biberiye yağı da aynı şekilde romatizma ağrılarına iyi gelen yağlar arasında yer almaktadır çok bastırmadan Masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Romatizmaya iyi gelen kekik yağı

Ağrıyan bölgenize uygulayacağınız masaj eklem ve kaslarımızı rahatlatırken ağrıların azalmasına neden olur ayrıca banyo suyuna bir miktar kekik veya kekik yağı  eklemeli ve Bulvar Yaylası yapmanız sizi rahatlatır.

Menekşe Yağı

Ağrıyan bölgeler için Menekşe yağı da kullanabilirsiniz romatizmal ağrılara iyi gelen bitkiler arasında menekşe yağı oldukça önemlidir.

Zeytinyağının Romatizma Ağrısı Kesici Etkisi

Zeytinyağı cildimize ve iç organlarımıza iyi geldiği gibi Romatizma ağrıları mız içinde kullanılabilir hemen Hemen herkesin elinde bulunan zeytinyağı kas ve eklemlerinizi  olarak ağrılardan kurtulmanızı sağlayabilir.  Zeytinyağı cildi nemlendirici etkisi ile kullanılabilir.

Limonun Ağrı Kesici Etkisi Romatizmal Ağrıları Dindirir.

Limon ağrıların giderilmesi ve azaltılması için oldukça etkili bir bitkidir ağrı kesici etkisi ile ağrıyan bölgenize kullanmanız mümkündür.

Romatizmal ağrılara iyi gelen sebzeler

C vitamini deposu olan domates kemiklere kuvvet veren özelliktedir,  romatizmal, siyatik ve böbrek hastalıklarına iyi gelen fasulyeyi romatizmal ağrılarınız için tüketebilirsiniz,  Bunun yanı sıra Romatizma hastalığı tedavisinde kereviz tüketmenizde faydalıdır.  Böbrekleri çalıştıran önemli bilim potasyum deposu olan pancar vücuttaki tuz oranını dengeler kemiklere büyük fayda sağlar.

Hurmanın içerisinde bulunan yüksek orandaki Demir kemikler için son derece faydalıdır besin değeri yüksek ve önemli bir enerji kaynağı olan vurma doğal Müshil etkisi ne de sahiptir. Armutun da romatizma ve eklem kireçlenmeleri için kullanıldığı bilinmektedir. Eklem yerlerine masaj yapılarak sürülen biber romatizma ve eklem ağrılarını azaltıcı etkiye sahiptir. Biberin içerisinde bulunan maddeler ağrı kesici krem yapımında da kullanılmaktadır.

romatizma çayı
romatizma çayı

Romatizma Çayı

Romatizma çayı ağrılar için papatya ve lavanta çaylarını tüketmenin ağrılarınızı azaltıcı etkisi varken, anason ve melisa çayı da  ağrı kesici özellikleri ile romatizma ağrılarının giderilmesinde kullanılabilir.

Last Updated on 29 Eylül 2021 by Saglikloji

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir