Canan Karatay Diyet Listesi Ender Saraç ve Dukan Diyeti

diyet listesi canan karatay ender saraç
diyet listesi canan karatay ender saraç

Diyet Listesi

Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte plajlarda gezen insanların sayısı bir hayli artmaktadır. Bu sebepten ötürü doktorlarda ve ya internette en çok aranan ve söylenen kelimelerden birisi de diyet listesi hazırlama yöntemleridir.

Fazla kilolarından kurtulmak isteyen kişilerin girdiği bu yolda irade sahibi olmak bir hayli önemlidir. Bu güne kadar ki diyet listelerini göz önüne alırsak şu an size aktaracağımız listeler aralarında en popüler olanlarıdır.

Dukan Diyeti

Fransızların kendilerine özgü bir biçimde ince olduklarını hepimiz kabul edebiliriz. Tatsız tuzsuz diyet listelerinin kalıbından çıkmış olan Dukan Diyeti ile sizlerde yaz aylarına fit bir şekilde girebilirsiniz. Bu diyet listesinin tanıtımı sırasında lezzeti yemeklerden uzak kalmadan, her gün spor yapma gereksini hissetmeden güzel bir vücut elde edilebileceği yazılmaktadır. Dukan Diyeti dört farklı biçimden oluşan bir listeyi baz almaktadır. Amino asit ve proteinlerin sindirimi karbonhidratlara oranla çok daha geç olduğu için midenin bu konuda daha fazla çalışacağı temel alınmıştır. Bu sebepten ötürü protein açısından zengin ürünlerin tüketilmesi kilo vermek isteyen bireylerin daha rahat edeceği düşüncesini oluşturmaktadır.

İsveç Diyeti

Normalde Danimarka Diyeti olarak bilinen bu özel liste içerisinde az zaman aralığında çok kilo vermek hefef seçilmiştir. Araştırmalara göre 13 gün içerisinde 10 kiloya kadar verildiği söylense de bu kişiden kişiye değişen bir durumdur. Diyet adını Danimarka’da uygulanmasından ötürü alınmıştır. Diyeti bozmanız halinde ciddi oranda sıkıntı çekmeniz kaçınılmazdır. İsveç diyeti içerisinde bulunan zorunluluklar hiçbir şekilde ekstrada besin alamamanız. Diyete tekrardan başlamak için 6 ay kadar bir süre beklemeniz, acıktığınız su tüketmeniz, gün içerisinde en az iki litre su tüketmeniz, taze besinler tüketmeniz, doğal yoğurt tüketmeniz gibi katı kuralları barındırmaktadır.

Canan Karatay Diyet Listesi

Ülkemizde bir hayli popüler bir insan olan Canan Karatay bu güne kadar diyet listeleri, sağlıklı yaşam adına verdiği konferanslar, yazdığı makaleler, çıktığı televizyon programları gibi sosyal kitleye ulaşma amacı ile çabalayan nadir insanlardan birisidir. Canan Karatay Diyeti içerisinde bulunan az yemek ve aç kalma mantığının olmaması sayesinde bu kadar tutulmuştur. En az üç öğün besin tüketimi gerçekleştirmektedir. Karatay diyet listesi içerisinde bir takım ana unsurlar mevcuttur. Bunların ilki vücudu şekle sokacak olan ve yeme alışkanlığı düzeltmek adına yapılan planlardır. Az ekmek tüketimi, şeker, beyaz un gibi besinlerin tüketilmemesi gerektiğini savunmaktadır. Bol miktarda meyve tüketimini vurgulamanın yanında meyve seçerken de ciddi oranda şeker olanları tüketmeme gibi çeşitli önerilerde bulunmaktadır.

Ender Saraç Diyeti Listesi

Son zamanların popüler diyet listesi arasında bulunan Ender Saraç Basen ve Kalça Eritme diyeti ile bir çok insan yaz aylarında daha fit bir vücuda sahip olmanın hayalini kurmaktadır. Ender Saraç Diyeti ile insanların bölgesel yağlanmalardan kurtulması ve kilo vermesi olağan bir sonuç gibi gözükmektedir. İmkansız olmamak birlikte kalıcı yağlardan kurtulmak adına da yapılması gereken bir diyet türüdür. Bu diyet listesinde bir hafta içerisinde 5 kilo verildiği iddia edilse de bu durum henüz tam olarak kanıtlanmış halde değildir. Diyet listesi içeriğine bakıldığında da bu durumun gerçeklemesi mümkün olmaktadır. Diyet listesi içerisinde bulunan kurallara göre günlük alınan kalorinin 700’ü geçmediği ve öğün aralarının en az iki saat tutulduğu görülmektedir.

Şeyda Çoşkun Diyeti

Ünlü simaların yaşam koçu olarak tanınan bu isim çeşitli önerilerle yaz aylarında daha fit bir vücuda sahip olmanızı sağlamak için sizlere diyet listesi programını sunmuştur. Bizlerde bu diyet listesi programından yararlanarak çeşitli sonuçlar elde edip sizinle paylaşmak istedik. Şeyda Çoşkun Diyeti içerisinde bulunan önerilerin ilki gün içerisinde bir saat kadar yürüyüş yapılmasını ve akşam dörde kadar mümkün olduğunca yeşil çay tüketiminin gerçekleşmesini söylemiştir. Bunun yanında belli bir saati geçtikten sonra melisa, rezene, papatya gibi çeşitli çayların tüketiminin gerçekleşmesini de uygun görmüştür. Buna benzer olarak verdiği liste içerisinde daha başka önerilerde bulunmaktadır.

1000 Kalorilik Diyet

Yaz mevsimin yaklaşası ile birlikte zayıflama çabasına girmek isteyen bir çok insan bulunmaktadır. Çeşitli diyet listeleri, spor salonlarına yazılma gibi işlemlerin ardı arkası kesilmemektedir. Sizinde böyle bir planınız var ise 1000 kalorilik diyet listesi ile kendinize çeki düzen verebilir ve yaz aylarında plajlarda boy gösterebilirsiniz. Sadece yedi gün içerisinde incelmenizi sağlayacak olan bu diyet bir çok insan tarafında tercih edilmektedir. Hızlı bir şekilde kilo vermek ile sağlıklı hızlı bir şekilde kilo vermek arasında ciddi fark vardır. Diyet listesi arasında bulunan bu programın içerisinde yediğiniz her besinin size verdiği kalori miktarı bulunmaktadır. Bu diyet listesinde dikkat edilmesi gereken nokta ise verilen ürünlerin en küçük boylarının seçilmesi gerektiğidir. Armut, elma, yumurta, et gibi çeşitli besin ürünlerinin en küçük boyunun kullanılması size daha büyük bir fayda sağlayacaktır.

Protein Diyeti

Kendi yaşam tarzınıza uygun olarak yemek yeme alışkanlıklarınızı belirleyip buna uygun bir diyet listesi çıkarmayı uygun görüp verilen bu programda kurallara uyulması dahilinde hızlı bir şekilde kilo verilmesi mümkündür. Ortalama yedi gün süren bu diyet listesi içerisinde kırmızı ve beyaz et, tavuk, tahıl ürünleri, hayvansal proteinler ve vejeteryan seçenekler bulunmaktadır. Protein diyeti içerisinde daha çok kas kütlenizi arttırma, kilonuzu kontrollü bir şekilde azaltma gibi çeşitli etmenler bulunmaktadır. Vücut açısından da bir hayli yararlı olan bu listenin temel amacı mide sindirimi ile alakalıdır. Mide, proteini sindirme işlemlerinde daha çok zaman harcadığı için alınan kalorinin bir miktarını orada yakacaktır. Bu sindirme işlemi de karbonhidrat ve şekerlere oranla daha fazla zaman aldığından hem tokluk hissi sağlanmış olur hem de kalori kaybı yaşanmış olacaktır.

Karbonhidrat Diyeti

Sizi işlenmemiş gıdalara yönlendiren bu diyet listesi ile yaz aylarında daha sağlam bir vücut ile plajlarda gezebilirsiniz. Karbonhidrat diyetinin temel amacı yeme biçimini değiştirip, sağlık sorunları ile başa çıkmak isteyen insanların başvuracağı yollardan birisidir. Bu diyet süresi içerisinde besin yardımı yapılmasına, egzersiz hareketlerinin sıklığına, kilo kaybetmeye ve bağışıklık sisteminin güçlenmesine kadar bir çok konu geçirilmektedir. Karbonhidrat besinlerinin yanında et ürünleri, tavuk ürünleri, meyveler, süt ürünleri tüketmek serbesttir. Şeker, trans yağ, yoğun olarak işlenmiş gıdalar, tatlandırıcı gibi insan bünyesine zarar vermekte olan besinlerin tüketilmemesi gerekir. Diyet listesi içerisinde düşük karbonhidratlı besinler kullanılarak kilo verme işlemi hız kazanır.

Alkali Diyet

Son zamanların popüler listesi arasına giren bu diyet türü bir çok insanın kullandığı ve faydalı sonuçlar ile karşılaştığı bir programdır. Alkali diyet sonuçları insanların başarı ile karşılaştığı, sağlıklı besinler tükettiği ve programdan verim aldığı bir diyettir. Alkali diyetin temel amacı ne kadar zayıflamaya yönelik olsa da kanser riskini en aza indiren maddelerin kullanımı üzerine kurulmuştur. Alkali diyet içerisindeki programlara göre asidik ve bazik olarak ayrılmaktadır. Bazı zaman aralıklarında vücudun asidik seviyesi yükseltilip bazı zaman aralıklarında da düşmesine yol açarak bazik bir ortam yaratma üzerine kurulmuştur.

Last Updated on 15 Eylül 2016 by Saglikloji

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir